Úvod > Ako vybrať masážne kreslo?

Ako vybrať masážne kreslo?

V dnešnej modernej dobe si každý potrebuje z času na čas oddýchnuť a uvoľniť sa a masáž je častokrát tým najlepším spôsobom, ako takého uvoľnenie dosiahnuť. Málokto si však môže dovoliť profesionálne masérske služby tak často, ako by ich bolo treba. V tomto ohľade sú masážne kreslá nedoceniteľným vynálezom. Doma ich budete mať plne k dispozícii, takže vám pomôžu prebudiť svaly po dni strávenom v práci a celkovo uvoľniť váš organizmus. Masáž má samozrejme veľa ďalších výhod - odbúrava stres, znižuje krvný tlak a stimuluje vašu obehovú sústavu. To všetko má blahodarný vplyv na vaše fyzické zdravie i duševné rozpoloženie. Masážne kreslá sú tu skrátka od toho, aby ste sa mohli uvoľniť a relaxovať prakticky každý deň v týždni!

Sedíte dennodenne pri počítači alebo neustále píšete na klávesnici? Ak áno, poloha, v ktorej dlhodobo sedávate a držíte krk, hlavu a telo, sa môže nemilo podpísať na stave vašich chrbtových a krčných svalov. Tieto bežne zaujaté polohy a opakované pohyby majú neraz bolestivé následky, najmä ak pravidelne necvičíte. Masážne kreslá pôsobí najmä v oblasti hornej časti tela, ktorá robí ľuďom so sedavým zamestnaním najväčšie ťažkosti. Pomáhajú tak uľavovať od svalovej bolesti a stimulovať krvný obeh, a to priamo z pohodlia vášho domova.

Kúpa masážneho kresla je závažná investícia a je preto nutné starostlivo si vybrať výrobok, ktorý bude vyhovovať vašim telesným nárokom i finančným možnostiam. Veľa zákazníkov si ale s výberom nevie rady a často nedokážu posúdiť, ktorý výrobok bude ich potrebám najviac zodpovedať. Tento poradca je tu na to, aby vám poskytol všetky informácie, ktoré budete pri výbere masážneho kresla potrebovať. Masážne kreslo zodpovedajúce všetkým vašim požiadavkám vám môže výrazne pomôcť so zlepšením fyzickej kondície i duševnej rovnováhy - vyberajte teda svoje nové kreslo starostlivo!

Výhody

 • Dostupnosť – Nie každý má ľahký prístup k masážnym salónom a podobným zariadeniam. Okrem toho, zaplatiť si každodenné masáž si môže dovoliť len málokto. Masážne kreslo je preto ideálnou alternatívou, vďaka ktorej budete mať úľavu od rozboľavených svalov vždy len pár krokov od seba. A aj keď sa jedná o pomerne veľkú jednorazovú investíciu, dlhodobo vám masážne kreslo peniaze zaručene ušetrí. Všetci členovia vašej domácnosti si tak budú môcť dopriať uvoľňujúcu masáž prakticky kedykoľvek.

 • Správna poloha chrbtice - Kreslo v priebehu masáže dostane chrbticu do prirodzenej polohy a uľaví tak od tlaku vyvíjaného na nervy. Ak nakloníte opierku chrbta do horizontálnej polohy, naskytne sa vám opora pre celý chrbát, čím sa zníži tlak vyvíjaný na chrbticu.

 • Správne držanie tela - Masážne kreslo vám pomáha uvoľňovať svaly a uľavovať od svalovej bolesti. Následkom uvoľnenia svalov je zlepšenie celkovej mobility tela. Je bežné, že sa ľudia vysporiadavajú so svalovou bolesťou tak, že začnú viac zaťažovať iné svaly. To má však často za následok nadmerné zaťaženie okolitých svalov a väzov a neprirodzené držanie tela. Masáž vám pomôže zbaviť sa bolesti a uvoľniť všetky svaly tak, aby ste opäť mohli zaujať prirodzený postoj.

 • Úľava od stresu - Masáž prináša tiež celkovú pohodu a uvoľnenie od stresu. Stres neovplyvňuje len duševné rozpoloženie človeka, ale má tiež vplyv na jeho fyzické zdravie. Môže sa prejavovať mnohými spôsobmi, napríklad nespavosťou, nechuťou k jedlu alebo vysokým krvným tlakom. Uvoľnením od stresu sa znižuje hladina kortizolu v krvi, čo napomáha k vyrovnaniu krvného tlaku.

 • Stimulácia krvného obehu - Masáže stimulujú krvný obeh vo svaloch, čím urýchľujú zotavenie po športovom výkone, alebo náročnejšej fyzickej aktivite. Krv distribuuje kyslík a živiny do buniek a orgánov v tele a zároveň sa stará o odvod škodlivých látok. Napäté a stuhnuté svaly môžu brániť optimálnemu prúdeniu krvi. Akonáhle sa teda svaly masážou uvoľnia, krvný obeh začne opäť pracovať optimálne.

 • Tvorba endorfínov - Masáže prispievajú tiež k tvorbe endorfínov. Endorfíny sú neurotransmitery, ktoré napomáhajú k potlačeniu bolesti a stresu. Vyvolávajú pocit pohody a stimulujú reakcie imunitného systému. Štúdie preukázali, že sa endorfíny aktivujú tiež počas masáže.

Základné kritéria pri výbere

Pred kúpou je potrebné si uvedomiť, čo všetko od svojho nového masážneho kresla vlastne požadujete. Poskytne vám vybrané kreslo vyhovujúcu masáž, po ktorej sa budete cítiť sviežo a oddýchnuto? Aký druh masáže budete najčastejšie využívať? Koľko kreslo reálne zaberá priestoru, obzvlášť pri sklonení chrbtovej opierky? Budete si priať kreslo s vyhrievaním nôh? Po prečítaní tohto poradcu by ste mali mať na všetky svoje otázky odpoveď, rovnako tak ako predstavu o tom, aký druh masážneho kresla pre vás bude ten najvhodnejší.

Prvým krokom je uistiť sa, že masážne kreslo je naozaj to, čo hľadáte. Ak vás často bolí chrbát, alebo máte problémy s krvným obehom, masážne kreslo vám skutočne od týchto problémov uľaví. Nie je to však jediný výrobok, ktorý vám môže v tejto oblasti pomôcť. Pre stimuláciu krvného obehu a uvoľnenie svalového napätia sú tu napríklad aj autotrakčné lehátka alebo menšie masážne prístroje. Správne držanie tela možno dosiahnuť aj cvičením na balančných podložkách, gymnastických loptách a dokonca aj paddleboardoch. Také pohodlie a uvoľnenie ako s masážnymi kreslami vám však iné výrobky zaručene nedoprajú.

Umiestnenie

Masážne kreslá sú pomerne rozmerné a vyžadujú u vás doma dostatočný priestor. Keďže kreslo len tak niekam neschováte, je potrebné si starostlivo premyslieť, kam ho umiestniť. Presné rozmery jednotlivých výrobkov nájdete v ich podrobnom popise. Tieto rozmery by mali byť jedným zo základných faktorov, podľa ktorých sa budete pri počiatočnom výbere kresla riadiť.

Ako alternatívu ku klasickým masážnym kreslám ponúkame aj menej robustný model masážneho kresla, ktorý nebude v menších bytoch zaberať toľko miesta. Je ale nutné podotknúť, že nemá oproti klasickým masážnym kreslám tak širokú ponuku funkcií a nenájdete u neho ani opierky nôh a rúk. Pokiaľ si plánujete kúpiť masážne kreslo bežných rozmerov a zároveň chcete ušetriť čo najviac miesta, je vhodné zvoliť kreslo s funkciou "Zero Space". Tieto kresla sa pri prechode do horizontálnej polohy dokážu posunúť smerom vpred, takže stačí, keď ich umiestnite približne 10 cm od steny. Kreslo sa pri zmene polohy jednoducho vysunie dopredu a vy ušetríte priestor, ktorý by ste v opačnom prípade museli za kreslom ponechať.

Ak kreslo postavíte na drevenú podlahu, môže sa stať, že sa podlaha pod vplyvom váhy prístroja časom poškodí. Odporúčame preto pod kreslo umiestniť koberec alebo ochrannú podložku.

Celkový vzhľad kresla

Väčšina zákazníkov sa tiež zaujíma o to, ako kreslo vyzerá a či sa bude hodiť k interiéru u nich doma. Vďaka veľkosti a váhe masážnych kresiel by bolo veľmi nepraktické (a namáhavé) snažiť sa kreslo po každej masáži upratať na menej frekventované miesto, preto si vyberte také kreslo, ktoré čo najlepšie zodpovedá vášmu štýlu bývania a doplní ho o elegantný nádych. Všetky naše kreslá majú ergonomický tvar a dokonale sa tak prispôsobia tvaru vášho tela.

Materiály

Keďže budete v kresle tráviť viac času, je dobré zvážiť kvalitu a výdrž vonkajšieho materiálu. Pri masáži by ste sa mali cítiť čo najpohodlnejšie a povrch kresla by mal byť hladký a jemný. Poťah masážnych kresiel sa spravidla vyrába buď zo syntetickej alebo pravej kože. Z pravej kože sú vyrábané kreslá s luxusnejším nádychom, ale syntetická koža býva spravidla odolnejšia, a to ako proti pôsobeniu masážnych valčekov, tak proti vonkajším vplyvom.

Vlastnosti

Pri výbere masážneho kresla zistíte, že rozdiely medzi jednotlivými modelmi sú najmä vo funkčnom vybavení výrobkov. Žiadny model masážneho kresla nedisponuje všetkými dostupnými funkciami. Preto si starostlivo prečítajte charakteristiky všetkých dostupných funkcií a zamyslite sa nad tým, ktoré budú vašim potrebám najlepšie vyhovovať. Podľa funkcií a vlastností, ktoré uprednostňujete, potom budete môcť vybrať ten správny model. Všetky dostupné funkcie masážnych kresiel sú užitočné, ale nie každý užívateľ pre ne nájde využitie. Porozmýšľajte teda nad tým, ktoré z nich by vaše kreslo určite malo mať.

Okrem samotných masážnych programov máte na výber z rôznych funkcií, vlastností a nastavení, ktoré ovplyvňujú váš zážitok z masáže. Zvážte, ktoré z nich využijete najviac:

 • Vzduchová masáž

Pri vzduchovej masáži vaše telo nemasírujú valčeky, ale airbagy. Väčšina masážnych kresiel disponuje oboma mechanizmami. Na rozdiel od valčekov ale airbagy poskytujú jemnejšiu masáž, ktorá nepôsobí tak hlboko vo svaloch. Airbagy sú väčšinou určené k masírovaniu rúk, ramien, nôh a chodidiel. Pri väčšine kresiel dopĺňa vzduchová masáž končatín základnú hĺbkovú masáž chrbta. Modely vyššej triedy umožňujú užívateľom vybrať si medzi niekoľkými druhmi vzduchových masáží, napríklad masáž iba horných alebo dolných končatín. Vzduchové vankúšiky vám masážou rozprúdia krv a postarajú sa tak o rýchlejšie vyplavenie toxínov.

Vzduchové vankúšiky môžu byť umiestnené v oblasti ramien, predlaktia, bedier, zadku, stehien, lýtok alebo chodidiel. Airbagy sú napustené vzduchom pomocou pumpy a ventilov v predprogramovanom rytme. Čím viac airbagov masážne kreslo má, tým kvalitnejšej masáže sa vám dostane.

 • Vyhrievanie

Masáž s vyhrievaním má na vaše svaly blahodarný vplyv, ktorý neradno podceňovať. Vyhrievanie tiež pomáha pri uvoľňovaní svalov a podporuje regeneráciu. Vyhrievanie počas masáže využijú najmä športovci a nadšenci pre fitness, ktorí potrebujú regenerovať po namáhavom tréningu. Vyhrievané masážne valčeky vám parádne premasírujú stuhnuté a boľavé svaly a uľavia vám tak od únavy.
Niektoré stroje poskytujú tiež vyhrievanie nôh

Oblasť vyhrievania je daná typom masážneho kresla. Bežnou funkciou je vyhrievanie chrbta, niektoré prístroje vám potom umožnia vyhrievať aj chodidlá. Vyhrievanie funguje na základe dlhovlnného infračerveného žiarenia. Vyhrievanie prebieha pomocou karbónového vlákna, ktoré možno rozohriať až na 40-50 °C. Táto teplota vyhrievania je optimálna pre prehriatie svalov a úľavu od bolesti. Infračervené žiarenie veľmi dobre preniká do ľudského organizmu, a to vďaka svojej vlnovej dĺžke. Aktivuje tak telové bunky a podporuje metabolizmus. Vyhrievanie v oblasti lýtok priaznivo pôsobí na kolená a pomáha stimulovať krvný obeh dolných končatín. V týchto miestach je vyhrievanie pri niektorých modeloch kombinované s magnetoterapiou pre ešte blahodárnějšie účinky.

Niektoré masážne kreslá sú vybavené samostatnou vyhrievacou podložkou pre termálnu terapiu. Podložka vyžaruje infračervené žiarenie, ktoré pôsobí hlboko vo svaloch a podporuje ich prekrvenie. Pomocou tejto podložky si môžete uľaviť od chronickej alebo akútnej bolesti aj v miestach mimo dosahu účinkov masážneho kresla.

 • Masáž v „stave beztiaže“

Pri niektorých masážnych kreslách nájdete funkciu "Stav beztiaže" (alebo "Zero Gravity"). Bohužiaľ to neznamená, že sa v kresle zrazu začnete vznášať. Táto funkcia vám však umožní preklopiť kreslo do tzv. polohy "beztiaže", ktorá imituje polohu astronautov počas štartu raketoplánu do vesmíru. Pretože astronauti musia pri opustení gravitačného poľa Zeme odolať náhlemu navýšeniu sily, ktorá na nich pôsobí, je dôležité, aby ich telá zaujali polohu, v ktorej sa budú môcť s takým tlakom čo najlepšie vyrovnať. V záklone sa tlak vyvinutý na telo astronauta bezpečne rozprestrie tak, že na chrbticu pôsobí gravitácia minimálne.

Masážne kreslá s funkciou "Zero Gravity" vaše telo presunú presne do tejto polohy. Vaše nohy budú umiestnené vyššie než srdce, čo podporí ich krvný obeh a zníži prípadné opuchy. Vaša chrbtica bude spočívať v tej najprirodzenejšej polohe. Zároveň sa zníži tlak vyvíjaný na srdce a rozšíri sa kapacita pľúc, takže sa v tejto polohe budete cítiť maximálne uvoľnene. Vyvýšenie nôh nad úroveň srdca tiež prospieva ľuďom trpiacim kŕčovými žilami. V tejto pozícii sa vám navyše dostane tej najintenzívnejšej masáže chrbta, pretože sa budete po celej svojej dĺžke dotýkať chrbtovej opierky, kde budú masážne valčeky intenzívne pôsobiť.

 • Vibrácie

Vibrácie poskytujú menej intenzívnu masáž, ktorá stimuluje krvný obeh a pôsobí proti únave a ťažkosti svalov. Intenzitu vibrácií je možné spravidla nastaviť. Vibračná masáž nepôsobí tak do hĺbky ako klasická masáž pomocou masážnych valčekov a je teda zameraná najmä na povrchové svalstvo.

 • 3D masáž

Pri klasickej masáži sa masážne hlavice s valčekmi pohybujú do dvoch smerov - hore / dole a do strán. Pri 3D masáži vystupujú masážne hlavice tiež von z kresla a zase späť. Vďaka pohybom v dodatočnom smere je masáž chrbta oveľa hlbšia a tým pádom aj intenzívnejšia. Hĺbku masáže možno nastaviť.

 • Automatická detekcia posedu

Masážne kreslá s automatickou detekciou posedu dokážu v priebehu niekoľkých sekúnd naskenovať kontúry vášho tela a podľa toho upraviť polohu opierok a masážnych hlavíc. Vďaka tejto veľmi užitočnej funkcii sa kreslo úplne prispôsobí výške a veľkosti vašej postavy a upraví pohyb masážnych valčekov tak, aby v cieľových oblastiach pôsobili optimálne. Najdôležitejším prvkom tejto funkcie je zaznamenanie polohy ramien a prispôsobenie polohy ramenných opôr.

 • Odnímateľné polstrovanie

Ak si zvolíte kreslo s odnímateľným polstrovaním, naskytne sa vám dodatočný spôsob, ako regulovať intenzitu masáže. Čím hrubšia je vrstva materiálu medzi masážnymi valčekmi a vaším telom, tým jemnejšie masáž pôsobí. Zo začiatku je vhodné polstrovanie na kresle ponechať, aby ste si na masáž mohli postupne navyknúť. Úplní začiatočníci si môžu pri prvých masážach položiť na kreslo deku, a ešte viac tak tlmiť účinok masážnych valčekov, kým si na intenzitu masáže nezvyknú. Ak sa časom rozhodnete pre intenzívnejšiu masáž, môžete polstrovanie z kresla odopnúť, aby masážne valčeky lepšie priliehali ku svalom.

Funkčná výbava

Funkcie a programy, ktoré dané masážne kreslo ponúka, sú jedným z najdôležitejších faktorov pri výbere nového prístroja. Starostlivo si prečítajte popis funkcií prístrojov, o ktorých kúpe uvažujete a rozhodnite sa, ktoré z ponúkaných funkcií budete pri svojom novom kresle najčastejšie vyhľadávať. Pri všetkých našich kreslách je možné manuálne nastaviť používateľskú masáž, pri niektorých výrobkoch sú však možnosti tohto nastavenia obmedzené. Výpočet dostupných programov jednotlivých výrobkov nájdete v ich podrobnom popise. Ďalej zvážte, ktoré doplnkové funkcie na svojom novom masážnom kresle najviac využijete. Môžete si zaobstarať kreslo s vyhrievaním nôh, magnetoterapiou, špeciálnymi funkciami na pretiahnutie chrbtice alebo prehrávačom hudby.

Zásadnou súčasťou masážnych kresiel sú ich motory. Elektrický motor masážneho kresla poháňa mechanické ramená, na ktorých sú umiestnené masážne hlavice s valčekmi. (Všeobecne platí, že čím výkonnejší je motor, tým intenzívnejšiu masáž je kreslo schopné poskytnúť.) Ramená sa pohybujú hore a dole, zatiaľ čo valčeky sa rozťahujú do strán. V prípade 3D masáže zachádzajú aj do hĺbky. Pohyb ramien a masážnych valčekov bol navrhnutý tak, aby napodobňoval pohyb rúk maséra či masérky. Valčeky na svaly pôsobia cez polstrovanie kresla.

Automatické programy

Masážne kreslá majú vždy niekoľko automatických funkcií, ktoré možno jednoducho spustiť stlačením príslušného tlačidla. Takéto vopred nastavené programy sú tu od toho, aby vám uľahčili prístup k tým najžiadanejším funkciám, ktoré masážne kreslá ponúkajú. Počet automatických programov sa líši v závislosti na jednotlivých modeloch, vždy sa teda uistite, že vami zvolené kreslo bude mať práve tú funkciu, ktorú najviac využijete. Masážne kreslá inSPORTline vám vždy poskytnú niektoré z týchto funkcií:

 • Relaxačná masáž k uvoľneniu svalstva a regenerácií kĺbov.

 • Jemná masáž k rozprúdeniu krvného obehu. Jedná sa o veľmi mierny druh masáže.

 • Hĺbková masáž k odstráneniu bolesti vo svaloch. Táto masáž je komplexná a intenzívna.

 • Povzbudzujúca masáž k odstráneniu únavy a povzbudeniu organizmu.

 • Programy vzduchovej masáže, ktoré môžu byť zamerané na oblasť pása, zadku, rúk, krku a nôh (podľa modelu). Využitie vzduchových vankúšikov a ich kombinácia pri masáži záleží na funkčnom vybavení masážneho kresla. Kreslá vyššej triedy vám okrem vzduchovej masáže nôh poskytnú aj masáž chodidiel, ktorá môže byť aj s vyhrievaním.

Manuálne nastavenie

Ak vám automaticky nastavené programy nebudú vyhovovať, môžete si samozrejme masáž prispôsobiť podľa svojich predstáv. Pamäť masážnych kresiel dokáže uchovať obmedzený počet užívateľských programov, takže budete mať možnosť si svoje obľúbené nastavenia uložiť. Pri ručnom nastavení môžete vyberať medzi rôznym druhmi masáže. Každý z nich simuluje inú masérsku techniku, takže sa líšia v účinkoch a celkovom pocite. V manuálnom nastavení našich kresiel nájdete tieto druhy masáží:

Druh masážePopis
Stláčanie Mechanizmus stláčanie vás zbaví bolesti svalov a nastolí po celej ploche vášho chrbta pocit uvoľnenia. Stláčanie stimuluje krvný obeh vo svaloch a napomáha k lepšiemu prekrveniu. Počas masáže dochádza k striedaniu tlaku, ktorý masážne hlavice s valčekmi na telo vyvíjajú. Ide o základný mechanizmus masáže k odstráneniu svalového napätia.
Plieskanie Plieskanie je intenzívny rytmický pohyb, pri ktorom sú masážne hlavice a valčeky vzdialené viac od seba. Rýchlosť masáže je možné upraviť podľa potreby. Pri tomto druhu masáže dochádza k uvoľneniu a prekrvenie svalov. Je preto vhodný pre uvoľnenie stuhnutých svalov a odbúranie únavy.
Poklepávanie Pri plieskaní sú masážne hlavice či valčeky naprogramované tak, aby v krátkych intervaloch rytmicky zatlačili na svalstvo a potom sa vrátili späť. Táto jemná masáž je vhodná pre povzbudenie unavených svalov.
Poklepávanie a stláčanie súčasne Pri tejto intenzívnej technike sa masážne valčeky pohybujú ako krúživými pohybmi, ktoré sú typické pre stláčanie, tak rytmickými údermi používanými pri poklepávaní. Táto kombinovaná masáž je vhodná pre odbúravanie bolesti hlboko vo svaloch.
Zvieranie Zvieranie je masážny mechanizmus, pri ktorom sa valčeky v masážnej hlavici pohybujú proti sebe a napodobňujú tak pohyb rúk maséra, keď prstami zviera svaly. Táto technika je zameraná hlavne na masírovanie oblasti ramien.
Shiatsu masáž Shiatsu je druh masáže pochádzajúci z Japonska. Táto masáž je založená na vyvíjaní tlaku na akupunktúrne body s cieľom obnoviť energetickú rovnováhu tela. V praxi je tlak na akupunktúrne body vyvíjaný prstami maséra či masérky. V masážnom kresle tlačia na špecifické body na vašom tele masážne valčeky. Cieľom shiatsu masáže je odblokovať energetické dráhy a uvoľniť organizmus.

Manuálne nastavenie vám pomôže aj vtedy, ak sa chcete v rámci masáže chrbta zamerať na konkrétne miesto alebo oblasť. Ak si miesto celkovej masáže chrbta zvolíte masáž bodovú alebo lokálnu, pomocou šípok na ovládacom paneli potom môžete masážne valčeky v kresle posunúť tak, aby boli počas masáže v ideálnej pozícii a mohli tak premasírovať svaly, ktoré to podľa vás najviac potrebujú. Bodová masáž sa zameriava naozaj iba na jedno konkrétne miesto, zatiaľ čo lokálna masáž vám umožní uprednostniť oblasť, ktorá vás najviac trápi.

Pri automatických aj manuálnych programoch je možné nastaviť rýchlosť a intenzitu masáže. Intenzita masáže záleží na tom, ako hlboko budú valčeky zachádzať do svalového tkaniva. Ovládaním rýchlosti potom nastavujete, v akom rytme masážne hlavice pracujú. Počet úrovní nastavenia rýchlosti aj záťaže závisí od modelu kreslá s tým, že výrobky vyššej triedy zvyčajne ponúkajú väčšie množstvo možností. Bežné modely majú zvyčajne maximálne tri úrovne nastavenia.

Všetky vyššie uvedené spôsoby nastavenia masáže vám umožnia prispôsobiť si kreslo a jeho funkcie podľa svojich predstáv. Samozrejme platí, že čím je nastavenie kresla sofistikovanejšie, tým je kreslo tiež drahšie. S kvalitou však rastie aj pohodlie, takže je na vás, aby ste zvážili, aký pomer ceny a kvality bude najlepšie zodpovedať vašim nárokom.

Nastavenie polohy opierok

Polohu opierky chrbta možno nastaviť u každého kresla, otázkou je, do akej miery. Chrbtovú opierku väčšiny kresiel možno zakloniť najmenej o 50°, aby ste počas masáže mohli čo najlepšie relaxovať. Kvalitnejšie kreslá potom disponujú už spomínanou funkciou "Zero Gravity", vďaka ktorej budete v kresle odpočívať s nohami hore, vo vyššej úrovni ako srdce. Pri kreslách vyššej kvality možno nastaviť aj polohu opierky hlavy tak, aby ste ju prispôsobili výške svojej postavy.

Ak používateľ nie je priemerného vzrastu, tiež nastaviteľná opierka nôh je dôležitým faktorom pri výbere masážneho kresla. Používateľ by sa mal počas masáže cítiť čo najpohodlnejšie, čo môže byť problém, ak je pre neho opierka nôh príliš krátka. Nastaviteľná lýtková opierka vám umožní ideálne prispôsobiť spodnú časť kresla, čím svojmu telu počas masáže zaistíte ideálnu polohu.

Dalšie doplnkové funkcie

 • Pretiahnutie chrbta - Masážne kreslá vyššej úrovne vám pomôžu pretiahnuť chrbát tak, ako by to urobil skúsený chiropraktik. Počas masáže dochádza k oddialeniu chrbtových stavcov, čo uvoľňuje tlak na medzistavcové platničky a nervy.

 • Aktívny twist - Táto funkcia masáži pridáva navyše prvok prehadzovanie tela zo strany na stranu, a to pomocou vzduchových vankúšikov. Masáž je tak dynamickejšia a zábavnejšia. Rozhodne pri nej nezaspíte.

 • Aktívny swing - Táto funkcia slúži na pretiahnutie oblasti chrbta a krku v priebehu masáže. Sedák sa bude nakláňať zo strany na stranu, zatiaľ čo opora nôh sa bude automaticky pohybovať hore a dole.

 • Podpora lymfatického systému - Masáž stimulujúca lymfatický systém prebieha pomocou vzduchových vankúšikov. Intenzitu zovretia si možno navoliť pomocou ovládacieho panela.

 • Magnetoterapia – Niektoré kreslá sú vybavené magnetmi, ktoré stimulujú reflexné body v kľúčových oblastiach nôh. Pôsobenie magnetov dodáva organizmu chýbajúcu energiu.

 • Prehrávanie hudby - Mnoho moderných masážnych kresiel je vybavených prehrávačom hudby, aby ste si uvoľňujúcu masáž mohli dopriať aj za sprievodu vašich obľúbených skladieb. Prehrávače s reproduktormi sú integrované do kresla. Svoj zvolený výber hudby môžete nahrať na USB disk, ktorý vložíte do konektora v kresle, alebo môžete prepojiť kreslo cez Bluetooth s vaším smartfónom a prehrávať hudbu cez neho. Ovládať hlasitosť potom možete pohodlne pomocou ovládacieho panela na kresle. Príslušenstvom niektorých modelov sú aj slúchadlá. Táto funkcia slúži k umocneniu pohodového zážitku z masáže a navodeniu tej správnej atmosféry.
   

Masážne kreslá poskytujú skvelý spôsob, ako si dopriať luxusnú masáž priamo u vás doma. Nemusíte sa tak objednávať do masážnych salónov a platiť za každú masáž zvlášť. Stačí sa pohodlne usadiť do kresla, nastaviť si svoj obľúbený druh masáže a môžete relaxovať, napríklad pri počúvaní nejakej ukľudňujúcej hudby. Tento jedinečný prístroj vám pomôže po dni strávenom v kancelárii alebo po náročnom športovom výkone uvoľniť svoje boľavé svaly a rozprúdiť krv v rukách a nohách. Kreslo môže navyše využiť celá vaša domácnosť, takže sa vám táto jednorazová investícia zaručene oplatí.

Teraz už by ste mali mať ucelenú predstavu o tom, ktorý druh masážneho kresla vám bude najlepšie vyhovovať. Každé z masážnych kresiel inSPORTline vám poskytne príjemnú a uvoľňujúcu masáž, je len na vás, ktoré z nich si vyberiete. Tak neváhajte a kúpte si jeden z našich prepychových prístrojov - určite nebudete ľutovať!

Stále s výberom váháte? Prečítajte si o masážnych kreslách ešte o niečo viac: