Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Ako vybrať detské korčule

Ako vybrať detské korčule
Ako vybrať detské korčule

Korčuľovanie je u nás tradične obľúbený šport, ktorému sa venujú celé rodiny a je správne, že na to čo najskôr vedú aj svojich najmladších členov.

Kedykoľvek vyberáte detské korčule - inline, na ľad či univerzálne 2v1 - vždy sa prioritne zamerajte na kvalitu. Voľte pevnú topánku s čalúnením a nastaviteľnou dĺžkou, aby dieťaťu korčule dobre sadli a športovanie ho bavilo.

Ak váhate s výberom správnej veľkosti korčúľ, zmerajte dieťaťu chodidlo a odborníci z e-shopu Vám vyberú optimálny model. Na trhu je mnoho variant korčúľ pre chlapcov aj dievčatá, a určite svoje dieťa potešíte, keď ho necháte zvoliť vzor a farbu.

Ku korčuliam aj iným športovým potrebám nezabudnite prikúpiť chrániče a helmu, zo zákona povinnú do veku 18 rokov.

Detské inline korčule

Mnoho rodičov sa pýta, kedy začať s inline korčuľovaním. Podľa trénerov prichádza pravý čas medzi 6 - 10 rokmi. Ak je však Vaše dieťa zdatné a kúpite mu dobré inline korčule, môže ich ovládnuť už v 3 rokoch.

Detské inline korčule (pre začiatočníkov) patria do fitness kategórie, sú pomalšie a majú menšie kolieska (do 70 mm). Pri kolieskach sa rozlišuje aj tvrdosť. Platí, že mäkšie kolieska sú pomalšie a lepšie držia v zákrutách. Výhodou detských inline korčúľ je nastaviteľná veľkosť v rozmedzí 3 - 4 čísel (posuvnou špičkou, prípadne pätou).

Väčšie deti využijú aj slalomové (freeskate, urban, freestyle) inline korčule, ktoré sa výborne ovládajú, majú krátky rám, tuhú topánku a tvrdšie kolieska (76 - 80 mm).

Vyznávači trikov ocenia aggressive inline korčule - veľmi odolné, určené na skákanie a ďalšie akrobacie v skate parku, s malými stabilnými kolieskami (50 - 60 mm).

Podľa intenzity a spôsobu jazdenia na inline korčuliach zvážte:

  • použité materiály pre výrobu topánky (plast, textil)
  • rám (hliník, kov, plast)
  • typ ložísk a veľkosť koliesok

Vynikajúca voľba je nákup korčúľ 2v1 - kombinácia inline a ľadových.

Detské korčule na ľad

Krasokorčuľovanie či hokej sú masovo obľúbené olympijské športy, ktoré majú na každej ľadovej ploche veľa nasledovníkov. Deti však musíme odmalička dobre viesť a hlavne vybaviť.

Pre najmenších vyberajte kačičky - detské zimné korčule vybavené dvomi radmi nožov.

Po nich už nastupujú tradičné korčule na ľad, skôr ľahšie. Väčšina detských zimných korčúľ má nastaviteľnú veľkosť (sú rozťahovacie), a môžu sa vďaka tomu používať 3 - 4 roky. Topánka korčule má byť o niečo väčšia ako noha dieťaťa.

V praxi sa osvedčili nastaviteľné šnurovacie zimné korčule, pretože oproti prackovým lepšie držia nohu. Na rekreačné korčuľovanie sú dostačujúce, ale nadšencom alebo malým hokejistom vyberte detské hokejové korčule na ľad s vystuženou špičkou.

Každé korčule nechajte pred prvým použitím nabrúsiť a topánky opakovane skúšajte, aby dieťaťu dobre sedeli a netlačili ho. Vynikajúca voľba je nákup korčúľ 2v1 - kombinácia ľadových a inline.

Univerzálne detské korčule – 2v1

V súčasnosti sú pre rekreačné a kondičné jazdy žiadané univerzálne korčule, praktické pre deti, ale aj dospelých. V zimnej verzii majú na podvozku oceľový nôž a v letnej zase kolieska. K tomu sú vybavené systémom nastavenia veľkosti, ktorý sa ľahko ovláda tlačidlom.

Dieťaťu teda kúpite len jedny celoročné korčule na niekoľko rokov, pričom sezónne len vymieňate nôž za kolieska a naopak. Je vyskúšané, že to ľahko zvládnu aj menej zruční používatelia.

Pri výbere korčúľ 2v1 zohľadnite predovšetkým celkovú kvalitu a u dospelého používateľa tiež nosnosť, ktorá môže byť 70, 80 i 100 kg.

5 hlavných výhod korčúľ 2v1:

✅ univerzálnosť – jednoduché použitie v lete aj v zime, malé nároky na skladovanie
✅ nastaviteľná veľkosť – praktické pre rýchlo rastúcu detskú nohu
✅ finančná úspora – oproti nákupu in line a zimných korčúľ samostatne
✅ jednoduché obúvanie a zapínanie – dokáže to aj malé dieťa
✅ zosilnený rám pre inline korčuľovanie – pre väčšiu bezpečnosť

Korčule 2v1 patria medzi športové potreby, ktoré sa naozaj oplatia. S Vaším dieťaťom rastú, slúžia mu od jari do zimy, prinášajú veľa radosti a k tomu zlepšujú jeho kondíciu i zručnosti. Sú tiež ideálnym darčekom pre dieťa - kedykoľvek počas roka, ako potvrdzujú používatelia v mnohých recenziách.

Tak hurá na asfalt či ľad s parádnymi novými korčuľami!


Súvisiace články

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter