Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Porovnanie funkcií Ambit hodiniek

Porovnanie funkcií Ambit hodiniek

Ambit3 a Ambit2 - porovnanie funkcií

Rodina Ambit sa od svojho uvedenia na trh značne rozrástla a počet jednotlivých variánt už prekračuje niekoľko desiatok. Preto špecialisti z H.S.H. pripravili tohto jednoduchého sprievodcu po jednotlivých modeloch.

Ambit

Je prvá generácia týchto inovatívnych GPS hodiniek. V súčasnosti sa už nevyrábajú a kúpiť ich môžete jedine ako bazárový produkt.


Ambit2

Je druhá generácia týchto hodiniek, ktorá je v súčasnosti najvýkonnejšou radou v ponuke. Člení sa na tri podtypy:

 • Ambit2 sú multi-športové hodinky s plným rozsahom funkcií vrátane športových i outdoorových. Disponujú barometrom a teda aj barometrickým výškomerom, ktorý je presnejší než GPS výškomer. Verzia Ambit2 má plnohodnotný akumulátor, ktorý vydrží na plný výkon GPS až 16 hodín. 
 • Ambit2 S je multišportová verzia Ambit, ktorá nedisponuje barometrom a používa menej presný GPS výškomer. Táto verzia má polovičný akumulátor, ktorý na plný výkon GPS vydrží 8hodín. 
 • Ambit2 R je najjednoduchšia odnož Ambit2 rady. Vychádza z modelu Ambit2 S, ale je určená pre bežcov a nemá teda podporu pre ostatné športy.

Ambit3

Táto rada Ambitov je určená pre priaznivcov chytrých telefónov iPhone a iPod. Disponuje rovnakými funkciami ako Ambit2, ale pre komunikáciu používa iný protokol. Kým Ambit2 / Ambit2 S / Ambit2 R používa protokol ANT +, Ambit3 využíva protokol Bluetooth 4.0.

Ambit3 PEAK funkčne zodpovedajú plnej verzii Ambit2. Verzia Ambit3 Šport zodpovedá verzii Ambit2 S, tj disponuje polovičným akumulátorom a nemá outdoorové funkcie ani barometrický výškomer.

Aké majú jednotlivé technológie efekt pre užívateľa:

 • ANT + technológia je už dlhšiu dobu v športovej elektronike štandardom. Pre užívateľa Suunto produktov prináša spätnú kompatibilitu s príslušenstvom Suunto. Prístroje Ambit tak môžu použiť hrudné pásy Suunto od celej rady modelov (t3c, t3d, t4c, T4d, t6c, t6d, m4, m5, Quest ...). Rovnako tak je možné využiť čidlá pre behanie (foot pod), cykločidlo (bike pod) alebo snímača kadencie (cadence pod). Vďaka tomu môžu používatelia prejsť na novú platformu Ambit2 bez straty investície do už zakúpeného príslušenstva.
 • Ďalšou výhodou je veľmi nízka spotreba technológia ANT +, vďaka ktorej niektorí užívatelia nemusia meniť batériu v hrudnom páse aj niekoľko rokov.
 • Bluetooth 4.0 technológia prináša kompatibilitu s novšími telefónmi Iphone. Konkrétne sú podporované:
  - iPad 3rd generation and later
  - iPad Mini/iPad Air
  - iPhone 4s/iPhone 5/iPhone 5c/iPhone 5s
  - iPod touch 5th generation
 • Použitie bluetooth technológie však prináša nutnosť dokúpenia všetkého príslušenstva v tomto novom štandarde. Suunto zatiaľ nemalo v ponuke žiadne Bluetooth príslušenstvo. 
 • Technológia Bluetooth tiež prináša väčšie nároky na spotrebu batérií, v hrudnom páse bude treba meniť batériu častejšie, než u ANT verzie.

 

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter