Úvod > Čo je Nordic Walking?

Čo je Nordic Walking?

Čo je to Nordic Walking? Kde Nordic Walking vznikol? Pre koho je Nordic Walking vhodný? Prečo sa pri Nordic Walkingu používajú palice?

Čo je to Nordic Walking?


Nordic Walking je bežná chôdza so špeciálnymi palicami, ktoré sú podobné lyžiarskym alebo skôr bežeckým paliciam. Nordic Walking vyzerá veľmi jednoducho, ale je to veľmi účinný spôsob ako si udržovať kondíciu, spáliť prebytočné kilá a pritom stráviť príjemné chvíľky treba s priateľmi v prírode. Nordic Walking môžete robiť po celý rok, v ktoromkoľvek veku a prakticky kdekoľvek - na rovine aj v horách.

Kde Nordic Walking vznikol?

Nordic Walking je mladý druh športu, ktorý vznikol v osemdesiatych rokoch vo Finsku. Pôvodne Nordic Walking vznikol ako mimosezónna tréningová metóda pre bežcov na lyžiach. Z Fínska sa Nordic Walking najskôr rozšíril po celej Škandinávii . Nordic Walking sa ale vďaka svojej jednoduchosti a účinnosti čoskoro rozšíril po celej Európe. Obzvlášť veľkej obľube sa Nordic Walking teší v nemecky hovoriacich krajinách. Na chuť jej prišli aj Slováci.

Pre koho je Nordic Walking vhodná?

Pre svoju jednoduchosť a finančnú nenáročnosť a hlavne účinnosť je Nordic Walking snáď prvý šport vôbec, ktorý je vhodný prakticky pre každého: od detí po seniorov, od obéznych po tích, čo by mali skôr pribrať, od vrcholových športovcov po tích čo len sedia v kancelárii.

Prečo sa pri Nordic Walkingu používajú palice?

Pri chôdzi s palicami spálite až o 40 percent viac kalórií ako pri bežnej chôdzi!

Pokiaľ s palicami pri Nordic Walkingu narábate správne, znásobite bez väčšej námahy efekt klasickej chôdze. Pri poriadnom súbežnom pohybe rúk a nôh zapojujete 600 svalov, teda 90 percent všetkých svalov. Tepová frekvencia sa pritom drží v úrovni, v ktorej sa človek cíti v pohode. Pri takomto pohybe spálite až 400 kalórií za hodinu.

Palice na Nordic Walking kúpite online.

Overené zákazníkmi Garancia kvality Finalista Shop roku 2015 Shop roku 2011 Záruka 5 rokov SAEC - bezpeèný nákup