Úvod > Rotopéd alebo cyklotrenažér?

Rotopéd alebo cyklotrenažér?

Mám si kúpiť rotoped alebo cyklotrenažér? Aký je vlastne medzi nimi rozdiel?


Tieto otázky si kladie mnoho zákazníkov, ktorí si chcú zakúpiť domáci kardio prístroj a začať cvičiť. Pokúsime sa Vám v našom rádcovi na tieto otázky odpovedať.

Existuje niekoľko spôsobov ako simulovať jazdu na bicykli. Môžete zvoliť rotopédcyklotrenažér a trenažér (do ktorého umiestníte svoj bicykle).

  • Rotopéd je určený predovšetkým pre domáci tréning, udržanie dobrej kondície, spevnenie tela a chudnutie. Rozhodne nie je určený pre intenzívny profesionálny tréning alebo pre vrcholových športovcov. Výhodou je cenová dostupnosť a široký sortiment výrobkov na trhu. Ceny začínajú už na pár eurách. Rotopédy delíme podľa ovládania záťaže na manuálne ovládané a počítačom riadené ergometre. Viac informácií o rotopédoch v sekcii rotopédy - rádca
  • Cyklotrenažér je určený pre dokonalú simuláciu jazdy na bicykli a hlavným rozdielom oproti rotopédu je presné a citlivé nastavenie záťaže, robustný a pevný rám, dokonalá stabilita stroja a taktiež vyššiu maximálnu záťaž. Cyklotrenažéry môžu byť vybavené kombinovanými pedálmi s SPD zámkom s možnosťou používať cykloobuv. Kvalitný cyklotrenažér uspokojí aj náročných športovcov. Cena základných modelov začína okolo 200 EUR.
  • Trenažér je zariadenie, do ktorého upnete svoj bicykel a trením zadného kolesa o záťažové koleso vzniká simulácia jazdy do kopca alebo proti vetru. Výhodou je použitie vlastného nastaveného bicykla, ktoré poznáte a dokonale vám vyhovuje. nevýhodou je nutnosť mať bicykel v obývačke a taktiež vyššiu hlučnosť bicykla, pneumatiky a záťažového mechanizmu.

Vieme, že jazdu na bicykli v prírode alebo na ceste nič dokonale nenahradí, ale veríme, že s pomocou nášho rádca si vyberiete stroj presne podľa Vašich potrieb.