Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Orechové krémy

Orechy sú všade vo svete dôležitou prísadou každodenných jedál - preto sú v obľube aj orechové krémy. Okrem ich výbornej chuti oceníte aj vysoký podiel rastlinných...

Orechy sú všade vo svete dôležitou prísadou každodenných jedál - preto sú v obľube aj orechové krémy. Okrem ich výbornej chuti oceníte aj vysoký podiel rastlinných tukov, vlákniny, proteínov a minerálnych látok. Najväčším benefitom sú však nenasýtené mastné kyseliny, medzi ktoré zaraďujeme omega-3 (ALA) a omega-6. Tieto majú pozitívny vplyv na náš kardiovaskulárny systém a tiež prispievajú k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu.

V studenej kuchyni ich môžeme použiť napríklad na dochutenie cereálnych kaší, jogurtov, šalátových zálievok alebo smoothies. Vďaka jemnej krémovej konzistencii sú ľahko roztierateľné a hodia sa na pečivo, lievance alebo k príprave jednoduchej desiaty v podobe ovocia natretého orechovým krémom. Uplatnenie si nájdu aj pre tepelnú technologickú úpravu pri pečení buchiet, muffinov, dochutení krémových polievok a často sa využívajú v ázijskej kuchyni. Skrátka gastronómia je otázkou chutí a fantázií sa medze nekladú.

Prečo nakupovať u nás?

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter