Úvod > Prečo cvičiť na vibromasážnych strojoch

Prečo cvičiť na vibromasážnych strojoch

Cvičenie na vibračných plošinách je až trikrát účinnejšie ako na väčšine strojov v posilňovniach. 


Ako pomáha cvičenie na vibračných plošinách?

Zmeny k lepšiemu na svojej postave poznáte aj keď cvičíte napr. len trikrát týždenne v krátkych intervaloch. Pravidelné cvičenie posilňuje svaly a zvyšuje celkovú pružnosť a telesnú hybnosť, zlepšuje krvný obeh a umožňuje posilniť a zlepšiť metabolizmus a lymfatický systém čo napomáha pri redukcii váhy. 

Cviky na vibromasážnych strojoch

Existuje niekoľko skupín cvikov, ktoré môžete na vibračných plošinách vykonávať. Napríklad pre posilňovanie bicepsov, tricepsov, ramien, rúk a bočných svalov postačia bežné avšak pomalé kľuky. Klasické „sklapovačky“ sú ideálne pre brušné svaly. Pre lýtka, zadok, brucho a relaxáciu stačí len vzpriamený postoj s mierne pokrčenými kolenami. 

Zmenou cvičebnej polohy môžete v jeden okamžih aktivovať rôzne skupiny svalov do preťahovacieho alebo posilňovacieho stavu a zamerať sa tak na konkrétne telesné partie. Cvičenie na vibračných plošinách je nenáročné, umožňuje komukoľvek bez ohľadu na vek, alebo kondíciu rýchlo a efektívne trénovať a to bez škodlivej námahy kĺbov.

Pri cvičení na Vibračných posilňovacích strojoch sú minimálne namáhané šlachy a kĺby. Cvičenie na nich slúži aj ako prevencia osteoporózy. Cvičiť na týchto strojoch po operáciách, s umelými kĺbmi, cukrovkou, epilepsiou a v tehotenstve môžete len na odporučenie ošetrujúceho lekára.

Pozrite sa na odporúčané vibračné plošiny


Súvisiace informácie

Overené zákazníkmi Garancia kvality Finalista Shop roku 2017 Finalista Shop roku 2015 Shop roku 2011 Záruka 10 rokov