Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Ako vybrať magnetický náramok či náhrdelník?

Každý šperk, či už náramok alebo retiazka, má svoje špecifiká. Pri výbere magnetických šperkov českej značky inSPORTline je teda dobré riadiť sa podľa niekoľkých zásadných vlastností šperkov. Vďaka širokej ponuke si na svoje prídu príslušníci všetkých vekových kategórií...

Ako vybrať magnetický náramok či náhrdelník?
Ako vybrať magnetický náramok či náhrdelník?

Magnetické náramky inSPORTline spájajú originálny design, estetiku a magnetické sily. Unikátna kombinácia štyroch technológií – pôsobenie neodýmového magnetu, infračerveného žiarenia, záporných iónov a germánia obohacuje magnetické šperky o prírodné sily, ktoré pozitívne pôsobia na celé telo.

NÁRAMOK ALEBO NÁHRDELNÍK

Magnetické náramky inSPORTline:
pôsobia v oblasti zápästia, kde je mnoho biologicky aktívnych bodov prepojených s vnútornými orgánmi
podporujú funkciu krvného obehu
zlepšujú látkovú výmenu a posilňujú imunitu
vhodné na tlmenie bolesti kĺbov a svalov
pôsobia protizápalovo, zmierňujú opuchy a urýchľujú hojenie
antireumatické účinky
zvyšujú výkonnosť a telesnú kondíciu

Magnetické náhrdelníky inSPORTline:
účinné pri chronických bolestiach krku a ramien spôsobených nesprávnym namáhaním, úrazom alebo stresom
pomáhajú potlačiť bolesť v oblasti chrbtice (bolesť svalov, zubov, migréna)
znižujú náchylnosť na prechladnutie a respiračné infekcie, alergiu alebo astmu
tlmia menštruačné bolesti
pôsobia na centrálnu nervovú sústavu a spolu s periférnymi nervami pozitívne stimulujú mozog a miechu
uvoľňujú napätie a upokojujú psychickú nevyrovnanosť
odstraňujú statickú elektrinu z organizmu a posilňujú psychosomatickú rovnováhu

ÚČINKY

▶️ Neodýmové magnety posilňujú imunitu, napomáhajú urýchľovať hojace procesy, odbúravať opuchy a zmierniť bolestivé stavy. Podporujú krvný obeh a okysličovanie krvi a tým uľahčujú prienik väčšieho množstva výživných látok do buniek a efektívnejšie odvádzanie toxínov z tela. Majú protizápalové účinky a prispievajú k fyzickej aj psychickej pohode.

▶️ Infračervené žiarenie má antibakteriálne účinky, posilňuje imunitný systém a podporuje metabolizmus. Povzbudzuje aktivitu vodných elementov ľudského organizmu, vďaka ktorej je telo prehrievané. Organické nečistoty a ťažké kovy sa tak lepšie a rýchlejšie vyplavujú. Mierni bolesti svalov a posilňuje dýchací aj kardiovaskulárny systém.

▶️ Záporné ióny podporujú krvný obeh a zlepšujú látkovú výmenu. Aktivujú krvné bunky, podporujú somatickú bunkovú aktivitu a posilňujú imunitu ľudského organizmu. Majú veľký význam v boji s alergiami a migrénami. Znižujú náchylnosť na prechladnutie a chrípkové ochorenia. Pomáhajú telu odstraňovať únavu a lepšie regenerovať.

▶️ Germánium obohacuje organizmus kyslíkom, ktorý chráni pred voľnými radikálmi. Odstraňuje z tela toxíny a má silné analgetické a antireumatické účinky. Normalizuje krvný tlak aj hladinu cholesterolu a pomáha zabraňovať kôrnateniu ciev. Reguluje endokrinný systém a má značný význam aj v prevencii osteoporózy.

▶️ Turmalín pozitívne vyrovnáva energiu a odstraňuje napätie. Posilňuje a regeneruje orgány, čistí lymfatický systém, zvyšuje imunitu a priaznivo pôsobí na srdce a chrbticu.

MATERIÁL

⚛️ Biokeramika
Tvrdý a vysoko lesklý materiál odolný proti poškriabaniu. Je ľahký, ale krehký a nereaguje s potom, ani nefarbí pokožku. Je hypoalergénny a vhodný na citlivú pokožku.

⚛️ Volfrám (Tungsten)
Striebristo šedý kov, populárny pre presný brús a vysoký lesk. Pri športe nereaguje s potom a nepodlieha oxidácii. Je taktiež hypoalergénny a vhodný pre citlivú pokožku. Úprava dizajnových prvkov prebieha na špeciálnych brúsnych strojoch a je zárukou originálnych a atypických modelov.

⚛️ Titán
Šperky z titánu sú o odtieň tmavšie ako šperky z chirurgickej ocele alebo volfrámu. Jedná sa o tvrdý kov odolný voči mechanickému poškodeniu, vysokým teplotám aj chemikáliám. Nemení tvar, neohýba sa, ani neláme. Pri športe nereaguje s potom a nepodlieha korózii ani oxidácii. Je hypoalergénny a vhodný pre osoby so zvýšenou citlivosťou na kovy.

⚛️ Chirurgická oceľ 
Unikátna zliatina
na výrobu šperkov svetlej až tmavo šedej farby. Oceľ je možné farbiť technológiou PVD na ľubovoľný farebný odtieň, ďalej sa na farbenie na zlaté odtiene používa technológia IPG so zlátením červeného alebo žltého zlata. Výhodou chirurgickej ocele je, že môže mať lesklý, brúsený alebo matný vzhľad. Nereaguje s potom, nesfarbuje pokožku a nepodlieha korózii ani oxidácii. Je hypoalergénna a vhodná pre osoby so zvýšenou citlivosťou na kovy.

⚛️ Silikón
Silikón je vďačný materiál, ktorý odoláva náporom každodenného používania bez toho, aby utrpel jeho vzhľad alebo tvar. Je to veľmi stabilný polymér, ktorý nepodlieha UV žiareniu alebo klimatickým podmienkam. Je stály, nemenný v širokom rozmedzí teplôt, nepraská, neláme sa a nepovoľuje. Pri športe nereaguje s potom, ani nesfarbuje pokožku. Je hypoalergénny a vhodný pre osoby so zvýšenou citlivosťou.

⚛️ Rhódiovanie
Galvanické pokovanie povrchu šperkov vrstvou ródia. Ide o veľmi tvrdý kov, ktorý má výbornú odolnosť proti poškodeniu. Sila vrstvy je obvykle 1 μm. Galvanovanie je špeciálne mechanické opracovanie (leštenie, otryskávanie, brúsenie) a jedine touto technológiou je možné docieliť zrkadlovo lesklých, až dekoratívne matných povrchov s rôznymi stupňami lesklosti.

ZDOBENÉ ŠPERKY

Obsahujú kamene buď zo zirkónu alebo krištáľu. Sú starostlivo pripevnené špeciálnym lepidlom s ochrannou, glazovanou vrstvou a preto sú odolné a nevypadávajú. Sú umývateľné a vhodné na každodenné použitie.

Gem Stone na Microsoft Windows 11 November 2021 Update Zirkón - Je jedným z najžiarivejších drahých kameňov. Vysoký rozklad svetla spôsobuje veľmi intenzívny lesk a ligot. Zirkón má širokú škálu farieb (číry, oranžový, červený, žltý, zelený, hnedý) a svojimi liečivými účinkami napomáha najmä kostiam, svalom a pečeni. Je vhodný pri ischiase, kŕčoch, nespavosti, depresii, závrati a nepravidelnej menštruácii.

Farebné zdobenie - Šperky sú sfarbené technológiou PVD alebo zlatenia ionizácií IPG.

  • PVD – touto technológiou je možné sfarbenie na ľubovoľný farebný odtieň.
  • IPG – špeciálna technológia farbenia na zlaté odtiene (červené alebo žlté zlato). Zlatenie IPG ionizáciou je najkvalitnejší spôsob zlatenia.

NA ČO NEZABUDNÚŤ PRI VÝBERE

Akú veľkosť zvoliť?
Náramky aj náhrdelníky je možné skrátiť. Pokiaľ si nemôžete produkt vyskúšať, zmerajte si obvod ruky a objednajte dlhší variant. Po skrátení odporúčame, aby bol náramok voľnejší. Nielen pri športe môže nastať situácia, kedy môžu vzniknúť opuchy.

Aké veľké a akú silu magnetov si vybrať?
Nie je vždy pravda, že šperk, ktorý má silnejšie magnety, je pre vás lepší. Malé magnety sú účinnejšie na jednotlivé akupunktúrne body alebo na menšie oblasti ako sú kĺby na prstoch a pod. Rozmerovo väčší magnet s hodnotou 1000 gaussov je oveľa silnejší ako menší magnet s rovnakou hodnotou (hodnota jednotlivých magnetov sa nesčíta). Hodnota gaussov vyjadruje množstvo siločiar magnetickej sily prechádzajúcich jedným štvorcovým centimetrom. Pôsobením statického magnetického poľa na organizmus dochádza k elektromagnetickým a biochemickým zmenám v bunkách a tým k priaznivému ovplyvneniu svalového, kostrového, hormonálneho, kardiovaskulárneho, imúnneho, zažívacieho a nervového systému.

Ako sa o náramok starať ?
Na žiadne z uvedených materiálov nie je potrebné používať čistiace pasty alebo chemikálie – na prípadné hrubé nečistoty vystačí kúpeľňová kefka, mydlo a voda. Pre jemné doleštenie je najlepšia jemná tkanina (leštiace šperkárske obrúsky).

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter