Úvod > Ako vybrať elektroboard?

Ako vybrať elektroboard?

Hľadáte nový a nevšedný spôsob, ako tráviť voľný čas, pobaviť sa a zároveň trochu precvičiť svaly? Predstavujeme vám elektroboard. Elektroboard je moderný dopravný prostriedok s intuitívnym ovládaním, ktoré sa v priebehu niekoľkých minút zvládne naučiť aj začiatočník. Stačí nastúpiť, nakloniť sa dopredu a vyraziť - nič zložitejšieho na tom nie je. Elektroboardy sú navyše vhodné takmer pre všetky vekové kategórie, takže si jazdu na nich môže obľúbiť celá vaša rodina. V tomto radcovi sa dozviete, ako vybrať prístroj, ktorý bude plne zodpovedať vašim predstavám.

Rovnako ako iné balančné vozítka, aj elektroboard funguje na princípe gyroskopického systému s integrovaným softvérom na vyrovnanie polohy používateľa za jazdy. V kolesách elektroboardu sú zabudované senzory, ktorá zaznamenávajú, ako veľmi sa užívateľ nakláňa. Táto informácia je spracovaná gyroskopmi a odovzdaná riadiacej doske. Čím viac sa užívateľ nakláňa dopredu, tým rýchlejšie riadiaca doska otáča motory kolies, aby plošina elektroboardu "dohnala" ťažisko používateľa. Tento šikovný a jednoduchý mechanizmus umožňuje ovládať rýchlosť prístroja vlastnou váhou.

Výhody jazdy na elektroboarde

  • Ideálny do mestského prostredia – Elektroboardy sú vhodné najmä k jazde na rovných a pevných povrchoch bez prekážok, čo znamená, že ich využijete najmä v meste (alebo na cyklotrasách). Zájdite si na nákup, alebo do parku, poprípade môžete len tak blbnúť na ulici.

  • Intuitívne ovládanie – Aj keď jazda na elektroboarde môže na prvý pohľad vyzerať hrôzostrašne, nie je na nej nič zložitého. Dokonca aj úplný začiatočník sa rýchlo naučí prístroj ovládať. Elektroboard intuitívne reaguje na váš pohyb, takže je potrebné len trocha cviku a potom na ňom už budete uháňať ako o závod.

  • Zlepšenie rovnováhy – Pri jazde na elektroboarde sa neustále mení vaše ťažisko, preto je potrebné byť neustále v strehu a vyrovnávať polohu. Tým zapojíte hlboké svaly, ktoré je zvyčajne veľmi ťažké precvičiť, čím zlepšíte svoju celkovú koordináciu a rovnováhu.

  • Prenosný – Keď sa vám elektroboard vybije, alebo už ho nebudete chcieť používať, môžete ho vziať do ruky, alebo ho jednoducho zbaliť do tašky alebo do batohu.

  • Je dobíjací – Akonáhle sa elektroboard vybije, stačí pripojiť nabíjačku a už za dve hodinky môžete znovu vyraziť.

  • Ekologická prevádzka – Jazda na elektrických vozítkách nie je len zábavná, je tiež ekologická! Keď sa budete na vašom prístroji prevážať krásnou prírodou, môžete si povedať, že ste nákupom elektrického vozítka prispeli k jej ochrane.

  • Bezpečnostné prvky – Všetky naše elektroboardy sú vybavené LED svetlami pre vyššiu viditeľnosť a robustnými blatníkmi, ktoré vás budú chrániť pred odlietajúcimi kamienkami alebo striekajúcou vodou.

  • Nízke nároky na údržbu – O elektroboard nie je potrebné sa príliš starať. Jediné, čo treba robiť pravidelne, je kontrola batérie.

Ako elektroboard vybrať?

Pri výbere elektroboardu je potrebné zohľadniť niekoľko faktorov. Najdôležitejšie je brať do úvahy kto bude na elektroboarde jazdiť a za akým účelom. Potom je tiež potrebné zamyslieť sa nad dojazdom prístroja, jeho maximálnou rýchlosťou, veľkosťou kolies a ďalšími vlastnosťami.

Kto bude na elektroboarde jazdiť?

Elektroboardy sú schopné vyvinúť pomerne vysokú rýchlosť, takže ak vyberáte elektroboard pre menšie dieťa, určite zvoľte model s nižšou maximálnou rýchlosťou. My ponúkame niekoľko detských modelov B2. Tie majú tiež kratšiu nášľapnú plochu a užšie kolesá. Pre teenagerov a dospelých je potom samozrejme lepšie vybrať jeden z výkonnejších elektroboardov, ktoré môžu dosiahnuť rýchlosť až 12 km/h. Potom je samozrejme tiež potrebné sledovať nosnosť jednotlivých modelov. Nosnosť väčšiny našich elektroboardov presahuje 100 kg.

Pozor: Minimálna hmotnosť užívateľa elektroboardu je 20 kg.

Kam s elektroboardom vyrazíte?

Elektroboardy môžu mať rôzne využitie. Môžete ich používať na cestovanie po meste, výlety do parku či na cyklotrasu, alebo k pohybu po rozľahlých firemných areáloch. V tejto súvislosti je potrebné zohľadniť veľkosť pneumatík. Väčšina našich elektroboardov má kolesá s veľkosťou 10", teda tú najväčšiu. Ak mienite s elektroboardom vychádzať do miernejšieho terénu, sú pre vás tieto kolesá najvhodnejšie. Pokiaľ ale viete, že svoj elektroboard budete používať iba na rovnom povrchu, môžete zvoliť prístroj s menšími kolieskami. Výhodou takýchto elektroboardov je, že s nimi sa dá lepšie robiť triky.

Ako ďaleko sa vyberiete?

Elektroboard je poháňaný nabíjateľnou batériou a jeho dojazd teda závisí najmä na jej kapacite. Zároveň je však potrebné zohľadniť dva ďalšie faktory - hmotnosť užívateľa a terén, po ktorom sa vydáte. Čím menšia je váha užívateľa, tým menej zaťažuje batériu a prístroj je teda schopný prekonať dlhšiu vzdialenosť. Ešte väčšiu vzdialenosť potom prekonáte, ak pôjdete po rovnom a pevnom povrchu bez prekážok. Ak sa vydáte do kopca alebo cez mierny terén, dojazd elektroboardu bude kratší. Väčšina elektroboardov má priemerný dojazd okolo 20 km, ale niektoré prístroje môžu zvládnuť vzdialenosť až 40 km. (Detské elektroboardy majú priemerný dojazd okolo 15 km, ale môžu prejsť až 20 km.) Priemerný aj maximálny dojazd jednotlivých modelov nájdete v popise produktov.

Na akú rýchlosť si trúfate?

Aj keď sa to na prvý pohľad možno nezdá, jazda na elektroboarde môže byť veľmi rýchla. Maximálna rýchlosť tých najvýkonnejších elektroboardov činí 12 km/h. Detské elektroboardy majú z bezpečnostných dôvodov maximálnu rýchlosť nižšiu. Na dodržiavanie maximálnej rýchlosti je potrebné dávať si pozor. Ak sa ju budete snažiť prekročiť, elektroboard sa zastaví alebo bude prekročenie limitu signalizovať nejakým iným spôsobom. Buďte preto opatrní, aby ste nespadli.

Máte možnosť využiť doplnkové príslušenstvo?

Jazda na elektroboarde je sama o sebe nevšedným a vzrušujúcim zážitkom. Ak sa stanete ale zapáleným nadšencom a budete hľadať ešte niečo "extra", máme pre vás sedadlo k elektroboardu Funcart! To sa pripevní k elektroboardu a razom z neho urobí improvizovanú trojkolku! Sedadlo je vybavené ovládacími pákami a dá sa prispôsobiť prakticky každému elektroboardu s veľkosťou kolies od 6,5" do 10". Jazda na takto vylepšenom elektroboarde je naozajstný zážitok - rozhodne sa pri nej pobavíte!
 

Teraz už výber vášho vlastného elektroboardu závisí len na osobnom vkuse. Ak hľadáte nekonvenčný dopravný prostriedok, ktorým na seba zaručene upútate pozornosť, potom je pre vás tento prístroj určite tou správnou voľbou. Vyzerá štýlovo, nadčasovo a užijete si na ňom veľa zábavy. Navyše si vylepšíte kondíciu a precvičíte ťažko dostupné svaly. Môžete prístroj zaobstarať každému členovi rodiny a vyraziť napríklad na skupinový výlet. Takému lákadlu, akým je elektroboard, nebudú môcť odolať ani tí nejnáladovější teenageri. Len si k elektroboardom nezabudnite kúpiť aj prilby a chrániče. Bezpečnosť nikdy nie je dobré podceňovať!

 

A na ktorom elektroboarde budete jazdiť vy?