Úvod > 7 dôvodov, prečo budete chcieť elektrokolobežku

7 dôvodov, prečo budete chcieť elektrokolobežku

Do práce, do školy, na schôdzku či nákup aj na kratší výlet von alebo okružnú jazdu po mestských pamiatkach. Po elektrobicykloch naberá na sile ďalší fenomén - elektrokolobežka. Šikovné a praktické vozítko poslúži ako pomocník na pravidelných denných trasách aj ako moderný spôsob, ako stráviť voľný čas.

Rýchly presun

Elektrokolobežka je mimoriadne vhodným spoločníkom do mesta, ľahko a rýchlo sa s jej pomocou dostanete v podstate kamkoľvek. Bez státia v dopravných zápchach a nekonečného hľadania parkovacieho miesta. Hodí sa k cestám do práce aj do školy, na nákup i za zábavou. Poslúži najmä v prípadoch, kedy potrebujete často a rýchlo prekonať kratšie vzdialenosti alebo sa rýchlo dostať do centra.

Zábava na čerstvom vzduchu

Ani mimo mesto sa však elektrokolobežka nestratí. Modely s dojazdom aj viac ako 50 kilometrov a nafukovacími kolesami zvládnu aj vychádzky do prírody. Jazda na elektrokolobežke poskytuje úplne novú perspektívu a zážitky. Zaobstarávajú si ju deti i rodičia. Stala sa hitom posledných sezón na trávenie voľného času celej rodiny. Ani rýchlosť nie je problém, k dispozícii sú aj typy, ktoré dosiahnu až 45 km/h.

Ľahkosť a skladnosť

Elektrickú kolobežku možno rýchlo a jednoducho zložiť. Môžete si ju bez veľkých nárokov na priestor pribaliť na dovolenku do auta či karavanu, v meste nie je problém vziať so sebou zloženú elektrokolobežku do autobusu alebo električky. Výhodou je aj nízka hmotnosť, niektoré modely sa blížia desiatim kilogramom.


Nevšedný štýl, moderné technológie

Elektrokolobežka je symbolom moderného spôsobu života. Môže sa stať štýlovým doplnkom, vyrába sa v mnohých moderných dizajnoch. Niektoré sú vybavené technológiou bluetooth a možno ich prepojiť s inteligentným telefónom. Cez mobilnú aplikáciu si vďaka tomu môžete plánovať trasy alebo sledovať prejdené kilometre. Zabudovaný tempomat zase umožní nastavenie konštantnej rýchlosti.

Jednoduché ovládanie

Jazdu na elektrokolobežke zvládne každý. Stačí ju zapnúť, odraziť sa a ísť. Je vybavená elektromotorom, akumulátorom a regulátorom rýchlosti. Počet rýchlostí sa v závislosti od modelu líši, princíp však zostáva rovnaký. Vďaka prehľadnému displeju, jednoduchému ovládaniu a efektívnemu brzdnému systému ju má jazdec úplne pod kontrolou.


Ľahký výber

Pri elektrokolobežkách nie je toľko typov ako u elektrobicyklov a orientácia medzi jednotlivými modelmi je jednoduchšia. Pri výbere je potrebné si ujasniť, na aký účel si elektrokolobežku kupujete a čo od nej očakávate. Stačí si potom vybrať model so zodpovedajúcim výkonom motora, dojazdom a kapacitou batérie, prípadne typom kolies či maximálnou rýchlosťou. Dôležitým faktorom je aj nosnosť. Spríjemniť jazdu si potom môžete dokúpením príslušenstva ako je sedlo, cestovná taška, batoh alebo štýlová prilba a chrániče.

Priateľská k prírode

Prevádzka elektrokolobežky je ekologická, pomáha šetriť životné prostredie. Je dopravným prostriedkom bez výfukových plynov, ale aj bez hluku, jej prevádzka je veľmi tichá. Niektoré modely tiež šetria energiu, disponujú systémom rekuperácie - funkciou, kedy prebytočná energia z bŕzd putuje späť do motora či akumulátora a možno ju znova využiť.

Mohlo by Vás tiež zaujímať: Ako vybrať elektrickú kolobežku?