Úvod > Ako vybrať zimné korčule?

Ako vybrať zimné korčule?

Tentokrát sa Vám v našom rádcovi pokúsime pomôcť pri výbere zimných korčulí. Nech si idete s kamarátmi zahrať hokej na zimný štadión, zakorčulovať si na verejnom klzisku alebo sa len zabaviť na zamrznutom rybníku, vždy dbajte na správny výber korčúl.

Delenie korčúl - korčule na ľad môžeme deliť podľa niekoľko kritérií. Napríklad na hokejové korčule a krasokorčule alebo na detské korčule a korčule pre dospelých.

Detské korčule
Prvou skupinou sú detské korčule. Tieto korčule majú výhodu v tom, že sú veľkostne nastaviteľné. Pri výbere dbajte na to, aby veľkosť topánočky pri akomkoľvek nastavení nikdy nebola väčšia o viac ako 3 čísla skutočnej veľkosti chodidla dieťaťa. Kúpiť dieťaťu korčule o 6 alebo 7 čísel väčšie, aby dlhšie vydržali, je absolútny nezmysel.

Korčule pre dospelých
Druhou skupinou sú korčule pre dospelých. Tu je sortiment dosť široký a každý si určite vyberie typ korčúl, aký mu bude vyhovovať. Pri skúšaní korčúl dbajte na to, aby Vás netlačili prsty v špičke a zároveň nedrela päta. Korčule si obujte, zaviažte a na mieste simulujte pohyb ako pri korčulovaní. V ideálnom prípade korčule aspoň 5 minút  tzv. zahrejte na nohe a pevne zaviažte.  Noha v korčuli musí byť pevná, ale nie stiahnutá ako vo zveráku. Pokiaľ Vám korčula sadne, máte vyhrané. 

Krasokorčule
Krasokorčule sú z jedného kusu ocele, rovnako vysoké, vpredu vybavené zúbkami. Krasokorčuliarská topánka je vyrobená z kože, päta a členok sú vystužené, dnes sa vyrábajú aj PVC korčule na ľad (podobné inline korčuliam). Topánky by mali čo najviac priliehať k nohe a ideálnym tvarovaním vnútra minimalizovať voľné miesta v nej. Od polovice topánky hore je šnúrovací systém. Jazyk topánky je vystužený a zabraňuje zarezávaniu šnúrok do nartu nohy. Drobné dierky v jazyku umožňujú cirkuláciu vzduchu. 

Hokejové korčule
Hokejové korčule majú z ocele len nôž, ktorý je zasadený do kovovej alebo umelohmotnej konštrukcie. Tieto korčule sú užšie ako krasokorčuliarské, z dôvodu dosiahnutia väčšej rýchlosti, pozdĺžne sú zbrúsené, vpredu do špičky a vzadu zdvihnuté, zaguľatené alebo vybavené chráničom. Hokejová topánka je nižšia ako krasokorčuliarská, má širšiu, tvrdú špičku a pevnú zvýšenou pätnou časťou.

Pri skúšaní korčulí na ľad vždy použite ponožky, ktoré budete nosiť aj pri korčulovaní. Pred prvým použitím je nutné si nechať korčule nabrúsiť.

Overené zákazníkmi Garancia kvality Finalista Shop roku 2017 Finalista Shop roku 2015 Shop roku 2011 Záruka 10 rokov
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.  Viac informácií V poriadku