Isodrinx Nutrend 5 X 35 g

HYPOtonický nápoj s výraznými protikŕčovými účinkami s príjemnou osviežujúcou chuťou.

Ľutujeme, ale tento produkt už nie je zaradený v našej ponuke

HYPOtonický nápoj s výraznými protikŕčovými účinkami s príjemnou osviežujúcou chuťou.

Príchuť
Dostupnosť:
Eshop
Bratislava
Trenčín
Košice
Vaša cena:
3,80 € s DPH
Cena bez DPH:
3,17 €
Pôvodná cena:
5,50 €
- ušetríte 1,70 € (31%)
Vernostná zľava:

Odporúčame prikúpiť

 • Popis
 • Alternatívy (8)

Isodrinx Nutrend 5 X 35 g

ISODRINX je športový nápoj s možnosťou hypotonického, tak aj isotonického riedenia s vysokým obsahom rýchlo vstrebateľných sacharidov (energia), optimom minerálov a s prídavkom 10 vitamínov. Zaisťuje efektívnu hydratáciu organizmu v priebehu záťaže a výrazne znižuje riziko vzniku svalových kŕčov. ISORINX má príjemnú, osviežujúcu a energizujúcu chuť a spĺňa tak fyziologické požiadavky organizmu na doplňovanie stratených tekutín, minerálov a energie počas fyzickej záťaže. ISODRINX je vytvorený na základe najmodernejších výskumov z oblasti fyziológie záťaže a športovej výživy na požiadavky ľudského organizmu na príjem tekutín a minerálov v priebehu výkonu.

Zloženie presne zodpovedá požiadavkám organizmu pri intenzívnej záťaži:

 • zvýšený obsah sacharidov - sacharidy 93%, z toho jednoduché cukry 85%,
 • vysoká nálož energie v dávke - sacharidy 32 g, cukry 30 g,
 • optimálny pomer minerálov - minerály vo formách maximálne využiteľné organizmom,
 • dvojitá možnosť riedenia z 525 g (obsah balenia)

=>7,5 l isotonického nápoja
=>10,5 l hypotonického nápoja.

Kvalitný pitný režim počas záťaže napomáha k rýchlejšej rehydratácii organizmu a doplnenie stratených minerálov a súčasne k rýchlejšej regenerácii organizmu. Pre účinnú reguláciu a regeneráciu je pridaná zmes vitamínov.

Technický popis: 

ISODRINX je určený pre:

 • profesionálnych a rekreačných športovcov, ktorí chcú prijímať počas záťaže kvalitný pitný režim
 • reguláciu minerálovo-iontovej rovnováhy pri fyzickom výkone
 • rehydratáciu organizmu v priebehu výkonu
 • osoby s extrémnym zaťažením v náročných klimatických podmienkach
 • zníženie tendencie k svalovým kŕčom
 • kvalitná a rýchla regenerácia
 • doplnenie minerálov a vitamínov

OSMOLALITA

Osmolalita isotonického nápoja pri nariedení 35 g do 500 ml je 285 - 295 mOsm/kg. ISOtonický nápoj pripravte podľa doporučeného riedenia (1 odmerka rozpustená v 500 ml vody). Podľa charakteru výkonu, intenzity a prostredia dávkujte počas výkonu 500 - 700 ml nápoja v časovom intervale jednej hodiny, každých 15 minút vypite cca 100 - 150 ml nápoja. Nikdy nie jednorázovo!!

ISOtonický nápoj je určený pre aktivity s veľmi vysokou intenzitou a relatívne krátkou dobou trvania (cca do 60 minút).

Hypotonický nápoj užívajte v priebehu výkonov s dlhšou dobou trvania (nad 60 minút) a u aktivít s nižšou intenzitou, každých 10 minút 100 ml.

Isotonický nápoj má osmotický tlak rovnaký ako telesné tekutiny. Vzhľadom k tomu, že ľudský pot nemá rovnakú osmolalitu ako telesné tekutiny, ale nižšiu, je potreba dbať na cielené a riadené dávkovanie. Obsah minerálov v pote je nepriamo úmerný teplote okolného prostredia (so stúpajúcou teplotou klesá koncentrácia minerálov v pote), je preto potrebné pri teplotách nad 25 °C zvýšiť množstvo vody použité pre prípravu ISODRINXU o 10 až 20%. Pri neúmernej zvýšenej konzumácii isotonických nápojov môže dôjsť k väčšiemu príjmu elektrolytov ako je ich výdaj a teda k vyššiemu príjmu než je aktuálna potreba. Dôjde tak k zahusteniu ich koncentrácie v extracelulárnych tekutinách a k narušeniu osmotickej rovnováhy medzi extracelulárnou tekutinou a bunkami.

Charakteristika jednotlivých prvkov:
ISODRINX je vytvorený s fyziologicky vyváženým pomerom jednotlivých minerálov.
Sodík ovplyvňuje kvalitu fyzického výkonu a mozgovej činnosti, v dôsledku potenia dochádza k jeho stratám, a preto je nevyhnutné ho doplňovať.
Horčík je významným protikŕčovým prvkom, podieľa sa na činnosti srdca a rade procesov premeny látok, v strave je veľakrát nedostatkový.
Draslík je nevyhnutný pre prevenciu srdcovej arytmie a pre dokonalú novotvorbu zásob črevného a svalového glykogénu. Najviac sa stráca v priebehu zotavenia po fyzickom výkone, kedy sa vylučuje do moču.

ISODRINX súčasne dodáva celé spektrum nevyhnutných vitamínov, ktoré je nevyhnutné pre všetky metabolické procesy a pre podporu regenerácie.

Minerálna zmes je v kombinácii s jednoduchými cukrami (glukóza,sacharóza) a s komplexnými sacharidmi (maltodextrinem), čo zaručuje efekt dodania „rýchlo“ a „pozvoľna“ energiu. Nápoj je v doporučenom množstve určený pre každého jedinca k bežnému doplneniu tekutín a základných minerálov.

Je mimoriadne dôležitý pre športovcov vo fáze fyzického zaťaženia a pre osoby vystavené ťažkej fyzickej záťaži. Pri extrémnych teplotách je vhodný aj pre vodičov. Doporučujeme ho taktiež pri nahradení strát tekutín pri črevných problémoch.

Doporučené dávkovanie:

 • Pre prípravu ISOTONICKÉHO NÁPOJA – 35 g (mierne navršená odmerka) na 500 ml stolnej vody
 • Pre prípravu HYPOTONICKÉHO NÁPOJA - 35 g (mierne navršená odmerka) na 700 ml stolnej vody

Zodpovedajúce množstvo prášku nasypte do malého množstva nesytenej vody, zamiešajte a doplňte na požadovaný objem. Nie je vhodné používať k príprave nápoja minerálnej vody, došlo by k porušeniu minerálovej rovnováhy nápoja.

Určené pre zvláštnu výživu. Nie je určené pre deti. Ukladajte mimo dosah detí.  Neobsahuje látky dopingového charakteru. Skladujte v suchu pri teplotách do 25°C, mimo dosah priameho slnečného žiarenia. Chráňte pred mrazom! Výrobca neručí za prípadné škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním.

Isodrinx Nutrend 5 X 35 g - zaradené v kategóriach:

Overené zákazníkmi Garancia kvality Finalista Shop roku 2017 Finalista Shop roku 2015 Shop roku 2011 Záruka 10 rokov