Úvod > Ako vybrať trampolínu?

Ako vybrať trampolínu?

Uvažujete o kúpe trampolíny a potrebujete poradiť s jej výberom? Pripravili sme pre Vás sprievodcu, ktorý Vám prináša odpovede na najčastejšie kladené otázky. Pre prehľadnosť sme ich rozdelili na 4 časti.

Pri výbere trampolíny sledujeme:

  • veľkosť trampolíny
  • bezpečnosť na trampolíne
  • doplnky k trampolíne
  • trampolínové sety
Na záver sme prehľadne zoradili hlavné výhody trampolín inSPORTline.

__________________________________________________________________

1. Ako zvoliť správnu veľkosť trampolíny?

Pri voľbe veľkosti trampolíny je potreba zohľadniť nielen priestorové možnosti, ale taktiež bezpečnosť miesta, do ktorého trampolínu umiestníte.

Najdôležitejším parametrom pri výbere trampolíny je veľkosť. Na trhu sú dnes trampolíny v priemeroch 90 - 460 cm. Pri rozhodovaní je dôležité zvážiť umiestnenie trampolíny a počítať s tým, že okolo trampolíny musí zostať z bezpečnostných dôvodov voľný priestor aspoň 1 meter po obvode. Pre trampolínu 457 cm teda potrebujeme priestor s priemerom cca 6,5 m. V tomto ohľade odporúčame nepodceňovať bezpečnostné odporúčanie a trampolíny neumiestňovať do akýchkoľvek stiesnených priestorov.

Do bytu a menších priestorov je vhodná menšia trampolína do priemeru 140 cm. Do telocvične a na otvorené plochy je možné použiť aj trampolíny väčších rozmerov. Do obmedzených priestorov môžete použiť  trampolíny skladacie, ktoré môžete po cvičení jednoducho rozložiť a uložiť do skrine alebo pod posteľ.

___________________________________________________________________

2. Ako zaistiť maximálnu bezpečnosť na trampolíne?

Umiestnite trampolínu na bezpečné miesto a použite všetky dostupné bezpečnostné doplnky - predovšetkým ochrannú sieť!

Trampolína je skvelá cvičebná a relaxačná pomôcka a je veľmi účinná pri rozvoji tzv. hrubej motoriky ľudského tela. Trampolíny prechádzajú celou radou bezpečnostných testov a ich konštrukcia podlieha najprísnejším normám. Overte si, či Vami vybraná trampolína má príslušný atest, ktorý výrobca alebo predajca doloží prehlásením o zhode. Aby sa z dobrého sluhu nestal zlý pán je nutné maximálne dbať na bezpečnosť.

Už pri kúpe trampolíny môžete pre vaše bezpečie všeličo urobiť. Predovšetkým je dnes už takmer štandardom obstarať k trampolínam nad 140 cm bezpečnostnú sieť, ktorá je základným bezpečnostným prvkom a s jej použitím môžete predísť veľa odreninám aj vážnym úrazom.

Medzi vhodné doplnky patria taktiež schodíky pre bezpečné vstupovanie na odrazovú plochu, ochranná sieť pod trampolínu, ktorá zabráni nielen domácim miláčikom, ale taktiež deťom, hrať si pod trampolínou.

Veľmi dôležité je správne trampolínu nastaviť a umiestniť ju na vhodné pevné miesto a nechať okolo trampolíny dostatočný bezpečnostný priestor minimálne 1 meter po obvode. Za dodržanie základných bezpečnostných pravidiel Vám bude odmenou zdravie Vás aj Vašich detí.

___________________________________________________________________

3. Aké môžte zakúpiť doplnky k trampolínam

Svoju trampolínu môžete doplniť o celú radu bezpečnostných a funkčných doplnkov a zvýšiť tak komfort používania.

Okrem bezpečnostných doplnkov spomenutých v predošlích kapitolách je možné k trampolíne dokúpiť celú radu zaujímavých doplnkov. Pokiaľ máte trampolínu cez sezónu vonku je nevyhnutné zakúpiť si ochrannú plachtu, ktorá trampolínu ochráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia, predovšetkým pred dažďom. Ďalej môžeme spomenúť najrôznejšie odkladacie vrecká na mobily a šperky, schodíky, transportné obaly na skladacie trampolíny a rôzne trenažéry a pomôcky pre cvičenie.

___________________________________________________________________

4. Prečo kúpiť trampolínový set

Myslite pri kúpe na bezpečnosť a zároveň ušetríte – kúpte set trampolíny so sieťou za zvýhodnenú cenu!

V jednej z predošlích kapitol sme si povedali niečo o bezpečnosti. Väčšina výrobcov si uvedomuje, že trampolína bez ochrannej siete nie je príliš bezpečná a motivujú svojich zákazníkov ku kúpe trampolíny aj siete. Obvykle je set trampolíny a siete cenovo zvýhodnený alebo výrobca ponúka pri kúpe siete k trampolíne zľavu. Veľa zákazníkov, ktorí si kúpili len trampolínu, sa časom rozhodne pre dokúpenie ochrannej siete. Bohužiaľ už bez nároku na výhodnú cenu.

Hlavné výhody trampolín a trampolínových setov značky inSPORTline:

 

Špičková odrazová plocha s vysokým odskokom.
Odrazová plocha trampolín je základným stavebným prvkom celej trampolíny. Pretože vieme, že špičkový odraz robí špičkovú trampolínu, už roky vyvíjame a stále zdokonaľujeme samotný materiál odrazovej plochy trampolíny. Materiál bol vyvinutý v USA zo špeciálnych vlákien zaručujúcich extrémnu pružnosť pri zachovaní maximálnej odolnosti proti pretrhnutiu alebo inému poškodeniu. Materiál odrazovej, resp. dopadovej plochy trampolín inSPORTline je rovnako odolný proti pôsobeniu vlhkosti a UV žiarenia. Aj pri bežnom pôsobení prírodných vplyvom zostáva odrazová plocha dlhé roky maximálne pružná a pevná.
Materiál pružín.
Sada 40 - 100 špeciálnych pružín (počet pružín závisí na veľkosti odrazovej plochy trampolíny) držiacich a napínajúcich odrazovú plochu trampolíny je rovnako veľmi dôležitým prvkom, určujúcím kvalitu odskoku a životnosť trampolíny. Na základe dlhoročných poznatkov našim trampolínam doprajeme to najlepšie! Trampolíny inSPORTline sú vždy osadené špeciálnymi pružinami s vysokou odolnosťou a pamäťovým efektom, vďaka čomu si pružiny aj po rokoch používania uchovávajú požadovanú pružnosť. Povrch pružín je naviac chránený proti korózii a poškodeniu vysoko odolnou galvanizovanou vrstvou.
Bezpečnosť.
Trampolíny inSPORTline sú vyvinuté v súlade s najprísnejšími bezpečnostnými normami. Konštrukcia aj akčná odrazová plocha sú vyrobené z vopred testovaných materiálov najvyššej kvality a trampolíny inSPORTline sú preto špičkou vo svojom obore. Vďaka dômyselne navrhnutej konštrukcii s bezpečnostnými prvkami, maximálne pružnej a odolnej odrazovej ploche a dôrazu kladenému na maximálnu bezpečnosť a užitkovú hodnotu spĺňajú naše trampolíny prísne bezpečnostné normy EN-71 nemeckej skúšobne TÜV NORD a ASTM Internacional.
Široký výber príslušenstva.
Pri výrobe a distribúcii našich trampolín inSPORTline dbáme na maximálnu bezpečnosť, komfort a pohodlie. Preto k trampolínam a trampolínovým setom ponúkame stále rozširujúcu sa radu príslušenstva, vďaka nemu sa trampolína stáva skutočným viacúčelovým zážitkom. Medzi nami ponúkané príslušenstvo patria napríklad trampolínové schodíky pre jednoduchý vstup, kotevnú sada pre upnutie trampolíny k zemi, spodná plachta pre zamedzenie vstupu deťom a zvieratám pod akčnú plochu trampolíny, ochranná trampolínová sieť alebo trampolínový stan, vďaka ktorému môžte v niekoľkých krokoch trampolínu inSPORTline premeniť v záhradný stan.