Isodrinx Nutrend 420 g

Hypotonický nápoj s výraznými protikŕčovými účinkami s príjemnou osviežujúcou chuťou.

Ľutujeme, ale tento produkt už nie je zaradený v našej ponuke

Hypotonický nápoj s výraznými protikŕčovými účinkami s príjemnou osviežujúcou chuťou.

Dostupnosť:
Zvoľte variantu produktu
Vaša cena:
9,30 € s DPH
Cena bez DPH:
7,75 €
Pôvodná cena:
13,10 €
- ušetríte 3,80 € (29%)
Vernostná zľava:

Odporúčame prikúpiť

 • Popis
 • Alternatívy (8)
 • Referencie (1)

Isodrinx Nutrend 420 g

ISODRINX je športový nápoj s možnosťou hypotonického, tak aj isotonického riedenia s vysokým obsahom rýchlo vstrebateľných sacharidov (energie), optimom minerálov a s prídavkom 10 vitamínov. Zaisťuje efektívnu hydratáciu organizmu v priebehu záťaže a výrazne znižuje riziko vzniku svalových kŕčov. ISORINX má príjemnú, osviežujúcu a energizujúcu chuť a splňuje tak fyziologické požiadavky organizmu na doplňovanie stratených tekutín, minerálov a energie počas fyzickej záťaže. ISODRINX je vytvorený na základe najmodernejších výskumov z oblasti fyziológie záťaže a športovej výživy na požiadavky ľudského organizmu na príjem tekutín a minerálov v priebehu výkonu.

Zloženie presne zodpovedá požiadavkam organizmu pri intenzívnej záťaži:

 • zvýšený obsah sacharidov - sacharidy 93%, z toho jednoduché cukry 85%,
 • vysoká nálož energie v dávke - sacharidy 32 g, cukry 30 g,
 • optimálny pomer minerálov - minerály vo formách maximálne využiteľné organizmom,
 • dvojitá možnosť riedenia z 420 g (obsah balenia)

=>6 l isotonického nápoje
=>9 l hypotonického nápoje.

Kvalitný pitný režim počas záťaže napomáha k rýchlejšej rehydratácii organizmu a doplnenie stratených minerálov a súčasne k rýchlejšej regenerácii organizmu. Pre účinnú reguláciu a regeneráciu je pridaná zmes vitamínov.

Technický popis:

ISODRINX je určený pre:

 • profesionálnych aj rekreačných športovcov, ktorí chcú prijímať počas záťaže kvalitný pitný režim
 • reguláciu minerálovo-iontovej rovnováhy pri fyzickom výkone
 • rehydratáciu organizmu v priebehu výkonu
 • osoby s extrémnym zaťažením v náročných klimatických podmienkach
 • zníženie tendencie k svalovým kŕčom
 • kvalitnú a rýchlu regeneráciu
 • doplnenie minerálov a vitamínov

OSMOLALITA

Osmolalita je forma isotonického nápoja pri nariedení 35 g do 500 ml je 285 - 295 mOsm/kg. ISOtonický nápoj pripravte podľa doporučeného riedenia (1 odmerka rozpustená v 500 ml vody). Podľa charakteru výkonu, intenzity a prostredia dávkujte počas výkonu 500 - 700 ml nápoja v časovom intervale jednej hodiny, každých 15 minút vypite cca 100 - 150 ml nápoja. Nikdy nie jednorázovo!! ISOtonický nápoj je určený pre aktivity s veľmi vysokou intenzitou a relatívne krátkou dobou trvania (cca do 60 minút).

Hypotonický nápoj užívajte v priebehu výkonov s dlhšou dobou trvania (nad 60 minút) a u aktivít s nižšou intenzitou, každých 10 minút 100 ml.

Isotonický nápoj má osmotický tlak rovnaký ako telesné tekutiny. Vzhľadom k tomu, že ľudský pot nemá rovnakú osmolalitu ako telesné tekutiny, ale nižšiu, je potreba dbať na cielené a riadené dávkovanie. Obsah minerálov v pote je nepriamo úmerný teplote okolného prostredia (so stúpajúcou teplotou klesá koncentrácia minerálov v pote), je preto potrené pri teplotách nad 25 °C zvýšiť množstvo vody použitej pre prípravu ISODRINXU o 10 až 20%. Pri neúmerne zvýšenej konzumácii isotonických nápojov môže dôjsť k väčšiemu príjmu elektrolytov ako je ich výdaj a teda k vyššiemu príjmu ako je aktuálna potreba. Dôjde tak k zahusteniu ich koncentrácie v extracelulárnych tekutinách a k narušeniu osmotickej rovnováhy medzi extracelulárnou tekutinou a bunkami.

Charakteristika jednotlivých prvkov:
ISODRINX je vytvorený s fyziologicky vyváženým pomerom jednotlivých minerálov. Sodík ovplyvňuje kvalitu fyzického výkonu a mozgovej činnosti, v dôsledku potenia dochádza k jeho stratám, a preto je nevyhnutné ho doplňovať. Horčík je významným protikŕčovým prvkom, podieľa sa na činnosti srdca a rade procesov premeny látok, v strave je veľakrát nedostatkový. Draslík je vyhnutný pre prevenciu srdcovej arytmie a pre dokonalú novotvorbu zásob svalového glykogénu. Najviac sa stráca v priebehu zotavenia po fyzickom výkone, kedy sa vylučuje do moču. ISODRINX súčasne dodáva celé spektrum nevyhnutných vitamínov, ktoré sú nevyhnutné pre všetky metabolické procesy a pre podporu regenerácie. Minerálna zmes je v kombinácii s jednoduchými cukrami (glukóza,sacharóza) a s komplexnými sacharidmi (maltodextrinem), čo zaručuje efekt dodania „rýchlo“ a „pozvoľna“ energiu. Nápoj je v doporučenom množstve určený pre každého jedinca k bežnému doplneniu tekutín a základných minerálov. Je mimoriadne dôležitý pre športovcov vo fáze fyzického zaťaženia a pre osoby vystavené ťažkej fyzickej záťaži. Pri extrémnych teplotách je vhodný aj pre vodičov. Doporučujeme ho taktiež pre nahradenie strát tekutín pri preháňaní.

Odporúčané dávkovanie:

 • Pre prípravu ISOTONICKÉHO NÁPOJE – 35 g (mierne navršená odmerka) na 500 ml stolnej vody
 • Pre prípravu HYPOTONICKÉHO NÁPOJE - 35 g (mierne navršená odmerka) na 700 ml stolnej vody

Zodpovedajúce množstvo prášku nasypte do malého množstva nesytenej vody, zamiešajte a doplňte na požadovaný objem. Nie je vhodné používať k príprave nápoje minerálnej vody, došlo by k porušeniu minerálovej rovnováhy nápoja. Určené pre zvláštnu výživu. Nie je určené pre deti. Ukladajte mimo dosah detí.  Neobsahuje látky dopingového charakteru. Skladujte v suchu pri teplotách do 25°C, mimo dosah priameho slnečného žiarenia. Chráňte pred mrazom! Výrobca neručí za prípadné škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním.

Isodrinx Nutrend 420 g - hodnotenie

Zdroj – Heureka.sk

Priemerné hodnotie 5 / 5 podľa 1 recenzí

Produkt zakúpený na inSPORTline.sk

Vyrobok mi bol odporuceny,ma dobru chut a skvely ucinok.Urcite by som ho odporucil a uz som aj tak urobil,zatial mi vyhovuje...

Overené zákazníkmi Garancia kvality Finalista Shop roku 2017 Finalista Shop roku 2015 Shop roku 2011 Záruka 10 rokov
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.  Viac informácií V poriadku