Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Čo je to maderoterapia a ako vám môže pomôcť?

Objavte tajomstvo a blahodárne účinky tejto holistickej masážnej techniky a zistite, ako ju najlepšie aplikovať práve na vaše problémy.

Čo je to maderoterapia a ako vám môže pomôcť?
Čo je to maderoterapia a ako vám môže pomôcť?

ČO TO MADEROTERAPIA VLASTNE JE?
Stručne a jednoducho!

Jedná sa o modernú masážnu techniku, ktorá využíva drevené anatomicky tvarované nástroje na odbúravanie celulitídy, podporu lymfatického systému a tvarovanie postavy. Opakovanými masážnymi pohybmi dôjde k odplaveniu tuku, toxínov a prebytočných tekutín a zároveň sa vám prekrvia svaly a pokožka.

Tento pôvodne orientálny spôsob masáže sa praktizuje už celé stáročia, až v deväťdesiatych rokoch toho minulého sa o neho ale začali zaujímať v juhoamerickej Kolumbii, kde sa tiež zrodil jeho moderný názov. Slovo "madero" totiž znamená v španielčine drevo a maderoterapiu možno teda doslova preložiť ako terapiu drevom.

S ČÍM VÁM MADEROTERAPIA POMÔŽE
7 zásadných výhod!

Teraz keď viete, čím sa spôsob masáže líši od tých ostatných, sa môžete zamerať na to, čo vám maderoterapia prinesie. Je potrebné poznamenať, že v žiadnom prípade nejde len o estetickú záležitosť. Masáž prospieva telu i pokožke a jej pozitívne účinky sa premietnu aj na vašom psychickom rozpoložení.

Redukcia celulitídy
Správna technika vedie k odbúraniu tuku a tým aj k zlepšeniu vzhľadu pokožky, čiastočne aj vďaka stimulácii tvorby kolagénu a elastínu.

Stimulácia krvného obehu
Masáž vám prekrví stuhnuté tkanivá a zaistí tak prísun kyslíka a odplavenie škodlivých látok.

Podpora lymfatického obehu
Stimuláciou lymfatickej drenáže sa z tela uvoľňujú prebytočné tekutiny a s nimi aj tuk a škodlivé látky.

 Tvarovanie tela
Opakovanými pohybmi v problematických partiách je možné dosiahnuť rozloženie tuku, ktorý je potom s ostatnými toxínmi odplavený.

Zlepšenie vonkajšieho vzhľadu pokožky
Masáž prispieva k viditeľne zdravšiemu a hladšiemu povrchu pokožky.


Prírodná a neinvazívna metóda
Všetko, čo k procedúre potrebujete sú drevené pomôcky a prírodné oleje. Navyše nijako do tela nezasahujete, len podporujete procesy, ktoré sú mu prirodzené.

Pozitívny vplyv na duševný stav a odbúravanie stresu
Správne fungovanie krvného aj lymfatického obehu spolu s uvoľnením svalov prispieva k celkovému uvoľneniu organizmu, lepšiemu spánku a tiež lepšej nálade. Pozitívne výsledky navyše dodávajú človeku pocit sebaistoty.

NÁSTROJE
Zvláštne tvary, maximálna účinnosť!

Vieme už, že pri maderoterapii sa používajú výhradne drevené nástroje. Pozrime sa, ako vyzerajú a na ktoré partie ich použiť.

Pomôcky, ktoré sa pri masáži používajú, sú vyrobené tak, aby sa prispôsobili kontúram tela. Drevo je ako prírodný materiál hojne využívané pri tradičných praktikách a mnoho kultúr mu prisudzuje blahodarne účinky. Pevnosť materiálu je pre tento druh masáže dôležitá, rovnako tak ako aplikovateľnosť priamo na kožu.

▶️ Masážne stierky - Základné pomôcky pri maderoterapii. Prispievajú k odvodu tuku a eliminácii toxínov a pomáhajú pri tvarovaní a vyhladzovaní pokožky. Menšie stierky (alebo špachtľa) sa používajú na tvarovanie citlivejších oblastí na tele, zatiaľ čo tie väčšie sa zameriavajú na tie najväčšie skupiny svalov. Ich prapodivný tvar zodpovedá krivkám tela a umožňuje tak použitie po takmer celom tele.

▶️ Masážne valčeky - Aktivujú lymfatický systém, podporujú cirkuláciu krvi a prispievajú tak k odstráneniu tukových buniek. Existujú rôzne typy valčekov - líšia sa dĺžkou, ohnutím, počtom výstupkov alebo tvarom otočných prvkov. Masér či masérka volí typ valčeka podľa stavu klientovej pokožky a vrstvy tuku. Záleží aj na osobných preferenciách.

▶️ Masážne banky - Využívajú sa na lokalizované ošetrenie celulitídy a na tvarovanie pása, zadku, stehien a brucha. Vytvárajú podtlak a doslova nasávajú povrchový tuk. Vyhladzujú tak povrch pokožky a redukujú viditeľné príznaky celulitídy. Dokážu tiež stimulovať akupunktúrne body.

▶️ Doplnkové masážne nástroje - Ľudské telo je rôznorodé a premasírovanie všetkých problematických miest vyžaduje celý arzenál špecializovaných pomôcok. Našťastie má mnoho z nich hneď niekoľko spôsobov využitia.

Pre lokalizovanú redukciu celulitídy môžete napríklad využiť masážny hríbik alebo ovál, vyhladenie tváre potom zabezpečuje malá masážna stierka. Ako doplnok masáže je možné zahrnúť aj príjemnú masáž nôh, ku ktorej slúžia buď podložky s valčekmi alebo štvorbodový drevený krížik. Obľúbené sú aj všestranné masážne rollery do ruky.KTO BY MAL SKÚSIŤ MADEROTERAPIU?
Je to pre vás to pravé?

⭐️ Chcete sa zbaviť celulitídy, navyše úplne prírodným a neinvazívnym spôsobom? Nie je nad čím premýšľať! Jediné, čo potrebujete, sú drevené nástroje a prírodný olej.

⭐️ Ak máte narušený lymfatický obeh, je maderoterapia ideálnym spôsobom, ako ho dať do poriadku. Lymfodrenáž je neoddeliteľnou súčasťou tejto techniky a tiež dôležitý prvok pri odbúravaní škodlivých látok v tele.

⭐️ Hľadáte alternatívny spôsob tvarovania a tónovania tela? Určite si prídete na svoje a navyše uvoľníte svaly a zlepšíte krvnú cirkuláciu.

⭐️ Cesta v pevnej a vyhladenej pokožke je vám tiež otvorená. Aj keď estetický aspekt madero masáže nie je jej hlavným cieľom, jej efekt nemožno prehliadnuť!

Súvisiace kategórie

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter