Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Prečo sa chrániť prilbou?

Prečo sa chrániť prilbou?
Prečo sa chrániť prilbou?

Podľa zákona č. 8/2009 Z. z.., o prevádzke na pozemných komunikáciách v aktuálnom znení ukladá povinnosť pre cyklistov mladších 18 rokov používať cyklistickú prilbu

Podľa smutnej štatistiky ministerstva dopravy deväť z desiatich ľudí, ktorí zomreli na bicykli, nemalo na hlave prilbu. Je zrejmé, že pádu samotnému prilba zabrániť nemôže, ale dokáže výrazne zmierniť jeho následky v citlivej oblasti hlavy - najmä otrasy a pomliaždeniny mozgu a zlomeniny lebky, ktoré naozaj život priamo môžu ohroziť.

Argumentom proti nákupu prilby sa zdá byť bezpečný štýl jazdy cyklistu: síce môžete ísť úplne bezpečne a najzodpovednejšie, ale vo Vašom okolí nie každý je taký, auto Vás môže zniesť z cesty, bohužiaľ, až príliš jednoducho.

Možno tiež to, že jazdíte na krátkej trati a zriedka: psychológovia sú proti, pretože nemáte vypilovanú techniku a taktiež sústredenie je nižšie, teda riziko úrazu naopak rastie.

A nakoniec môže niekto namietať, že ho prilba tlačí a že sa pod ňou potí. Moderné prilby sú konštruované tak, aby práve tieto problémy riešili! Správne nastavená prilba na hlave sedí dokonale, je ľahká a vietor vo vhodnej miere prefukuje.

Súvisiace kategórie


Súvisiace články

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter