Úvod > 5 výhod, ktoré vám ponúka masážne kreslo

5 výhod, ktoré vám ponúka masážne kreslo

Sedíte dennodenne pri počítači alebo neustále píšete na klávesnici? Ak áno, poloha, v ktorej dlhodobo sedávate a držíte krk, hlavu a telo, sa môže nemilo podpísať na stave vašich chrbtových a krčných svalov. Tieto bežne zaujaté polohy a opakované pohyby majú neraz bolestivé následky, najmä ak pravidelne necvičíte. Masážne kreslá pôsobia najmä v oblasti hornej časti tela, ktorá robí ľuďom so sedavým zamestnaním najväčšie ťažkosti. Používanie domáceho masážneho kresla so sebou prináša veľa výhod a tie najdôležitejšie sme zhrnuli do nasledujúceho prehľadu:

Dostupnosť

Nie každý má ľahký prístup k masážnym salónom a podobným zariadeniam. Okrem toho, zaplatiť si každodennú masáž si môže dovoliť len málokto. Masážne kreslo je preto ideálnou alternatívou, vďaka ktorej budete mať úľavu od rozbolavělých svalov vždy len pár krokov od seba. A aj keď sa jedná o pomerne veľkú jednorazovú investíciu, dlhodobo vám masážne kreslo peniaze zaručene ušetrí. Všetci členovia vašej domácnosti si tak budú môcť dopriať uvoľňujúcu masáž prakticky kedykoľvek.

Správná poloha tela

Masážne kreslo vám pomáha uvoľňovať svaly a uľavovať od svalovej bolesti. Následkom uvoľnenia svalov je zlepšenie celkovej mobility tela. Je bežné, že sa ľudia vysporiadavajú so svalovou bolesťou tak, že začnú viac zaťažovať iné svaly. To má však často za následok nadmerné zaťaženie okolitých svalov a väzov a neprirodzené držanie tela. Masáž vám pomôže zbaviť sa bolesti a uvoľniť všetky svaly tak, aby ste opäť mohli zaujať prirodzený postoj. Kreslo v priebehu masáže dostane chrbticu do prirodzenej polohy a uľaví tak od tlaku vyvíjaného na nervy. Ak nakloníte opierku chrbta do horizontálnej polohy, naskytne sa vám navyše opora pre celý chrbát, čím sa zníži tlak vyvíjaný na chrbticu.

Úľava od stresu

Masáž prináša tiež celkovú pohodu a uvoľnenie od stresu. Stres neovplyvňuje len duševné rozpoloženie človeka, ale má tiež vplyv na jeho fyzické zdravie. Môže sa prejavovať mnohými spôsobmi, napríklad nespavosťou, nechuťou k jedlu alebo vysokým krvným tlakom. Uvoľnením od stresu sa znižuje hladina kortizolu v krvi, čo napomáha k vyrovnaniu krvného tlaku.

Stimulácia krvného obehu

Masáže stimulujú krvný obeh vo svaloch, čím urýchľujú zotavenie po športovom výkone, alebo náročnejšej fyzickej aktivite. Krv distribuuje kyslík a živiny do buniek a orgánov v tele a zároveň sa stará o odvod škodlivých látok. Napäté a stuhnuté svaly môžu brániť optimálnemu prúdeniu krvi. Akonáhle sa teda svaly masážou uvoľnia, krvný obeh začne opäť pracovať optimálne.

Tvorba endorfínov

Masáže prispievajú tiež k tvorbe endorfínov. Endorfíny sú neurotransmitery, ktoré napomáhajú k potlačeniu bolesti a stresu. Vyvolávajú pocit pohody a stimulujú reakcie imunitného systému. Štúdie preukázali, že sa endorfíny aktivujú aj počas masáží.
 

Ďalšie informácie: