Extra sila v jednej dávke: InSPORTline proteíny nakopnú váš výkon

Proteíny, respektíve bielkoviny tvoria základné stavebné jednotky nášho organizmu. Že sa bez poriadnej dávky kvalitných proteínov nezaobíde žiadny fitness nadšenec, je známy fakt. Proteíny sa stali symbolom efektívneho budovania svalov a úspešného tréningu. Pre náš organizmus však robia oveľa viac. Stojí za takmer všetkými jeho biologickými funkciami a sofistikovanou sieťou svojich funkcií zaisťujú vitalitu a zdravie celého tela. S exkluzívnymi radmi inSPORTline proteínov tej najvyššej kvality si doprajete nielen nenahraditeľné palivo pre svaly, ale aj elixír vitality.

Kľúč k sile a vitalite

Sila, ktorú v sebe proteíny ukrývajú, má meno aminokyseliny. Predstavte si svoje telo ako chrám, proteíny ako jeho stavebné kamene a aminokyseliny ako jeho staviteľa. 
Aminokyseliny tvoria esenciálny a nenahraditeľný prvok pre rast a obnovu buniek a tkanív v tele. Podieľajú sa na mnohých kľúčových procesoch. Patrí medzi ne napríklad syntéza štrukturálnych bielkovín ako je kolagén, ďalej syntéza kľúčových enzýmov, hormónov a protilátok tvoriace základ imunitného systému. Dávajú vzniknúť molekulám, ktoré zaisťujú transfer živín medzi bunkami. Aminokyseliny sú skrátka hybnou silou organizmu. Mnohé z týchto aminokyselín sú esenciálne, čo znamená, že si ich telo nevie vyrobiť samo. Musíme ich prijať v potrave.

Srvátkový proteín: Šampión medzi proteínmi

InSPORTline proteíny vám prináša doplnky stravy tej najvyššej kvality v podobe srvátkového proteínu (WHEY). Ten sa medzi športovcami radí v obľúbenosti k absolútnej špičke. Telu poskytne kompletné spektrum esenciálnych aminokyselín v dokonale vyváženom pomere, vrátane skupiny tzv. vetvených aminokyselín (BCAA), tak dôležitých pre regeneráciu a rast svalov. V tele sa vetvené aminokyseliny metabolizujú priamo v svalovom tkanive, kde slúžia ako zdroj energie a pomáhajú znižovať únavu svalov


Vďaka svojej vynikajúcej vstrebateľnosti dodá srvátkový proteín telu v krátkom čase vytúženú výživu, kedykoľvek ju budete potrebovať. To z neho robí optimálny zdroj potrebných živín nielen pre športovcov a fitness nadšencov, ale aj skvelého pomocníka pri redukčných diétach. Ocení ho však aj každý, kto hľadá účinnú podporu svojho zdravia a výkonu. Preferujete rastlinné bielkoviny alebo ste vegán? Aj na vás sme mysleli! Poďte sa pozrieť, čo všetko vám výberové proteínové rady inSPORTline ponúkajú:

⭐WHEY Premium Proteín bude voľbou fajnšmekrov. Nepostrádateľným sa stane pre vaše svaly aj chuťové bunky. V jednej dávke telu doprajete zhruba 23 g bielkovín, teda približne 50% odporúčaného denného príjmu. Túto rýchlu a efektívnu vzpruhu doplnia navyše skvelé príchute, obohatené o kúsky ovocia či orieškov. Svoju dávku proteínov si tak môžete vychutnať za lahodného sprievodu kokosových vločiek, mrazom sušených malín, arašidov alebo lieskových orieškov. Plná chuť, hustejšia textúra a vyvážený pomer sprievodných sacharidov a tukov nielen podporia vašu svalovú hmotu, ale tiež zaženie pocit hladu a zaistia stabilnejší prísun energie. 

⭐WPI Proteín obsahuje čistý srvátkový izolát, jednu z najčistejších foriem proteínu. Vysoko efektívna vstrebateľnosť v kombinácii s viac ako 95% podielom bielkovín predstavuje takmer okamžitú superdávku energie. Vďaka veľmi nízkemu obsahu tukov a cukrov nestojí absorpcii proteínu nič v ceste, a jedna odmerka prášku tak doslova odpáli energetickú bombu k vašim svalom. Oceníte ho obzvlášť, ale nielen pred tréningom či intenzívnou fyzickou aktivitou. Minimálny obsah laktózy robí z tohto radu ideálnu voľbu pre všetkých trpiacich jej intoleranciou

⭐WHEY Proteín si obľúbite, ak preferujete klasiku bez zbytočných prídavkov za rozumnú cenu. V jednej dávke dodáte svojmu telu vzpruhu v podobe 23 g tých najkvalitnejších bielkovín. Stačí si vybrať chuť, ktorá vám najviac padne. Lahodné príchute čokolády, slaného karamelu, vanilky a jahody sa skvele hodia aj na mixovanie. S vašou dennou dávkou bielkovinovej vitality môžete začať nový deň, tréning alebo podporiť svoju regeneráciu. 

⭐VEGE Proteín v sebe snúbi kompletnú dávku aminokyselín a dokonale vyváženú kombináciu makroživín. S čisto rastlinným základom sa stane favoritom pre všetkých vegánov, ľudí s vysokou citlivosťou na laktózu a fanúšikov rastlinnej stravy. Mix hrachového, kvasnicového a ryžového proteínu vyzbrojí váš organizmus kompletnou výbavou na regeneráciu a rast svalovej hmoty. Doplníte s ním aj zásobu minerálov a vitamínov, obzvlášť skupiny B. V lákavých príchutiach čokolády s orechmi alebo arašidového masla si na ňom pochutnáte kedykoľvek počas dňa, a stane sa tak vašim jedinečným spoločníkom na ceste k vyváženej a na živiny bohatej strave.Sila proteínov

Energia nielen pre svaly

Proteíny sú pre aktívny životný štýl a správne fungovanie organizmu úplne nepostrádateľné. Tvoria základ tkanív v tele, vrátane svalov. Bez dostatočnej dávky proteínov, ich stavebných jednotiek, novú svalovú hmotu nevybudujete. Organizmus ich potrebuje na opravu poškodených svalových vlákien po intenzívnom tréningu, na rast svalov a ich sily. Bohatá dávka proteínov tiež znižuje toľko nežiaduci svalový katabolizmu, pri ktorom telo rozkladá svalové tkanivo na získanie energie. Dostatočný príjem bielkovín môže tento proces obmedziť a ochrániť vaše svaly. 
Rovnako dôležité ako pre svalové tkanivo sú proteíny aj pre ďalšie tkanivá. Nezastupiteľný vplyv majú na zdravie a správnu funkciu orgánov, sú kľúčové pre celkovú kondíciu organizmu. Zásadné sú aj pre vitalitu kože, vlasov a nechtov. 

Posila pre imunitu

Srvátkový proteín predstavuje vďaka svojim jedinečným vlastnostiam ideálny spôsob, ako podporiť celkovú silu vášho organizmu. Obsahuje imunoglobulačné látky ako imunoglobulín a laktoferrin, ktoré pomáhajú chrániť telo pred infekciami a chorobami, a zásadne sa tak podieľajú na budovaní imunity. S dávkou srvátkového proteínu denne posuniete nielen váš tréning, ale aj vitalitu na novú úroveň.  

Kamarát pri zdravom chudnutí  

Neoceniteľným pomocníkom sa proteíny z nášho radu stanú aj pri redukčných diétach. Vás zasýtia a telu dodajú potrebné živiny. Vďaka optimálnemu zloženiu aminokyselín a rýchlej absorpcii vás nabijú energiou a pomôžu predísť tzv. vlčiemu hladu a chuti na sladké a nezdravé jedlá, ktoré sa často s chudnutím spájajú. Pomôže tiež redukovať vaše kilá zo správnych zdrojov. Podporí spaľovanie tukov, ale ochráni svalovú hmotu a váš metabolizmus udrží v správnych otáčkach.

S inSPORTline proteínovými doplnkami doprajete svojmu telu dávku sily a zdravia. Zamilujete si ich pre ich jedinečné chute, textúru aj jednoduchú prípravu. Jedna odmerka rozpustená vo vode či mlieku vykúzli lahodný nápoj alebo obohatí vaše smoothie, jogurt či ovsenú kašu. Vitalita a sila jednoducho, efektívne, bez umelých prísad, konzervantov alebo GMO.

Je článok užitočný?

2x páčilo sa

Je nám ľúto, že sa vám článok nepáčil:
Ďakujeme. Pridajte si do obľúbených:

Team inLIVE

Tím nadšencov, odborníkov a produktových špecialistov spoločnosti inSPORTline, ktorí svojim produktom nielen rozumejú, ale zároveň ich aj sami na vlastnej koži testujú a skúšajú, čo vydržia, pretože šport milujú a pretože chcú vedieť svojim zákazníkom poradiť a odporučiť im ten najvhodnejší produkt podľa ich potrieb a svojich vlastných skúseností.Súvisiace články

Súvisiace kategórie