Najnovšie fitness trendy rúcajú limity domáceho cvičenia

Vypnúť hlavu a vypotiť starosti z tela patrí k najlepším spôsobom, ako sa zbaviť stresu a udržať dobrú kondíciu. Počasie je ale vrtkavé a načo sa biť s vetrom o závod? Po tom nikto asi netúži. A ani nemusí! Moderná doba si žiada múdre riešenia a to stopercentne platí aj pre domáce fitness vybavenie. Obľúbenú a dobrú alternatívu vonkajšieho cvičenia prinášajú domáce trenažéry. Že si na nich efektívne dáte do tela sa stalo samozrejmosťou. Pretože sa z času aj priestoru stala drahá komodita, najnovšie trendy vyžadujú oveľa viac než len možnosť si zašliapať. Udržať krok musí s tými najvyššími nárokmi. Čo všetko vedia a bez čoho sa nezaobídu súčasné fitness hity?

Priestor bez problémov

V dnešnej dobe moderný človek nemá rovnako ako čas, tak aj miesto. Koľkokrát hrá rolu každý centimeter a poskladať v miestnosti všetko dohromady môže byť pekný hlavolam. Pri najmodernejšom vybavení sa preto úspora miesta stala jednou zo základných požiadaviek, ktoré ovplyvňujú náš výber. Skladnosť, kompaktnosť a jednoduchá manipulácia patria k najdôležitejším štandardom. Či už beháte na páse, veslujete, alebo jazdíte na cyklistickom trenažéri, moderné modely vám umožnia trenažér sklopiť, a vďaka praktickým kolieskam ho previesť na miesto, kde nebude prekážať. Pokiaľ radi zaberiete do pedálov rotopedu, ale na klasický model nenájdete miesto, zamilujete si skladací rotoped inSPORTline XBike, ktorý za pár sekúnd zložíte napríklad pod gauč. Absolútnymi šampiónmi v úspore priestoru sa potom stávajú minirotopedy. Šikovnými funkciami síce nedisponujú, ale aj tak sa na nich pekne zapotíte. 
Dôraz na priestorové prevedenie reflektujú aj prístroje, ktorých konštrukcia zloženie neumožňuje, ako napríklad klasické rotopedy či cyklotrenážery. Ich ergonomický dizajn využíva minimum priestoru pri zachovaní maximálneho pohodlia a všetkých funkcií. Aj v ich prípade pomôžu kolieska na jednoduchú manipuláciu. Vy si svoj tréning môžete užiť napríklad v strede obývačky a potom odsunúť trenažér do kúta.  

Pššššt…!

Že ticho lieči je stará pravda, ktorá v dnešnom svete všadeprítomného hluku a ruchu nadobúda na novej aktuálnosti. Tichý trenažér vás asi nevylieči, ale rozhodne ho oceníte. Či už chcete byť ohľaduplní k členom rodiny, susedom alebo máte jednoducho radi tichý chod a ničím nerušený tréningový zážitok, s najnovšími modelmi sa môžete spoľahnúť na ich akustickú diskrétnosť. Pokiaľ to radi rozbehnete na bežiacom páse, dôležitým prvkom pre vás bude tzv. silent block - systém na tlmenie vibrácií a hluku generovaného pohybom alebo otáčaním bežiaceho pásu. Nájdete ho v parametroch napríklad pod termínom Air Cushion, ktorý dopad zároveň tlmí aj zaručuje jeho pružnosť. Zabehať si tak budete môcť v podstate kedykoľvek. Či už ste nočná sova, ranné vtáča alebo radi trénujete uprostred rodinného večera, môžete na svojej kondičke zapracovať bez obáv, že niekoho budete rušiť. 

Pre hladkú jazdu

Pokiaľ si radi poriadne šliapnete do pedálov cyklotrenažéra alebo zaberiete pádlom, dôležitú úlohu pre vašu nehlučnú jazdu bude hrať brzdný a záťažový systém. Veľkej popularite sa práve vďaka tichosti tešia modely fungujúce na báze magnetov umiestnených v blízkosti záťažového kolesa. Ich približovaním a odďaľovaním od zotrvačníka sa mení odpor, a teda záťaž pri cvičení. Tento systém v sebe spája hneď niekoľko výhod. Vďaka absencii fyzického kontaktu, ktorý by vytváral trenie, je chod trenažéra veľmi tichý a dochádza k jeho minimálnemu opotrebovaniu. Oceníte s ním aj vysokú plynulosť pohybu. Magnetický systém taktiež umožňuje precíznu kontrolu nad úrovňou záťaže. S týmto druhom trenažérov získate prístup k bohatej ponuke tréningových programov. Umožní vám tiež zostaviť si svoj osobný program, a tréning tak vyladiť aby ste boli maximálne spokojní. Samozrejmosťou pri najnovších modeloch je aj elektronické ovládanie. Vašej hladkej jazde jednoducho nebude stáť nič v ceste. 

Na vzhľade záleží

Každá vec v našom domove prispieva k jeho celkovej atmosfére. Trenažéry často nájdu svoje miesto v hlavnej miestnosti, a preto sa na ich design kladie veľký dôraz. Elegantný a nenápadný vzhľad, ktorý harmonicky zapadne do moderných interiérov, predstavuje dôležitý prvok. Prístroje, ktoré držia krok s dobou, preto najčastejšie nájdete v decentnej čiernej či vizuálne odľahčenej bielej variante. Jednoduché prevedenie bez rušivých farebných akcentov zaručujú diskrétnosť a kompatibilitu s väčšinou domovov.

Tréning za odmenu

Určite poznáte príslovie najskôr práca, potom zábava. Nevydávame zo seba to najlepšie, keď práca je v skutočnosti aj zábava? Pre tréning to platí stopercentne a moderné trenažéry to vedia. Inteligentné modely, ktoré ľahko prepojíte s akoukoľvek kompatibilnou aplikáciou, navždy predefinujú pojem tréningová rutina. Stane sa z neho tréningová zábava. Váš zážitok sa premení od základu. Neobmedzené možnosti virtuálnej reality sa totiž čoraz viac prelínajú s naším fyzickým svetom a v prostredí tréningu doslova otvorili bránu do celého sveta. Prejsť alebo prebehnúť sa s nimi môžete po najkrajších miestach planéty. Počas okamihu vás prenesú do horských výšok, k exotickému pobrežiu alebo cez mapu na vašu obľúbenú trasu. Z vášho tréningu sa stane dobrodružstvo. A nemusíte pri tom zostať sami! V strhujúcom závode v 3D prostredí si môžete porovnať sily s ľuďmi zo všetkých kontinentov alebo usporiadať závod s vašimi priateľmi. Všetko z pohodlia domova. A vďaka možnosti priebežne zaznamenávať vaše výkony aj biometrické dáta budete mať svoje tréningové ciele úplne pod kontrolou. 

Či už beháte, jazdíte alebo veslujete, s najmodernejšími modelmi inSPORTline inCondi trenažérov sa z vášho tréningu stane synonymum zábavy. Nielenže vás prostredníctvom aplikácií ako Kinomap alebo Zwift prenesú kamkoľvek si budete priať, ale svojou tichou prevádzkou, kompaktným prevedením a elegantným dizajnom splnia aj tie najvyššie nároky na najmodernejšie fitness vybavenie. Stanú sa neodmysliteľnými spoločníkmi na ceste k vašim tréningovým cieľom, nech už sú akékoľvek. 

Je článok užitočný?

2x páčilo sa

Je nám ľúto, že sa vám článok nepáčil:
Ďakujeme. Pridajte si do obľúbených:

Team inLIVE

Tím nadšencov, odborníkov a produktových špecialistov spoločnosti inSPORTline, ktorí svojim produktom nielen rozumejú, ale zároveň ich aj sami na vlastnej koži testujú a skúšajú, čo vydržia, pretože šport milujú a pretože chcú vedieť svojim zákazníkom poradiť a odporučiť im ten najvhodnejší produkt podľa ich potrieb a svojich vlastných skúseností.Súvisiace články

Súvisiace kategórie