Láka vás záhrada plná zábavy? Zaobstarajte si trampolínu!

Slnečné a teplé dni priamo volajú po aktivitách strávených vonku. Pohyb spojený so zábavou predstavuje jedinečnú kombináciu, ako si čas na čerstvom vzduchu užiť. Skákanie na trampolíne si užijú deti rovnako ako dospelí. Prebytočná energia malých aj veľkých skokanov sa premení na zábavu bez tiaže a o srandu nebude núdza.

Skákanie na trampolíne patrí k pohybu, ktorý láka na vyskúšanie. Možnosť si s ľahkosťou polietať vzduchom pôsobí ako prirodzený zdroj dobrej nálady a úsmev na tvári okamžite vykúzli všetkým účastníkom. Okrem skvelej rodinnej či skupinovej aktivity vás skákanie tiež udrží fit. Posilní jadrové svaly tela, rozvinie koordináciu a stabilitu a podporí zdravie kostí nielen u detí vo vývoji. Stačí nájsť vhodné miesto, vybrať správnu trampolínu a skoky k výšinám môžu začať!

Zábava v každej veľkosti

Aby trampolína čo najlepšie vyhovovala vašim potrebám, bude si treba najskôr ujasniť, koľko miesta na ňu budete mať a kto na nej bude skákať. Od týchto dvoch prvkov sa odvíjajú základné parametre výberu – veľkosť trampolíny a jej nosnosť.
Plocha voľného priestoru, ktorým disponujete, určí priemer trampolíny. Dôležité je tiež vziať do úvahy, že z bezpečnostných dôvodov by mal okolo konštrukcie zostať minimálne meter voľného priestoru z každej strany. Pokiaľ tak napríklad zvolíte jednu z najmenších vonkajších trampolín s priemerom 180 cm, budete potrebovať voľné miesto minimálne s priemerom 4 metre. Skvelá voľba pre predzáhradku alebo menší dvorček. Pokiaľ na nej bude hopsať iba vaša ratolesť, menší model vám bohato vystačí. Avšak čím väčšia trampolína, tým lepší odraz, zábava aj nosnosť. Ak budú na nej skákať aj dospelí alebo celá banda detí, väčšia skákacia plocha zaručí viac zábavy, kreativity a spoločných zážitkov. Voliť môžete podľa svojich preferencií z modelov niekoľkých veľkostí. Ten najväčší vykúzli zábavu s priemerom až 430 centimetrov a nosnosťou až 150 kg. Tu už sa vyblázni celá svorka malých nezbedníkov! 

Vsaďte na bezpečnosť a odolnosť

Veľmi dôležitým aspektom trampolín je ich bezpečnosť. Ochranná sieť, kryt na pružiny a pevná konštrukcia patria k prvkom, ktoré si pri výbere rozhodne zaslúžia zvláštnu pozornosť.

Sieť a pružiny

Bezpečné skákanie bez starostí sa vonku rozhodne nezaobíde bez ochrannej siete. Zaručí, že žiadny zo skokanov z trampolíny nevypadne, ani sa nezraní. Jej upevnenie a umiestnenie zohráva úlohu. Najlepšiu ochranu ponúkajú modely s okružím na vrchu podporných tyčí, ku ktorému je možné sieť pripevniť. Tento spôsob zaistenia proti pádu ponúkajú napríklad trampolíny inSPORTline Flea PRO. A nielen to! Do ich skákacej arény sa po protišmykových schodíkoch dostanú vďaka zväčšenému vstupnému priestoru pohodlne veľkí aj malí skákajúci. Pre vyššie bezpečie ho možno navyše zaistiť zipsom aj prackami. Upevnenie siete týchto modelov disponuje ďalším veľmi dôležitým bezpečnostným prvkom. Bezprostredne lemuje skákaciu plochu a úplne tak vylučuje možnosť, že by sa niekto v zápale hopsania dostal "do pružín". Na maximálnu ochranu sú navyše pružiny potiahnuté odolným krytom po celom svojom povrchu. 

Pevná konštrukcia

Vysoká robustnosť a odolnosť patrí k dôležitým kvalitám vonkajších trampolín. Ustáť musí nielen vyčíňanie rozjašených skokanov, ale aj všetky vrtochy počasia. Pevná konštrukcia, na ktorú sa môžete spoľahnúť, preto predstavuje absolútny základ. Telo modelov z vylepšeného radu inSPORTline Flea PRO je vyrobené z extra odolnej ocele a stojí na štyroch silných, stabilných dvojnohých opierkach. Oporné tyče pokrýva pre prípad akéhokoľvek nárazu kvalitný penový materiál. Pre extra odolnosť proti vplyvom slnka, vetra aj dažďa je konštrukcia ošetrená proti korózii. Starostlivého prevedenia s dôrazom na kvalitu sa dostalo samozrejme aj samotnej skákacej ploche, srdcu každej trampolíny. Vďaka kvalitnému materiálu s UV ochranou vydržia nápory rozmarov počasia aj zábavy ťažkého kalibru.

Hop, hop!

Skákanie v sebe skrýva mnoho pozitív pre organizmus po fyzickej aj psychickej stránke. Uvoľnené hopsanie na odpruženom povrchu rozprúdi energiu v celom tele, posilní svaly jadra, kardiovaskulárny systém aj zdravie kostí. Nenamáha kĺby a vďaka mäkkému dopadu vám umožní vyvádzať kúsky, ktoré by ste si inak len ťažko mohli dovoliť. Skákanie je radosť a endorfíny, ktoré sa vyplavia, rozžiaria nejednu tvár. 

Tipy pre extra zábavu

Bez preháňania možno povedať, že deti patria k najnadšenejším skokanom. Za dlhých letných mesiacov sa trampolína premení na neoceniteľný zdroj zábavy, ktorý malých neposedníkov nielen pretiahne, ale aj príjemne unaví. Obzvlášť pokiaľ im hopsanie spestríte súťažením. Vyhlásiť môžete napríklad súťaž o najlepšieho skokana na jednej nohe. Kto vydrží najdlhšie, vyhral. Ďalšia hra možno zláka za sparných dní aj dospelých. Deti si ju rozhodne zamilujú. Skákaciu plochu pokryte nafukovacími balónikmi naplnenými vodou. Zdvihnúť sa však nesmie! Deti ich musia "rozhopsať", chytiť vo vzduchu a potom trafiť jedného zo svojich trampolínových kamarátov. Zdroj nečakaného množstva zábavy nájdete aj v rozstrekovači. Stačí ho položiť pod trampolínu a dať vodným zábavám a príjemnému letnému osvieženiu voľný priebeh.   

Sety bez starostí

Či už si kupujete prvú trampolínu, alebo sa obzeráte po modernejšej náhrade, ideálnou voľbou, ktorá vám ušetrí veľa času a starostí, bude kúpa celého trampolínového setu. Sety zahŕňajú skákaciu plochu, konštrukciu, ochrannú sieť, kryt na pružiny aj schodíky. Pokiaľ ale potrebujete iba osviežiť, či vymeniť nejaký z komponentov, nemusíte vešať hlavu. Náhradné diely u nás zoženiete aj samostatne. 

Vychytané doplnky: Plachty, maznáčikovia a pohoda v tieni

Vybrať si tiež môžete z ďalších praktických doplnkov. Dlhšiu životnosť a spoľahlivú ochranu pred nečistotami a vplyvmi počasia spoľahlivo poskytne krycia plachta na skákaciu plochu. Ak máte doma aj domácich miláčikov alebo malých zvedavcov a prieskumníkov, oceníte ochrannú sieť pod trampolínu, ktorá zaručí, že sa pod ňu pri skákaní nikto náhodne nedostane. Skvelú vychytávku v podobe stanu na trampolíne ocenia obzvlášť deti, ktoré pod ním nájdu dobrodružný úkryt aj počas nepriaznivého počasia. Počas horúcich dní zase poskytne príjemné útočisko pred ostrými slnečnými lúčmi a prípadným prehriatím. Vyberte si medzi trampolínami svojho favorita a sranda môže začať. Pre vás, deti, rodinu aj priateľov. 

Je článok užitočný?

0x páčilo sa

Je nám ľúto, že sa vám článok nepáčil:
Ďakujeme. Pridajte si do obľúbených:

Team inLIVE

Tím nadšencov, odborníkov a produktových špecialistov spoločnosti inSPORTline, ktorí svojim produktom nielen rozumejú, ale zároveň ich aj sami na vlastnej koži testujú a skúšajú, čo vydržia, pretože šport milujú a pretože chcú vedieť svojim zákazníkom poradiť a odporučiť im ten najvhodnejší produkt podľa ich potrieb a svojich vlastných skúseností.Súvisiace články