Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Ako vybrať masážne kreslo s funkciami na mieru pre vás?

Ako vybrať masážne kreslo s funkciami na mieru pre vás?
Ako vybrať masážne kreslo s funkciami na mieru pre vás?

V dnešnej hektickej dobe si každý čas od času potrebuje oddýchnuť a uvoľniť ako telo, tak aj myseľ. A masáž je tým najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť! Málokto si ale môže profesionálneho maséra dovoliť tak často, ako by bolo treba - a práve tu prichádzajú na rad masážne kreslá inSPORTline.

Samotná masáž má samozrejme mnoho ďalších výhod – odbúrava stres, znižuje krvný tlak a stimuluje vašu obehovú sústavu. To všetko pozitívne ovplyvňuje vaše fyzické zdravie aj duševné rozpoloženie. Pretože je ale kúpa masážneho kresla pomerne závažná investícia, je potrebné vyberať starostlivo podľa vašich telesných nárokov aj finančných možností.

Zjednodušene sa dá povedať, že výber masážneho kresla závisí od dvoch základných faktorov - vášho vkusu a požiadaviek. Akonáhle máte jasno, čo chcete, rýchlo si nájdete cestu k tomu správnemu modelu!

DIZAJN A UMIESTNENIE
Choďte na to prakticky

Určite vám záleží na tom, ako kreslo vyzerá a či sa bude hodiť k interiéru u vás doma. Vďaka veľkosti a hmotnosti väčšiny kresiel by bolo veľmi nepraktické ich niekam presúvať, takže určite odporúčame vybrať model, ktorý zodpovedá vášmu štýlu bývania. Všetky naše kreslá sú potiahnuté luxusnou syntetickou kožou a na predaj sú v niekoľkých farebných dizajnoch.

Pokiaľ chcete ušetriť čo najviac miesta, je dobré zvoliť model s funkciou „Zero Space“. Tieto kreslá sa pri prechode do horizontálnej polohy „zvážajú“ smerom vpred a stačí ich tak umiestniť iba 5 cm od steny. Kreslo sa pri zmene polohy jednoducho vysunie dopredu a vy ušetríte priestor, ktorý by ste v opačnom prípade museli za kreslom ponechať.

PRISPÔSOBENIE A ROZMERY
Masáž na mieru

Okrem priestoru v miestnosti potom samozrejme záleží aj na proporciách vašej osoby. Priemerný používateľ by nemal mať s prispôsobením kresla problémy, vyšší jedinci však môžu mať problém s dĺžkou opierky nôh a ľuďom robustnejšej postavy potom nemusí vyhovovať poloha opierky ramien. V takýchto prípadoch je dobré poobzerať sa po modeloch, ktoré si môžete podľa potreby upraviť – či už to je nastaviteľná dĺžka pre opierku nôh alebo polohovanie vzduchových vankúšikov.

FUNKCIE A VLASTNOSTI
Objavte to ideálne nastavenie práve pre vás

Hlavné rozdiely medzi jednotlivými modelmi ale nájdete v ich funkčnom vybavení. Žiadne kreslo neponúka všetky dostupné funkcie, preto sa zoznámte s charakteristikou dostupných programov a zamyslite sa nad tým, ktoré z nich vám budú prínosom. Podľa funkcií a programov, ktoré uprednostňujete, potom nájdete cestu k tomu správnemu modelu práve pre vás.

✳️ 3D masáž

● Ako u profíka ● Jedná sa o špeciálny druh masáže, ktorý nájdete vo výbave kresiel vyššej triedy. Hlavice s masážnymi valčekmi sa nepohybujú klasicky do dvoch smerov, ale vystupujú aj von do hĺbky svalov a zase späť. Vďaka tomu je masáž oveľa realistickejšia a intenzívnejšia. Perfektne tak rozhýbete aj tie najstuhnutejšie svaly!

 

✳️ Vzduchová masáž

Nechajte sa rozmaznávať vankúšikmi ● Pri vzduchovej masáži vás nemasírujú klasické masážne valčeky, ale vankúšiky plnené vzduchom. Rozdiel je v tom, že masáž pomocou týchto airbagov je jemnejšia a nepôsobí tak hlboko v svaloch. Vankúšiky preto nájdete v oblasti ramien, paží, nôh alebo napríklad bokov. Čím viac airbagov prístroj má, tým kvalitnejšia masáž sa vám dostane!

✳️ Vyhrievanie

V teple a v pohodeMasáž s vyhrievaním pomáha svaly uvoľňovať a podporuje ich regeneráciu. Prebieha na základe dlhovlnného infračerveného žiarenia sprostredkovaného karbónovými vláknami. Masáž kombinovaná s vyhrievaním vám tak pomôže parádne premasírovať stuhnuté a boľavé svaly. Oblasť vyhrievania je daná typom masážneho kresla. Vyhrievanie chrbta je u našich kresiel pomerne bežnou funkciou, niektoré prístroje vám ale umožnia vyhrievať aj chodidlá, čo je skvelé hlavne pre tých, čo majú problémy s prekrvením nôh.

 

✳️ Zero Gravity

Dajte si nohy hore ● U niektorých masážnych kresiel nájdete funkciu „Zero Gravity“ alebo „stav beztiaže“. Bohužiaľ to neznamená, že sa v kresle naraz začnete vznášať – Zero Gravity vám ale umožní preklopiť kreslo do tzv. polohy „beztiaže“, kde budú vaše nohy umiestnené na vyššej úrovni ako srdce. To podporí ich krvný obeh počas masáže a zníži prípadné opuchy.

✳️ Programová výbava

Vyberajte medzi druhmi masáže ● Pri každom masážnom kresle nájdete prednastavené masážne programy, ktoré sa líšia účelom využitia. Kreslá vyššej triedy samozrejme ponúkajú týchto programov viac, často so špecifickým zameraním. Je tiež dobré zistiť si, či máte možnosť uložiť si do kresla nastavenia vlastné - vytvoríte si tak masáž na mieru, ktorá na vás bude vždy čakať len s jedným stlačením tlačidla.

▶️ Možnosť manuálneho nastavenia - Ak vám automaticky nastavené programy nebudú vyhovovať, môžete si samozrejme masáž prispôsobiť podľa svojich predstáv. Pamäť masážnych kresiel dokáže uchovať obmedzený počet používateľských programov, takže budete mať možnosť si svoje obľúbené nastavenia uložiť. Pri ručnom nastavení môžete vyberať medzi rôznymi druhmi masáže. Každý z nich simuluje inú masérsku techniku, takže sa líšia v účinkoch a celkovom pocite:

DRUH MASÁŽEPOPIS
Stláčanie Mechanizmus stláčanie vás zbaví bolesti svalov a nastolí po celej ploche vášho chrbta pocit uvoľnenia. Stláčanie stimuluje krvný obeh vo svaloch a napomáha k lepšiemu prekrveniu. Počas masáže dochádza k striedaniu tlaku, ktorý masážne hlavice s valčekmi na telo vyvíjajú. Ide o základný mechanizmus masáže k odstráneniu svalového napätia.
Plieskanie Plieskanie je intenzívny rytmický pohyb, pri ktorom sú masážne hlavice a valčeky vzdialené viac od seba. Rýchlosť masáže je možné upraviť podľa potreby. Pri tomto druhu masáže dochádza k uvoľneniu a prekrveniu svalov. Je preto vhodný pre uvoľnenie stuhnutých svalov a odbúranie únavy.
Poklepávanie Pri plieskaní sú masážne hlavice či valčeky naprogramované tak, aby v krátkych intervaloch rytmicky zatlačili na svalstvo a potom sa vrátili späť. Táto jemná masáž je vhodná pre povzbudenie unavených svalov.
Poklepávanie a stláčanie súčasne Pri tejto intenzívnej technike sa masážne valčeky pohybujú ako krúživými pohybmi, ktoré sú typické pre stláčanie, tak rytmickými údermi používanými pri poklepávaní. Táto kombinovaná masáž je vhodná pre odbúravanie bolesti hlboko vo svaloch.
Zvieranie Zvieranie je masážny mechanizmus, pri ktorom sa valčeky v masážnej hlavici pohybujú proti sebe a napodobňujú tak pohyb rúk maséra, keď prstami zviera svaly. Táto technika je zameraná hlavne na masírovanie oblasti ramien.
Shiatsu masáž Shiatsu je druh masáže pochádzajúci z Japonska. Táto masáž je založená na vyvíjaní tlaku na akupunktúrne body s cieľom obnoviť energetickú rovnováhu tela. V praxi je tlak na akupunktúrne body vyvíjaný prstami maséra či masérky. V masážnom kresle tlačia na špecifické body na vašom tele masážne valčeky. Cieľom shiatsu masáže je odblokovať energetické dráhy a uvoľniť organizmus.

✳️ Doplnkové funkcie

Nájdite si tú správnu vychytávku ● Pokiaľ si chcete masáž doma absolútne vychutnať, môžete skúsiť kreslo, ktoré ponúka ešte ďalšiu formu relaxácie alebo obohatenia. Príkladom je aromaterapia, svetelná terapia alebo napríklad terapia pomocou magnetov. Zaujímavou vychytávkou je potom ionizátor. Ten vytvára záporné ióny, ktoré zo vzduchu sťahujú škodlivé látky a prečisťujú ho, takže počas masáže budete príjemne osviežení závanom čistého vzduchu.

✔️ S masážnymi kreslami sa nemusíte objednávať do profesionálnych salónov a platiť tak za každú masáž zvlášť. Len sa pohodlne usadíte, nastavíte svoju obľúbenú masáž a môžete relaxovať - napríklad aj v sprievode upokojujúcej hudby. Získate tak možnosť uvoľniť boľavé svaly po dni strávenom v práci alebo náročnom tréningu. Kúpa to navyše nie je len pre vás – kreslo predsa môže využiť celá domácnosť!

Súvisiace kategórie

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter