Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Ako vybrať magnetický náramok a náhrdelník?

Pri výbere magnetických šperkov značky inSPORTline je dôležité sledovať niekoľko základných parametrov. Medzi najdôležitejšie patrí typ, materiál, počet a sila magnetov. Každý šperk, či už náramok, alebo retiazka má svoje špecifiká. Široká ponuka umožňuje všetkým vekovým kategóriám nájsť ten správny typ.

Ako vybrať magnetický náramok a náhrdelník?


Magnetické náramky značky inSPORTline
sú spojením originálneho dizajnu, estetiky a magnetickej sily. Špeciálna technológia výroby, vkusné, detailné a precízne spracovanie len potvrdzuje jedinečnosť týchto doplnkov. Unikátne spojenie štyroch technológií - pôsobenie neodymového magnetu, infračerveného žiarenia, záporných iónov a germánia dáva magnetickým šperkom neoceniteľný rozsah najmä svojimi liečebnými schopnosťami. Neodymové magnety sú v rozmedzí 1200 - 2200 gaussov, ktoré vytvára magnetické pole a priaznivo pôsobí na ľudský organizmus. Do magnetických šperkov inSPORTline sú neodymové magnety vsadzované a starostlivo fixované špeciálnym lepidlom s ochrannou, glazovanou vrstvou (transparentná, červená, čierna) preto sú odolné, stále a nevypadávajú. Sú umývateľné, pri styku s vodou nekorodujú, nezafarbujú pokožku a vhodné pre každodenné nosenie. Magnetické šperky inSPORTline pôsobia jemne a nemajú žiadne vedľajšie negatívne účinky.
 

  Náramok alebo náhrdelník?

Magnetický náramok inSPORTline pôsobí v oblasti zápästia, ovplyvňuje predovšetkým krvný obeh, zlepšuje látkovú výmenu, posilňuje imunitu. Má analgetické účinky, je vhodný na tlmenie bolesti kĺbov a svalov, zmierňuje opuchy a urýchľujú hojenie. Pôsobí protizápalovo. Účinný je pri degeneratívnych a zápalových ochoreniach pohybového aparátu, svalových a šľachových úponov (tenisový lakeť, achilovky), má antireumatické účinky. V oblasti zápästia, je veľa biologicky aktívnych bodov prepojených s vnútornými orgánmi. Zvyšuje výkonnosť a telesnú kondíciu. Odporúčame kombinovať s náhrdelníkom.

Magnetický náhrdelník inSPORTline je vzhľadom na umiestnenie veľmi účinný pri chronických bolestiach krčnej chrbtice a ramien, spôsobených nesprávnym namáhaním, úrazom alebo stresom. Má silné analgetické účinky v oblasti chrbtice (bolesť svalov, zubov, migréna). Znižuje náchylnosť k nachladnutiu a respiračným infekciám, alergii alebo astme. Tlmí menštruačné bolesti. Pôsobí na centrálnu nervovú sústavu (CNS) a spolu s periférnymi nervami pozitívne stimuluje mozog a miechu. Uvoľňuje napätie, upokojuje psychické disbalancie, reguluje mozgové vlny alfa a beta, odstraňuje z organizmu statickú elektrinu a posilňuje psychosomatickú rovnováhu. Odporúčame kombinovať s náramkom.

 

  Aký náramok/náhrdelník si vybrať?

Magnetický náramok/náhrdelník značky inSPORTline so silikónovým pásikom a menším počtom magnetov 
Silikón a chirurgická oceľ patrí medzi 100% zdravotne nezávadné materiály. Sú hypoalergénne a vhodné na celodenné nosenie. Nereagujú s potom, pri kontakte s vodou nepodliehajú korózii a sú odolné aj voči chemikáliám. Silikón má nízku hmotnosť, je veľmi pevný a odolný. Má stály tvar, nemenný v širokom rozmedzí teplôt, nepraská, neláme sa a nepovoľuje. Dizajnové možnosti silikónu činia tento produkt veľmi žiadaný a je vhodný pre mužov i ženy rôznej vekovej kategórie. Neodymové magnety sa v kombinácii so silikónom používajú v menšom počte a pôsobia na prirodzené energetické pole človeka. Ľudský organizmus musí byť v celkovej rovnováhe a harmónii a byť v súlade všetkých energií. Posilňuje imunitu tela, urýchľuje hojenie a ovplyvňuje krvný obeh. Pre zlepšenie fyzickej a psychickej kondície, odbúranie stresu a celkové zvýšenie kvality života je tento typ náramku / náhrdelníka vhodnou alternatívou. Odporúčame kombinovať.

Magnetický náramok/náhrdelník značky inSPORTline z chirurgickej ocele 316L, titánu alebo volfrámu s väčším počtom magnetov
Vyrába sa z chirurgickej ocele 316L, titánu alebo volfrámu. Tieto materiály nespôsobujú žiadne negatívne reakcie organizmu a sú vhodné pre osoby so zvýšenou citlivosťou na kovy. Vyznačujú sa extrémnou odolnosťou a precíznym spracovaním. Vzhľadovo pôsobí veľmi elegantne, bývajú zdobené a majú vysoký lesk. Neodymové magnety sú umiestnené na spodnej strane oceľových článkov. Používajú sa vo väčšom počte a sú rozmiestnené po celom obvode šperku. Veľkosť neodymových magnetov je malá, ale majú veľkú silu. Magnetické pole o sile až 2200 gaussov tak pôsobí zo všetkých strán a preniká do väčšej hĺbky. Účinnosť je tak maximalizovaná a odporúča sa každodenné nosenie. Na pravom zápästí pôsobí magnetický náramok značky inSPORTline na kĺby, šľachy, reumu, artrózu, cukrovku. Na ľavom zápästí aktivuje obehovú sústavu, znižuje riziko kardiovaskulárnych vád, bráni vzniku trombózy a kŕčových žíl. V oblasti krku a chrbtice neodymové magnety pôsobia na centrálnu nervovú sústavu (CNS) a spolu s periférnymi nervami pozitívne stimulujú mozog a miechu. Uvoľňujú napätie, upokojujú psychické disbalancie, regulujú mozgové vlny alfa a beta, odstraňujú z organizmu statickú elektrinu a posilňujú psychosomatickú rovnováhu organizmu. Odporúčame kombinovať.

 

  Liečivé zložky

Neodymové magnety - posilňujú imunitu tela, napomáhajú urýchľovať hojace procesy, odbúravať opochy a mierniť bolestivé stavy. Podporujú krvný obeh a okysličovanie krvi, tým uľahčujú prienik väčšieho množstva výživných látok do buniek a odvádzanie odpadových látok z tela. Majú protizápalové účinky a spôsobujú fyzickú aj psychickú pohodu.

Infračervené žiarenie - má antibakteriálne účinky, posilňuje imunitný systém a podporuje metabolizmus. Povzbudzuje aktivitu vodných elementov ľudského organizmu, vďaka ktorej je telo prehrievané, organické nečistoty a ťažké kovy sa tak lepšie a rýchlejšie vyplavujú. Mierni bolesti svalov, stimuluje vegetatívny nervový systém a posilňuje dýchací aj kardiovaskulárny systém.

Záporné ióny - podporujú krvný obeh a zlepšujú látkovú výmenu. Aktivujú krvné bunky, podporujú somatickú bunkovú aktivitu a posilňujú imunitu ľudského organizmu. Majú veľký význam v boji s alergiami, migrénami alebo v prípade astmatických záchvatov. Znižujú náchylnosť k nachladnutiu a chrípkovým ochoreniam. Pomáhajú telu odstraňovať únavu a lepšie regenerovať.

Germánium - posilňuje imunitný systém organizmu a obohacuje ho kyslíkom (regenerácia buniek), ktorý chráni pred voľnými radikálmi. Odstraňuje z tela jedovaté látky, má silné analgetické a antireumatické účinky. Normalizuje krvný tlak i hladinu cholesterolu a zabraňuje kôrnateniu ciev. Reguluje endokrinný systém a má značný význam tiež v prevencii osteoporózy.

Turmalín - silikát, zložitý borokremičitan hliníka, železa, horčíka, vápnika a minerálnych prvkov. Pozitívne vyrovnáva energie a odstraňuje napätie. Posilňuje a regeneruje orgány, čistí lymfatický systém, zvyšuje imunitu, lieči detské ochorenia, priaznivo pôsobí na srdce a chrbticu.

 

  Materiál

Biokeramika - výnimočná svojou tvrdosťou, odolnosťou proti poškriabaniu a vysokým leskom. Vyrába zo zliatiny hliníka, karbidu kremíka, ytria a zirkónu. Je ľahká ale krehká. Nereaguje s potom, nezafarbuje pokožku, je hypoalergénna a vhodná pre osoby so zvýšenou citlivosťou.

