Úvod > Ako vybrať potreby pre outdoor fitness a posilňovanie

Ako vybrať potreby pre outdoor fitness a posilňovanie

Outdoor fitness alebo tiež cvičenie vonku na čerstvom vzduchu získava stále väčšiu obľubu u všetkých generácií. Môže to byť ľahké preťahovanie, spevňovanie tela alebo náročnejšie posilňovanie, core tréning a ďalšie programy zamerané na zvyšovanie kondície či znižovanie hmotnosti.

Čo zahŕňa outdoor fitness?

Výhodou outdoor fitness je možnosť zostavenia vlastnej a nízkonákladovej posilňovne kdekoľvek - na záhrade, v parku, na dovolenke či služobnej ceste. Stačí pár krokov a Vaše telo sa vďaka cvičenie vonku rýchlo dostane do fyzickej aj psychickej pohody.

Pre outdoor fitness je určené množstvo športových potrieb: závesné posilňovacie popruhy, fitness lanáexpanderymedicinbaly, atletické pomôcky, balančné podložky a ďalšie. Predstavíme Vám jednotlivé kategórie a pomôžeme s výberom.

Balančné pomôcky

Vďaka balančným pomôckam a podložkám efektívne precvičíte a posilníte celé telo. Pri cvičení vyrovnávate záťaž vlastnou hmotnosťou, čím rovnomerne posilňuje svaly, vrátane hlboko uložených. Balančné pomôcky pomáhajú k rýchlejšiemu spaľovaniu tukov, zoštíhleniu a spevneniu postavy. Môžete si vybrať balančné podložky, vankúše, rotany aj špeciálne balančné pomôcky pre deti (napríklad skákacie lopty, motorické hračky) alebo k cvičeniu jógy (ball, valec, blok ...). Niektoré balančné pomôcky obsahujú tiež digitálne počítadlo cvikov, úchyty pre účinnejší tréning alebo masážne body stimulujúce chodidlá. Väčšina je natoľko odolná, že ich môžete bez obáv používať v rámci vonkajšieho fitness.

Fitness podložky

Fitness podložka umocní Vaše odhodlanie cvičiť a znásobí efekt pohybovej aktivity. Podložky sa vyrábajú v mnohých farbách, z rôznych materiálov a sú určené buď pre akékoľvek cvičenie, alebo špeciálne pre jógu či aerobic. Mnohé z nich sa používajú aj ako karimatka pre stanovanie, takže máte produkt 2 v 1. Takéto fitness podložky sú vodeodolné, skvele tepelne izolujú a uplatnia sa v každom ročnom období.

Fitness trampolíny

Fitness trampolíny sú vynikajúce a zábavné náradie vhodné na precvičenie celého tela aj zlepšenie koordinácie. Uplatnia sa v byte, na terase i v záhrade. Skákanie na čerstvom vzduchu dovoľuje ešte väčšiu intenzitu cvičenia a tiež podporuje lymfatický systém. Najviac žiadané sú fitness trampolíny s počítačom a madlami, s priemerom 90 - 140 cm a nosnosťou 100 - 110 kg.

Hrazdy a bradlá

Voľne stojace, dverové a nástenné hrazdy sú žiadané posilňovacie pomôcky, ktoré sa uplatnia v byte i vonku, napríklad na terase. Univerzálnou cvičebnou pomôckou pre silový a kondičný tréning aj vo vonkajšom prostredí sú viacúčelová bradlá.

Jednoručné činky

Jednoručné činky predstavujú základnú výbavu každého začínajúceho športovca, muža aj ženy. Činky sa dnes vyrábajú atraktívne, farebné, z kvalitných materiálov, v rôznych hmotnostiach a za výhodné ceny. Vyberajte medzi činkami nakladacími, univerzálnymi a na aerobik. Unikátnymi jednoručkami sú neoprénové činky v tvare zvonu s dlhým úchopom s jemnou pieskovou náplňou. Dlhodobo najobľúbenejší je však nakladací činkový set a vinylové činky s hmotnosťou 2 kg, 0,5 kg a 1 kg.

Kompresné oblečenie

K outdoor fitness dnes neodmysliteľne patrí aj kompresné oblečenie. Tým, že na správnych miestach podporuje krvný obeh, výrazne pomáha po športovom zaťažení alebo zotavení po zranení, aby ste sa rýchlejšie dostali späť do kondície. Vyberajte kompresné nohavice rôznych dĺžok, tričká, ponožky či návleky - dámske, pánske, detské aj unisex. Určite Vás poteší aj to, že kompresná bielizeň má navyše zoštíhľujúci efekt.

Posilňovacie pomôcky

Posilňovacie pomôcky sa vyrábajú v širokej škále. Slúžia nielen na posilňovanie a preťahovanie, ale aj k balančnému cvičeniu, aerobiku a gymnastike. Sú žiadané pre jednoduché použitie, nízku cenu a vysokú efektivitu cvičenia v domácich i vonkajších podmienkach. Posilňovať s nimi možno jednotlivé partie aj celé telo. Užívatelia si najviac obľúbili expandery (najmä gumové), záťaže na telo, balančné pomôcky, medicinbaly, posilňovacie kolieska a závesné systémy. Posilňovač MultiTrainer s váhou iba 850 g funguje na princípe posilňovania vlastnou hmotnosťou a skladá sa z popruhov, ktoré ľahko uchytíte napríklad na strom.

Športtestery

Športtester je výborná pomôcka na meranie tepovej frekvencie, ktorá pomáha k zdravému chudnutiu. Najväčší efekt prináša v spojení s hrudným pásom, kedy sleduje Váš srdcový tep, spálené kalórie a podľa toho usmerňuje ďalšie fitness aktivity.

Workout

Workout je revolúciou v oblasti fitness. Za účelom zvýšenia fyzickej kondície spája gymnastiku, rýchlosť a silový tréning. Ku cvičenie nepotrebujete stroje ako v posilňovniach - vystačíte iba s vlastnou hmotnosťou. Workout tréningy Vás dostanú na špičkovú fyzickú úroveň. Vyberajte workout klietky, posilňovače, lopty, kotúče, laná, záťažové vesty a náramky i workout doplnky. A ktoré workout pomôcky dnes frčia najviac? Jednoznačne expandery a závesné posilňovacie systémy.

Závesné systémy

Závesné systémy pre posilňovanie vlastným telom sú populárne potreby pre outdoor fitness a posilňovanie vlastnou váhou. Vďaka špeciálnym cvikom, ktoré umožňuje MultiTrainer posilňovací systém, zocelíte zakrátko celé telo a dostanete sa aj do psychickej kondície. Skladnú pomôcku vážiacu necelý kilogram (s nosnosťou až 150 kg) si môžete vziať naozaj kamkoľvek a v príhodnej chvíli ju zavěstit napríklad na strom. Vracajú sa aj osvedčené gymnastické kruhy s nosnosťou 200 kg, hojne využívané pri CrossFit tréningoch.