Úvod > Bežecký pás alebo Eliptical?

Bežecký pás alebo Eliptical?

Mám si kúpiť bežecký pás alebo eliptical/eliptický trenažér? Na ktorom stroji spálim viac kalórií? Posilním viac svalových partií na bežiacom páse alebo na elipticali? Je šetrnejší ku kĺbom bežecký pás alebo eliptical?

Nielen Vy, ale aj mnoho ďalších zákazníkov si kladie tieto otázky, keď zvažujú kúpu kardio prístroja - Bežecký pás alebo Eliptical. Existujú dva nezmieriteľné tábory zástancov jednej alebo druhej varianty. My sa pokúsime Vám na tieto otázky odpovedať v našom rádcovi.

  1. Bežecký pás je simulátor behu a medzi fitness kardio prístrojmi má svoje pevné a neotriasiteľné miesto. Prvý bežecký pás pre zdravotné účely a diagnostiku srdcových chorôb bol použitý už v roku 1952 na University of Washington. Bežiaci pás dokonale simuluje chôdzu alebo beh. Hodí sa pre domáce aj komerčné cvičenie. Nevýhodou sú väčšie rozmery, hmotnosť a taktiež cena. Viac o bežeckých pásoch v sekcii bežecké pásy - radca.
  2. Eliptický trenažér / eliptical bol vyvinutý pre čo najefektívnejšie precvičenie čo najväčšieho počtu svalových partií celého tela. Jedná sa o nie úplne prirodzený pohyb, na ktorý je potrebné si zvyknúť. Je to vlastne pohyb nôh po eliptickej dráhe spojený s pohybom horných končatín, čím je dosiahnuté zapojenie svalových partií celého tela. Pohyb je plynulý a veľmi šetrný ku kĺbom. Viac o eliptických trenažéroch v sekci eliptické trenažéry - radca.

Na záver je dobré povedať, že bežiaci pás je vhodnejší pre intenzívnejší tréning chôdze alebo behu a uspokojí aj vrcholových športovcov. Eliptical je vhodný ako univerzálny fitness pomocník pre spevnenie postavy,spalovanie tukov a zlepšenie koordinácie pohybového aparátu. Profi prístroje nájdu uplatnenie aj v komerčných fitness centrách.

Vyberte si zo širokej ponuky bežeckých pásov a elipticalov inSPORTline.

Súvisiace články: