Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Prečo sú gymnastické kruhy skvelým tréningovým doplnkom a ako ich vybrať!

Prečo sú gymnastické kruhy skvelým tréningovým doplnkom a ako ich vybrať!
Prečo sú gymnastické kruhy skvelým tréningovým doplnkom a ako ich vybrať!

Pokiaľ hľadáte novú výbavu do domácej posilňovne, gymnastické kruhy sú vždy dobrou voľbou. Ani sa vlastne nemusíte gymnastike venovať. Kruhy sú relatívne lacné, ľahko sa inštalujú a používať sa ich naučí naozaj každý!

PREČO TRÉNOVAŤ S GYMNASTICKÝMI KRUHMI?
Workout pre celé telo!

Hlavné výhody samozrejme súvisia s rozsahom cvikov samotných. Aj keď sa na prvý pohľad jedná o jednoduchú pomôcku, do tréningu zahrniete prakticky všetko.

✅ Posilnenie hornej aj dolnej polovice tela

Akýkoľvek pohyb na kruhoch vyžaduje námahu a sústredenie. Aj keď v podstate len „stojíte“ na mieste, vaše svaly pracujú, aby vás udržali v rovnováhe.

Cvičenie na kruhoch zasahuje celý pohybový aparát – v hornej polovici tela posilňujete chrbát, bicepsy, predlaktia, tricepsy aj ramená, môžete ale kruhy posunúť nižšie a opierať sa pri drepoch, kľukoch a podobných cvičeniach. Na dolné končatiny a zadok teda tiež dôjde.

✅ Rovnováha a stabilita

Väčšina cvikov na kruhoch vyžaduje spoluprácu viacerých svalových skupín zároveň. Vďaka tomu sa aktivuje stabilizačný systém, ktorý postupom času vypracujete tak, aby ste dosiahli dokonalú rovnováhu.

✅ Dostupnosť a flexibilita

Gymnastické kruhy ľahko zbalíte do tašky či batohu, takže sa s nimi skvele cestuje. V kombinácii s cenovou dostupnosťou a jednoduchou inštaláciou sa tak jedná o ideálnu pomôcku pre každú príležitosť. Ďalšou výhodou je, že ich môžete pripevniť, kam sa vám zachce – na hrazdy, stromy, trámy alebo vonkajšie konštrukcie.

AKÝ ZVOLIŤ MATERIÁL?
Vyberte z 3 možností!

⭕️ Drevo je samozrejme v tejto kategórii najobľúbenejšie a to nielen preto, že dobre vyzerá. Ide aj o dobrý grip a schopnosť pohlcovať vlhkosť. Na druhú stranu ale nie je dobré nechávať drevené kruhy vonku napospas počasiu, obzvlášť pokiaľ nie sú lakované.

⭕️ Kovové kruhy sú ťažšie, robustnejšie a vydržia silný nápor aj nástrahy počasia. Ich textúra je príjemná pre ruky. Pre optimálny grip odporúčame zaobstarať si magnéziový prášok, ako to možno vidieť u profesionálnych športovcov.

NÁŠ TIP:
Kovové gymnastické kruhy inSPORTline Ringo pre poriadny workout na ihrisku aj v telocvični!

⭕️ Plastové modely sú najlacnejšie a najľahšie. Odporúčame ich pre občasné a menej intenzívne cvičenia.

 

POPRUHY A AKO NA NE
Aby ste sa mohli bezpečne zavesiť!

Akonáhle máte jasno v rukovätiach, zostáva už len zistiť, aké popruhy vám vyhovujú. Ako už bolo povedané, kruhy je možné pripevniť v podstate kdekoľvek, záleží s akými popruhmi sa vám lepšie pracuje.

Šírka - Na šírke popruhov až tak nezáleží, stretnete sa so širšími aj užšími, všetky vás ale spoľahlivo unesú. Úzke popruhy25 mm široké, zatiaľ čo tie širšie majú 38 mm. Záleží, s ktorými sa vám pracuje lepšie, poprípade je možné zohľadniť, že užšie popruhy sú zákonite ľahšie.

Dĺžka - Dĺžku vyberajte podľa toho, kam budete kruhy vešať a ako nízko ich budete chcieť spúšťať.

Pracka - Čo sa týka upevnenia, všeobecne platí, že čím robustnejšia pracka je, tým dlhšie vydrží. Zaujímavou alternatívou sú potom uzamykacie karabíny s očkami.

Číslovanie - Ak sa nechcete príliš zaoberať nastavením rovnakej dĺžky u oboch kruhov, môže vám pomôcť očíslovanie popruhov. Na tréning tak budete pripravení behom pár sekúnd.

Súvisiace kategórie

Súvisiace produkty

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter