Masáž na to: Doprajte svojim svalom pravidelnú dávku vitality

Budovanie sily, vytrvalosti a telesnej kondície patrí k pilierom zdravého životného štýlu. Každý fyzicky aktívny človek vie, že na ceste k silnému a odolnému telu musí prekonávať svoje limity. Fyzická záťaž predstavuje kľúčový prvok každého tréningu. Rovnako dôležitú úlohu zohráva ale aj následná regenerácia a relaxácia. Ich význam nesmieme podceniť. Správna regenerácia ovplyvňuje náš fyzický aj psychický stav a pre udržanie optimálneho výkonu a prevenciu preťaženia alebo zranenia je absolútne nevyhnutná.

Svaly rastú po tréningu

Pri zaťažení prechádzajú svaly mechanickým stresom vedúcim k vzniku svalových mikrotrhlín. V následnej fáze regenerácie sa potom svaly prispôsobujú a dochádza k hypertrofii - rastu svalovej hmoty. Fyzická záťaž predstavuje pre organizmus výzvu, na ktorú reaguje snahou dostať všetky telesné funkcie späť do rovnováhy. Musí sa vyrovnať s oxidačným stresom, zakyslením svalov a pozáťažovým zápalom. To predstavuje pre telo energeticky veľmi náročný proces. Budovanie svalovej hmoty a fyzickej kondície sa tak zďaleka neobmedzuje len na dobu tréningu. Práve naopak. K rastu svalov a odolnosti dochádza predovšetkým v kľudovej fáze. 

Sila kľudu

V dnešnej hektickej dobe nie je ľahké nájsť si čas na starostlivosť, ktorú si nielen zaslúžime, ale predovšetkým potrebujeme. Ako často je reálne zájsť si na masáž? Raz mesačne? Raz týždenne? Pravdou je, že či už intenzívne trénujete, pracujete fyzicky alebo sedíte pri počítači, vašim svalom by prospela masáž každý deň. Po náročnej fyzickej aktivite vyžadujú svaly regeneráciu a zotavenie po záťaži. Organizmus potrebuje dobiť energiu. Po dni strávenom v kancelárii telo zase volá po uvoľnení nahromadeného napätia, potrebuje rozprúdiť lymfatický systém a zrelaxovať myseľ. Predstavte si, že na vás doma po náročnom dni čaká hĺbková masáž celého tela, akupresúra chodidiel, prehriatie boľavých svalov a kĺbov alebo relaxačná masáž šije. Znie to ako snová realita? Opak je pravdou. Vďaka moderným technológiám si môže kvalitnú starostlivosť o svoje telo dopriať každý a treba každý deň. Stačí si vybrať ten správny variant podľa vašich potrieb, možností a očakávaní.

Masáž nie je luxus, ale investícia do zdravia 

Iba zregenerovaný organizmu môže dosiahnuť optimálny výkon. Úľava od bolesti a napätia predstavuje len jeden z mnohých benefitov. Pravidelné masírovanie zlepšuje prietok krvi a lymfy. Dochádza k rýchlejšej detoxikácii organizmu, posilneniu imunity, lepšiemu okysličeniu a distribúcii živín do tkanív. Masáž pôsobí ako prevencia proti stuhnutiu a kráteniu svalov, a podieľa sa tak na udržaní a podpore flexibility. Napomáha predchádzať zraneniu a preťaženiu.

Osobný masér k dispozícií

Špičkou medzi domácimi masážnymi prístrojmi sú masážne kreslá. Najvyššie triedy týchto domácich masérov ponúkajú širokú škálu masážnych programov. Dopriať si s nimi môžete napríklad hĺbkovú 3D masáž, relaxačnú masáž vzduchovými vankúšmi alebo terapeutickú masáž s infračerveným vyhrievaním, revitalizujúci organizmus od bunkového základu, a mnoho ďalších jedinečných funkcií. Kombinácia miesenia, poklepávania, zvierania a plieskania vás dokonale zrelaxuje, zbaví napätia aj stresu. Špecializovaný program japonskej akupresúrnej shiatsu masáže pomôže odblokovať energetické dráhy a rozprúdiť váš potenciál. Aromaterapia, svetelná terapia či terapia pomocou magnetov ešte ďalej prehĺbia váš relaxačný zážitok. V masážnom kresle zabudnete na všedné starosti.

Hoci ľudské ruky sa dajú len ťažko nahradiť, masážne kreslo približuje účinky profesionálnej masáže na maximum. Komplexne zrelaxuje a zregeneruje vaše telo aj myseľ. Ocenia ju profesionálni športovci, fyzicky aktívni jedinci aj každý, kto túži svojmu telu dopriať maximum starostlivosti.

Zamierte na svaly

Masážne kreslá ponúkajú jedinečný zážitok, ktorý je však priestorovo aj finančne náročnejší. Ak sa obzeráte po dostupnejších a kompaktnejších možnostiach, ako uvoľniť vaše svaly, masážna pištoľ by pre vás mohla byť tá správna voľba. Masážna pištoľ je bezdrôtový masážny prístroj s vymeniteľnými nástavcami, vďaka ktorým si môžete prispôsobiť druh masáže a regulovať jej intenzitu. S týmto šikovným pomocníkom si zvládnete namasírovať v podstate celé telo. Či už potrebujete uvoľniť stuhnuté ramená alebo natiahnutý sval, stačí vybrať správny nadstavec, zacieliť a nechať pištoľ pracovať. Masážna pištoľ je veľmi kompaktné riešenie, ktoré zaberie len veľmi málo miesta. Vziať si ju môžete so sebou do kancelárie alebo na cesty a dopriať si plnohodnotnú masáž kedykoľvek a kdekoľvek potrebujete.

Extra starostlivosť pre chodidlá

Špecifické miesto medzi masážnymi prístrojmi majú masážne prístroje na nohy a chodidlá. Nohy nás nosia našimi dňami aj životmi a zaslúžia si oveľa viac starostlivosti a pozornosti než im mnohokrát venujeme. Na chodidlách sa tiež nachádza veľké množstvo akupresúrnych bodov, ktoré spájajú konkrétne orgány s obehovými systémami naprieč organizmom. Ich masážou preto pomôžete aktivovať energetické dráhy celého tela, podporiť cirkuláciu, posilniť životnú silu a podporiť tak svoje celkové zdravie.. 

Pustite napätie z hlavy

Osobitnú pozornosť si zaslúžia aj naše ramená, krk a šija. Tieto časti tela sú často vystavené nadmernej záťaži či už pri tréningu, riadení alebo práci s počítačom. Usadzuje sa do nich aj napätie a stres, ktorý počas dňa akumulujeme. Často si ani neuvedomujeme, ako veľmi naše telo reflektuje naše psychické rozpoloženie. Masírovanie týchto oblastí preto pomôže uvoľniť nielen stuhnuté svaly, ale aj nahromadené napätie, podporiť kvalitný spánok a uľaviť od bolestí hlavy. Na uvoľnenie svalových skupín krku, ramien a šije vám poslúžia špeciálne určené masážne prístroje, vankúše alebo masážne goliere. Unikátnu metódu ponúka vibračný cupping prístroj, fungujúci na báze tradičnej metódy bankovania. Prisatím a elektrickými pulzmi uvoľní svaly do hĺbky, a pritom sa vám zmestí do dlane. Ideálne je na lokálnu hĺbkovú masáž doma aj na cestách.

Denná dávka masáže pre zdravie 

Regenerácia a relaxácia po náročnom tréningu aj dni sú pre naše telo aj myseľ veľmi dôležité. Len uvoľnené svaly môžu správne fungovať a vytvoriť bázu na správne držanie tela. Umožňujú lepšiu flexibilitu kĺbov, zaisťujú plný rozsah pohybu, a starostlivosťou o ne tak prispievame k prevencii úrazov a zranení. Pomocou masáže dosiahnete lepšiu cirkuláciu krvného obehu a celkového okysličenia. Váš organizmus nabijete energiou. Rozprúdená lymfa zase efektívnejšie odbúra nežiaduce toxíny. Vďaka širokej a veľmi dostupnej ponuke masážnych prístrojov nestojí každodennej starostlivosti o vaše svaly už nič v ceste. Urobte si z pravidelnej domácej masáže váš osobný wellness rituál. Vaše telo vám poďakuje.

Je článok užitočný?

4x páčilo sa

Je nám ľúto, že sa vám článok nepáčil:
Ďakujeme. Pridajte si do obľúbených:

Team inLIVE

Tím nadšencov, odborníkov a produktových špecialistov spoločnosti inSPORTline, ktorí svojim produktom nielen rozumejú, ale zároveň ich aj sami na vlastnej koži testujú a skúšajú, čo vydržia, pretože šport milujú a pretože chcú vedieť svojim zákazníkom poradiť a odporučiť im ten najvhodnejší produkt podľa ich potrieb a svojich vlastných skúseností.Súvisiace články

Súvisiace kategórie