Volfrám (Tungsten) – veľmi tvrdý kov (7,5)z ktorého je možné originálne šperky vyrobiť. Je biely až striebristo sivý. Má vysokú odolnosť proti poškodeniu a dlhú životnosť. Jeho fyzikálna stálosť a hustota z neho robia ojedinelý kov, ktorý odoláva fyzikálnym vplyvom, vysokým teplotám a chemikáliám. Pre presný brus a vysoký lesk sú šperky populárne, a veľmi obľúbené. Nemení tvar, neohne sa ani neláme, pri športe nereaguje s potom, nezafarbuje pokožku. Nepodlieha korózii ani oxidácii. Je hypoalergénny a vhodný pre osoby so zvýšenou citlivosťou na kovy. Veľmi špecifický je tiež spôsob jeho úpravy do dizajnových prvkov. Šperky sa musia brúsiť na špeciálnych strojoch, ktoré sú presné na stotiny milimetra, čím vznikajú originálne a veľmi atypické modely. Nevýhodou je, že do volfrámových šperkov nedá kvôli tvrdosti rýpať. Nepodlieha korózii ani oxidácii. Je hypoalergénny a vhodný pre osoby so zvýšenou citlivosťou na kovy.

Titán - šperky z tohto kovu sú o odtieň tmavšie ako šperky z chirurgickej ocele alebo volfrámu. Titan je špecifický kov, ktorý má vysokú tvrdosť (6) a odolnosť voči mechanickému poškodeniu, fyzikálnym vplyvom, vysokým teplotám a chemikáliám. Tým je zaručená dlhá životnosť šperkov z titánu. Nemení tvar, neohne sa, ani neláme. Pri športe nereaguje s potom, nezafarbujú pokožku, nepodlieha korózii ani oxidácii. Je hypoalergénny a vhodný pre osoby so zvýšenou citlivosťou na kovy.

Chirurgická oceľ 316L - unikátna zliatina pre výrobu šperkov. Farba je svetlo až tmavo šedá a rozdiel vo farbách je daný úpravou, teda bola - ak bola brúsená alebo vyleštená. Oceľ možno farbiť technológiou PVD na ľubovoľný farebný odtieň, ďalej sa na farbenie na zlaté odtiene používa technológia IPG so zlátením červeného alebo žltého zlata. Zlatenie IPG ionizáciou je najkvalitnejší spôsob zlatenia, ktorý zachováva pozlátenú vrstvu. Výhodou chirurgickej ocele 316L je rôznorodosť opracovania povrchu. Môže mať lesklý, brúsený alebo matný vzhľad. Chirurgická oceľ 316L nemení farbu, má svoju vlastnú UV ochranu, ktorá zabraňuje farebným zmenám spôsobeným vplyvom svetla. Tento materiál je nemenný, neohne sa, neláme. Pri športe nereaguje s potom, nezafarbuje pokožku, nepodlieha korózii ani oxidácii. Je hypoalergénny a vhodný pre osoby so zvýšenou citlivosťou na kovy.

Silikón - veľmi pevný, odolný a má nízku hmotnosť. Silikón je vďačný materiál, ktorý sa dá upravovať do mnohých podôb, takže kvalita je natoľko vysoká, že odoláva náporom každodenného používania, bez toho aby utrpel jeho vzhľad alebo tvar. Je to veľmi stabilný polymér, ktorý nepodlieha UV žiareniu alebo klimatickým podmienkam. Je stály, nemenný v širokom rozmedzí teplôt, nepraská, neláme sa a nepovoľuje. Pri športe nereaguje s potom, nezafarbuje pokožku. Je hypoalergénny a vhodný pre osoby so zvýšenou citlivosťou.

Rhodiovanie je galvanické pokovanie povrchu šperkov vrstvou ródia. Ródium je veľmi tvrdý kov, ktorý má výbornú odolnosť proti pôsobeniu chemických a mechanických poškodení. Sila vrstvy je zvyčajne 1 μm.., je voliteľná a závislá na čase galvanovania. Galvanovanie je špeciálny mechanické opracovanie (leštenie, otryskávanie, brúsenie) a jedine touto technológiou možno docieliť zrkadlovo lesklých, až dekoratívne matných povrchov s rôznymi stupňami lesklosti či štruktúrami.

 

  Zdobené šperky

Obsahujú kamene buď zo zirkónu, alebo krištáľu. Sú starostlivo fixované špeciálnym lepidlom s ochrannou, glazovanou vrstvou a preto sú odolné, stále a nevypadávajú. Sú umývateľné a vhodné pre každodenné použitie.

Zirkón - Je jedným z najžiarivejších drahých kameňov. Obľúbený najmä pre svoju tvrdosť (6,5 - 7,5), ktorá predstavuje veľkú odolnosť a stálosť voči mechanickému poškodeniu. Vysoký rozklad svetla spôsobuje veľmi intenzívny lesk a trblietanie. Od všetkých podobných drahých kameňov možno brúsený zirkón rozoznať pomocou zväčšovacieho skla. Má silný dvojlom svetla, pri pohľade cez najväčšiu plochu sa hrany plôch na protiľahlej strane javia dvojito. Zirkón má širokú škálu farieb (číry, oranžový, červený, žltý, zelený, hnedý) a svojimi liečivými účinkami napomáha najmä kostiam, svalom a pečeni. Je vhodný pri ischiase, kŕčoch, nespavosti, depresii, závrate a nepravidelnej menštruácii.

Krištáľ - Vysoká kvalita krištáľu sa odráža v jeho mimoriadnych optických vlastnostiach. Preslávený svojou tvrdosťou (6,5-7,5) a výrazne silným leskom robí tento minerál hojne využívaným kameňom. Dokonalá technológia brúsenia a leštenia s perfektnými optickými vlastnosťami zaručuje vysokú brilanciu, iskru a rozklad svetla do dúhového spektra každého kusu krištáľu. Krištáľ je jedením z najrozšírenejších a najobľúbenejších minerálov. Táto číra odroda kremeňa symbolizuje čistotu, sníma negatívnu energiu, vyrovnáva a neutralizuje patogénne zóny. Odstraňuje blokády, duševné disharmónie a povzbudzuje psychiku. Priaznivo pôsobí na funkciu štítnej žľazy, srdce, krvný obeh, pľúc, zažívacieho ústrojenstva. Pomáha pri nevoľnosti, závratoch, bolestiach hlavy a migréne.

Farebné zdobenie - Šperky sú zafarbené technológiou PVD alebo zlatenie ionizáciou technológiou IPG.

  • PVD – touto technológiou je možné sfarbenie na ľubovoľný farebný odtieň.
  • IPG – špeciálna technológia farbenia na žlté odtiene (červené alebo žlté zlato). Zlatenie IPG ionizáciou je najkvalitnejší spôsob zlatenia, ktorý zachováva pozlátenú vrstvu.

  Na čo nezabudnúť pri výbere

Akú veľkosť zvoliť?
Náramky a náhrdelníky je možné skrátiť. Ak si nemôžete produkt vyskúšať, zmerajte si obvod ruky a objednajte dlhší variant. Po skrátení odporúčame, aby bol náramok voľnejší. Nielen pri športe môže nastať situácia, kedy môžu vzniknúť opuchy alebo zranenia.

Ako veľké a akú silu magnetov si vybrať?
Nemožno dať jednoznačný návod, avšak všeobecne možno povedať, že akútne ochorenie možno zlepšiť nosením magnetu po dobu aj desiatok hodín bez prerušenia (podporuje hojenie). Chronické kĺbové ťažkosti skôr prerušovaným nosením a po dobu niekoľko mesiacov a rokov. Nemusí vždy znamenať, že šperk, ktorý má silnejšie magnety, je pre Vás lepší. Malé jednotlivé magnety sú lepšie využiteľné na jednotlivé akupunktúrne body, alebo na malé oblasti ako sú kĺby na prstoch a pod. Nosenie náramku stabilizuje nervovú činnosť a krvný obeh a okysličovanie krvi. V dôsledku toho je uľahčený prienik väčšieho množstva výživných látok do buniek a odvádzanie odpadových látok z tela a preto je ľudský organizmus schopný lepšie fungovať. Rozmerovo väčší magnet s hodnotou l000 gaussov je oveľa silnejší ako menší magnet s rovnakou hodnotou (hodnota jednotlivých magnetov sa nesčíta). Hodnota gaussov vyjadruje množstvo siločiar magnetickej sily prechádzajúcich jedným štvorcovým centimetrom. U permanentných magnetov sú odporúčané hodnoty vyššie, pretože nízkofrekvenčné pulzné magnetické pole má väčšie biologické efekty. Pôsobením statického magnetického poľa na organizmus dochádza k elektromagnetickým a biochemickým zmenám v bunkách a tým k priaznivému ovplyvneniu svalového, kostrového, hormonálneho, kardiovaskulárneho, imunologického, zažívacieho a nervového systému.

Ako sa o náramok starať?
Na všetky uvedené materiály nie je potrebné používať žiadne čistiace pasty či chemikálie - na prípadné hrubé nečistoty je možné použiť kúpeľňovú kefku, mydlo a vodu. Na jemné doleštenie je najlepšia jemná tkanina (leštiace šperkárske obrúsky).
 

  Navštivte naše kategórie magnetických náramkov a náhrdelníkov:

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter