Úvod > Cyklotrenažér alebo Rotoped?

Cyklotrenažér alebo Rotoped?

Cyklotrenažér alebo Rotoped?

 

Mám si kúpiť rotoped alebo cyklotrenažér? Aký je vlastne medzi nimi rozdiel?


Tieto otázky si kladie mnoho zákazníkov, ktorí si chcú zakúpiť domáci kardio prístroj so zameraním na dolné kočatiny a začať cvičiť. Pokúsime sa Vám v našom rádcovi na tieto otázky odpovedať.

Existuje niekoľko spôsobov ako simulovať jazdu na bicykli. Môžete zvoliť rotopedcyklotrenažér (spinningový bicykel) a cyklistický trenažér (do ktorého umiestníte svoj bicykel).

  • Rotoped je určený predovšetkým pre domáci tréning, udržanie dobrej kondície, spevnenie tela a chudnutie. Rozhodne nie je určený pre intenzívny profesionálny tréning alebo pre vrcholových športovcov. Výhodou je cenová dostupnosť a široký sortiment výrobkov na trhu. Ceny začínajú už na pár eurách. Rotopedy delíme podľa ovládania záťaže na manuálne ovládané a počítačom riadené ergometre. Viac informácií o rotopedoch nájdete v našom radcovi
  • Cyklotrenažér je určený pre dokonalú simuláciu jazdy na bicykli a hlavným rozdielom oproti rotopedu je presné a citlivé nastavenie záťaže, robustný a pevný rám, dokonalá stabilita stroja a taktiež vyššia maximálna záťaž. Cyklotrenažéry môžu byť vybavené kombinovanými pedálmi s SPD zámkom s možnosťou používať cykloobuv. Kvalitný cyklotrenažér uspokojí aj náročných športovcov. Cena základných modelov začína okolo 200 EUR. Pre jazdcov zvyknutých na voľnobeh môže byť nevýhodou jeho neprítomnosť pri týchto strojoch.
  • Cyklistický trenažér je zariadenie, do ktorého upnete svoj bicykel a trením zadného kolesa o záťažové koleso vzniká simulácia jazdy do kopca alebo proti vetru. Výhodou je použitie vlastného nastaveného bicykla, ktorý poznáte a dokonale vám vyhovuje. Nevýhodou je nutnosť mať bicykel v obývačke a taktiež vyššia hlučnosť bicykla, pneumatiky a záťažového mechanizmu.

Vieme, že jazdu na bicykli v prírode alebo na ceste nič dokonale nenahradí, ale veríme, že s pomocou nášho rádca si vyberiete stroj presne podľa Vašich potrieb.