Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Ako vybrať expander

Expandery sú univerzálne a cenovo dostupné posilňovacie a naťahovacie pomôcky pre cvičenie doma, vo fitnescentre, vonku či pre pilates tréning a jogu. K dispozícii je široká škála expanderov, preto poradíme, ako sa v nich vyznať.

Ako Vám expandery pomôžu pri cvičení?

Expandery Vám pomôžu efektívne spevniť celé telo - hlboké chrbtové svaly, svalstvo v okolí kĺbov i veľké svalové skupiny. Uplatnia sa tiež ako naťahovacie pomôcky pri rekonvalescencii po úraze alebo pri inej rehabilitácii.

Tieto jednoduché, ale účinné fitnes pomôcky vždy podporia Vašu snahu o zvýšenie kondície, bez ohľadu na to, v ktorej životnej etape sa práve nachádzate. S expandermi cvičia teenageri, profesionálni športovci, ľudia so sedavým zamestnaním aj obyvatelia domovov pre seniorov. Vďaka expenderom je akékoľvek cvičenie tiež oveľa zábavnejšie.

Hlavné výhody cvičenia s expandermi

Expandery dokážu nahradiť činky aj niektoré posilňovacie stroje. Sú ľahké, skladné, lacné a predovšetkým bezpečné. Môžete mať doma po ruke celý rad expanderov a striedať ich podľa nálady. Dosiahnete tak pestrosť cvičenia a tým aj lepšie výsledky.

Základné typy expanderov a posilňovačov

Gumové expandery

Najviac používané sú gumové expandery. Rozlišujú sa podľa tvaru, sily odporu, pružnosti a štýlu uchopenia - môžu byť bez úchopu (na obmotanie) alebo s úchopom.

Inšpirujte sa 6 variantmi gumových expanderov:

  1. Populárny nastaviteľný gumový expander má 3 gumové ťahadlá, 7 odlišných nastavení odporu (od 4,5 do 20,3 kg) aj obal pre jednoduchú manipuláciu a uskladnenie. Je ideálny pre posilňovanie ramien, rúk, hrudníka a chrbta. Jeho 2 mäkké úchopy ľahko prepojíte s gumovými ťahadlami. "Dá sa s tým odcvičiť snáď akákoľvek partia. Stačí byť vynaliezavý, " uvádza jeden z používateľov.
  2. Ďalší obľúbený gumový expander je pevný silikónový pás s úchytmi, dlhý 70 cm a široký 15 cm. Doma aj vonku s ním precvičíte horné aj dolné končatiny, pričom jednotlivé farby určujú tuhosť expandera.
  3. Veľký výber ponúka kategória gumové pásy. Tieto rôzne tuhé expandery sú ideálne na precvičenie bench press, mŕtvych ťahov a drepov. Používajú sa na posilňovanie aj efektívne preťahovanie. Neustále napínanie a povoľovanie pásov zároveň zvyšuje alebo znižuje odpor, čo pomáha pri náprave porúch svalovej koordinácie či rehabilitácii po zraneniach. Sú rôzne široké, odolné proti vlhkosti a potu.
  4. Špeciálny gumový expander pre milovníkov jogy, power jogy a pilates je rozdelený do 8 častí odstupňovaných podľa obťažnosti. Po celej svojej dĺžke vyobrazuje 14 cvikov.
  5. Gumový posilňovač zo silikónu je určený hlavne na pretiahnutie pred i po tréningu. Tým, že prehreje svaly, obmedzí prípadné zranenia. Rôzne farby expanderov opäť určujú stupne obťažnosti cvičenia.
  6. Gumové expandery môžete kúpiť aj s karabínou na upevnenie alebo na mieru (cena za 1 m), či už v podobe pásu, alebo trubice. Možno k nim dokúpiť úchyty pre pohodlnejšie vykonávanie cvikov.

Expander pre jogu

Špeciálny joga pás z akrylového vlákna má plastovú pracku pre skrátenie alebo nastavenie. Pomôže Vám dosiahnuť ťažšie pozície, napríklad natiahnutie končekov prstov až k špičkám nôh. Bavlnený pás na jogu sa hodí k preťahovacím cvikom a využijú ho aj cvičenci pilates.

Pružinový posilňovač

Klasický posilňovač s 5 oceľovými pružinami pre reguláciu odporu na precvičenie bicepsov a hrudníka Vám možno pripomenie Francina z Postřižin v okne pivovaru, ako uberá a uberá, až mu zostane len jedna pružina ... Dokážete ho prekonať? Práve posilňovače "zo starej školy" slávia svoj veľkolepý návrat. Akoby nie, keď sú osvedčené generáciami.

Posilňovacie ťahadlá

Posilňovacie ťahadlá sa hodia napríklad na boj s nadváhou, ktorý chcete naštartovať v súkromí domova. Ľahko ich nainštalujete do zatvorených dverí. Zahŕňajú 2 ťahadlá pre ruky a 2 ťahadlá pre nohy (z textilného lanka). Každá dvojica ťahadiel je prepojená kladkou, vďaka ktorej môžete posilňovať konkrétnu časť tela proti hmotnosti inej časti tela, napríklad ruky proti hmotnosti nôh a naopak.

Ďalšie expandery a posilňovače

Medzi ďalšie expandery a posilňovače patrí multifunkčná kladka na dvere s bezpečným uchytením a 3 možnosťami nastavenia záťaže, posilňovací kruh či odporové lano pre tréning športov, ktoré vyžadujú pevné brušné svalstvo. Ľahká a skladná posilňovacia tyč s odolnými gumovými ťahadlami Vám vytrénuje celé telo. Možno si vybrať aj súpravu 3 gumových expanderov alebo zábavný rôznofarebný posilňovač Morpo v tvare krátkeho lana.

Fitness set s expandermi

Praktický fitness set pre zvýšenie fyzickej kondície v exteriéri aj interiéri obsahuje sadu dvoch expanderov (na pilates a klasický, oba z TPR gumy), dva posilňovače prstov (kliešte), švihadlo a tašku na zips s rukoväťou.

Vyberte si podľa svojho gusta!

S expandermi a ďalšími posilňovačmi ľahko posilníte telo a zlepšíte svoju kondíciu. Využijete ich doma, na záhrade, v parku, v posilňovni i kdekoľvek na cestách.

Ako vidíte, tento sortiment športových potrieb je naozaj rozmanitý. Určite nájdete ten pravý expander pre seba či svojich blízkych, napríklad ako darček. Posilňovanie je IN a expanderom dnes potešíte dozaista viac než napríklad papučami :-)

Súvisiace kategórie

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter