Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Ako vybrať elektrickú dvojkolku?

Hľadáte spôsob, ako sa čo najpohodlnejšie prepraviť z jedného miesta na druhé? Chcete nechať svoje nohy oddýchnuť, ale zároveň si dopriať čerstvý vzduch? Elektrické dvojkolky môžu byť pre vás to pravé! Pohodlne vás dopravia tam, kam potrebujete - a to rýchlo a bez stresu. Inovatívny systém ovládania a ekologický pohon robia z elektrických dvojkoliek moderné a štýlové osobné dopravné prostriedky, ktoré z trhu len tak nezmiznú. V tomto radcovi sa dozviete, ako vybrať elektrickú dvojkolku tak, aby zodpovedala vašim požiadavkám.

Všetky elektrické balančné vozidlá fungujú na princípe gyroskopického systému, ktorý spoločne s integrovaným softvérom a senzormi v kolesách vyrovnáva plošinu dvojkolky podľa meniacej sa polohy používateľa. Snímače v kolesách zaznamenajú, ako veľmi sa používateľ nakláňa. Táto informácia je spracovaná gyroskopmi a následne odovzdaná riadiacej doske. Z riadiacej dosky je potom odovzdaný signál motorom kolies tak, aby plošina dvojkolky vyvážila zmenu polohy používateľa. Výsledkom je moderne vyzerajúci dopravný prostriedok. Elektrické dvojkolky sa používajú nielen na rekreačné účely, ale aj ako transport vo firemných areáloch a pod. Vyskúšajte si jazdu na nich aj vy!

Výhody jazdy na elektrickej dvojkolke

  • Jednoduché ovládanie – Princíp jazdy na elektrickej dvojkolke pochopí za pár minút každý. Ovládanie je veľmi intuitívne a riadiaca tyč vám poskytuje dostatočnú podporu. Jediné, čo musíte urobiť je nastúpiť a riadiť - systém sa o vyrovnanie polohy postará sám.

  • Perfektné pre turistiku – Pohodová jazda historickými časťami mesta alebo po širšom turistickom chodníku sú tie najlepšie spôsoby, ako dvojkolku používať. Ak je vonku pekné počasie, môžete ihneď naskočiť na prístroj a vyraziť na prieskum.

  • Vyhnite sa hustej premávke – S dvojkolkami sa vojdete ako na chodník, tak na cestu. Ak potrebujete prejsť napríklad stredom mesta, nemusíte stáť v dopravných zápchach a strácať čas. Len si zistite, či tam, kde jazdíte, neplatia obmedzenia pohybu elektrických vozidiel. Niektoré väčšie mestá pohyb elektrických dvojkolesových a podobných dopravných prostriedkov regulujú.

  • Vhodné do terénu – Na rozdiel od elektroboardov je väčšina elektrických dvojkoliek vhodná aj do mierneho terénu. Existujú dokonca aj off-road varianty s robustnejšou konštrukciou a širšími pneumatikami. S dvojkolkou tak môžete vyraziť aj do prírody.

  • Vydajte sa s priateľmi na výlet – Na elektrických dvojkolkách sa ľahko cestuje v skupinkách. Ak máte známych, ktorí elektrickú dvojkolku tiež vlastnia, môžete spolu vyraziť na piknik alebo výlet po okolí. Dobre sa pobavíte, a navyše na seba upútate pozornosť okolia.

  • Ekologická prevádzka – Jazda na elektrických dvojkolkách nie je len zábavná, je tiež ekologická! Keď sa budete na vašom prístroji voziť krásnou prírodou, môžete si povedať, že ste nákupom elektrického vozidla prispeli k jej ochrane.

Čo zvážiť pri výbere dvojkolky?

Elektrická dvojkolka je pomerne závažná investícia. Preto je potrebné dobre si premyslieť, aké by mal mať váš budúci prístroj funkcie a vlastnosti. Dvojkolky sú si vzhľadom väčšinou veľmi podobné, tak ako vybrať tú správnu? Zamyslite sa, na aký účel budete dvojkolku používať najviac. Ako rýchlo by ste si priali na dvojkolke jazdiť? Budete s ňou chcieť vyjsť do terénu? Aký by mala mať výkon a kapacitu batérie? Nižšie sme pre vás vypísali základné faktory, ktoré je pred kúpou potrebné zvážiť:

Robustnosť

Najviditeľnejší rozdiel, na ktorý u jednotlivých modelov elektrických dvojkoliek narazíte, je v robustnosti ich konštrukcie. Robustnejšie dvojkolky majú zvyčajne vyšší výkon a nosnosť, možnosť využitia prístroja v teréne (existujú aj tzv. off-road modely) a sú drahšie. Tieto modely ale bývajú ťažšie a tým pádom sa s nimi horšie manipuluje. Sú teda vhodnejšie pre používateľov, ktorí vedia, že svoju dvojkolku budú používať z väčšej časti v teréne. Ľahšie modely sú vhodné pre rekreačnú jazdu po meste.

Nastaviteľná výška riadidiel

Pri jazde na elektrickej dvojkolke by ste sa mali cítiť čo najpohodlnejšie. Preto by ste si mali zvoliť dvojkolku s výškou riadidiel, ktorá vám bude vyhovovať. Ak bude dvojkolku používať viac užívateľov, je dobré si zistiť, či vám vybraný model umožňuje výšku riadidiel nastaviť. Riadidlá by sa mali pohybovať vo výške niekde nad vašimi lakťami.

Dojazd

Elektrická dvojkolka je poháňaná nabíjateľnou batériou a jej dojazd závisí najmä na jej kapacite. Zároveň je však potrebné zohľadniť dva ďalšie faktory - hmotnosť používateľa a terén, po ktorom sa vydáte. Čím menej používateľ váži, tým menej je batéria zaťažovaná, čo znamená, že dôjdete ďalej. To isté platí pre druh terénu. Ak batéria nemusí vynaložiť dodatočnú energiu na prekonanie nerovností na trase, po ktorej idete, budete môcť s dvojkolkou prejsť dlhšie vzdialenosti. Väčšina dvojkoliek, ktoré ponúkame má priemerný dojazd okolo 25-30 km, niektoré môžu dosiahnuť maximálny dojazd až 60 km.

Rýchlosť

Záleží tiež na tom, ako rýchlo chcete na svojej novej dvojkolke jazdiť. Keďže sa na dvojkolke pridržujete riadidiel, je možné na nej jazdiť rýchlejšie ako na elektroboarde. Maximálna rýchlosť dvojkoliek v našej ponuke sa pohybuje v rozmedzí 12-20 km/h. Maximálna rýchlosť daného modelu je potrebné dodržiavať - keď sa budete nastavený limit snažiť prekročiť, dvojkolka buď spomalí alebo úplne zastaví.

Využitie

Pri výbere elektrickej dvojkolky je potrebné si starostlivo rozmyslieť, kde a ako ju budete používať. Ak chcete s ňou jazdiť iba po meste a priľahlých cestách, vystačíte si s ľahším a menej výkonným prístrojom. Ak sa ale chystáte vyjsť s dvojkolkou do terénu, je lepšie investovať do robustnejšej dvojkolky. Pamätajte - čím širšie má dvojkolka pneumatiky, tým lepšie sa vám v teréne pôjde. U nás si môžete vybrať dvojkolku s veľkosťou pneumatík od 10" do 21".

Doba nabíjania

Všetky naše dvojkolky sú vybavené kvalitnými batériami, ktoré možno pomerne rýchlo nabiť. Pokiaľ ale neradi čakáte, hodina či dve pre vás môžu robiť zásadný rozdiel. Minimálna doba nabíjania niektorých našich dvojkoliek môže činiť len 2 hodiny. Ďalšie dvojkolky potom môžu vyžadovať až 6 hodín v napájaní. Ak vám na rýchlom nabíjaní záleží, zohľadnite tento parameter pri výbere vašej novej dvojkolky.

Špeciálne funkcie a príslušenstvo

Záleží na vás, čo od svojho prístroja požadujete. V závislosti od modelu môže byť dvojkolka vybavená diaľkovým ovládaním, stojanom, systémom ochrany proti krádeži, bezpečnostným systémom pri cúvaní a pod. Ak si myslíte, že niektoré z týchto funkcií využijete, vyberte si podľa toho aj dvojkolku.


Elektrická dvojkolka vám bude šikovným spoločníkom pri výletoch po okolí alebo po meste. Len si na výlety nezabudnite vziať tiež prilbu a chrániče. Môžete vyraziť sami alebo v skupinkách - dvojkolky zaberajú približne rovnaký priestor ako chodec, takže si navzájom prekážať nebudú. V meste vám toto moderné a ekologické vozidlo pomôže dostať sa tam, kam potrebujete, bez toho aby ste museli čakať v dopravných zápchach. Jazda na dvojkolke je navyše jednoduchá a zábavná, takže si ju zamiluje snáď každý!
 

A na ktorej dvojkolke se budete prevážať vy?

Súvisiace kategórie

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter