Úvod > Ako vybrať vibromasážny stroj?

Ako vybrať vibromasážny stroj?

Ako správne vybrať vibračnú plošinu?

Pri výbere vibračnej plošiny (taktiež vibromasážny stroj, vibrogym)  sú pre väčšinu zákazníkov rozhodujúce faktory

  • systém vibrácií
  • zaťaženie 
  • a s tým taktiež úzko súvisiaca cena. 

Vibrácie môžu byť horizontálne, vertikálne alebo kombinované pri dvoch motorových plošinách. 

Vibromasážne stroje pre domáce použitie

Pre domáce použitie postačí jednomotorová vibračná plošina s výkonom motora od 200 do 350 W a zaťažením do 120 kg. 

Vibračné plošiny pre domáce použitie bývajú obvykle vybavené jedným motorom s výkonom 200 - 350 W, ktorý pomocou vibračných váhadiel vytvára horizontálne vibrácie (pohyb vibračnej dosky do strán alebo s náznakom kruhu) alebo vertikálne vibrácie (pohyb vibračnej dosky hore a dole obvykle ako hojdačka cez priečnu os).

Prístroje majú rôznu frekvenciu vibrácií (počet kmitov za sekundu) a amplitúda (miera vychýlenia plošiny pri vibrácii). Bežný rozsah hodnôt vibrácií je 1 - 40 Hz a amplitúda 1 - 5 mm. Široký rozsah hodnôt býva samozrejme vykúpený vyššou cenou prístroja.

Pozrite sa na odporúčané domáce vibračné plošiny.

Vibračné plošiny do fitcentier a wellnescentier

Náročnejším používateľom a do fitcentier a wellnescentier odporúčame dvojmotorové vibračné plošiny so zdvojeným systémom vibrácií a zaťažením do 150 kg.

Výkonnejšie vibračné plošiny sú vybavené dvomi motormi. Jeden motor obvykle vytvára horizontálne a druhý vertikálne vibrácie. U väčšiny týchto vibromasážnych prístrojov môžete horizontálne a vertikálne vibrácie používať samostane tak aj synergicky (oba systémy dohromady). 

Vibračné plošiny sú obvykle vybavené computerom s množstvom prednastavených programov vrátane manuálneho ovládania. Môžu mať taktiež snímač tepu alebo merač telesného tuku a celú radu iných doplnkových funkcií. 

Pozrite sa na odporúčané komerčné vibromasážne stroje.

Ovládanie a údržba vibračných strojov je nenáročná

Vibračné plošiny sú nenáročné na údržbu a ich prevádzka nie je nijak nákladná. Energetická náročnosť je obdobná ako napríklad pri televízii a náročnosť obsluhy je porovnateľná s obsluhou automatickej pračky.

Veríme že Vám náš malý radca pomôže pri výbere vhodného vibromasážneho prístroja!

Váš inSPORTline tím

Súvisiace informácie

Overené zákazníkmi Garancia kvality Finalista Shop roku 2017 Finalista Shop roku 2015 Shop roku 2011 Záruka 10 rokov
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.  Viac informácií V poriadku