Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Ako správne vybrať krokomer?

Plánujete si zaobstarať krokomer a neviete, aký model vybrať? Prečítajte si tohto radcu, nech viete, ktorý krokomer je pre Vás ten pravý.

Ako správne vybrať krokomer?Krokomery
(pedometre) sú užitočným doplnkom pre turistiku, nordic walking, športovú chôdzu aj beh. Krokomery reagujú na hojdavú ľudskú chôdzu a pri každom došliapnutí pripočítajú na počítadle krok. Krokomer vie merať počet prejdených krokov, prejdených kilometrov či spálených kalórií. Poradíme Vám, čo by ste mali pri rozhodovaní sledovať.

Vaše pohodlie

Základom je, aby sa Vám krokomer dobre používal. Displej krokomera by mal zobrazovať všetky informácie, ktoré chcete poznať. Významnou vlastnosťou je aj hmotnosť krokomera. Ľahké krokomery Vás pri pohybe nijako neobmedzujú a nezaťažujú. Pre správnu funkčnosť musí byť pochopiteľne pripevnený niekde na tele. Možností pripevnenia je viac, vyberajte teda podľa toho, čo Vám najviac vyhovuje.

 

Prichytenie krokomera

Jedným zo základných parametrov, na ktoré sa pri výbere pozerať, je tiež typ pripevnenia. Najčastejšie u krokomerov nájdete možnosť pripevnenia k nohaviciam či inému oblečeniu. Možnosťou je však aj prichytenie na obuv alebo nosenie krokomera formou hodiniek. V tom prípade sa pedometer stáva aj módnym doplnkom. V každom prípade musí byť pripevnenie dostatočne pevné, aby sa krokomer počas otrasov pri rýchlejšej chôdzi či behu neuvoľnil.


Náš tip
Odborníci na zdravie a pohyb odporúčajú pre pozitívne ovplyvnenie zdravia dospelých 10 000 krokov denne. Stanovte si postupné ciele a pokúste sa dostať na túto hodnotu. Chôdza je najjednoduchší pohyb, ku ktorému je ľudské telo prispôsobené. Bojujte chôdzou proti obezite, chorobám srdca a ciev. 10 000 krokov denne pre zlepšenie zdravia, udržanie si kondície a optimálnej hmotnosti.Funkcie krokomerov

Krokomery sa líšia aj vo svojich funkciách. Základné modely za Vás spočítajú Vaše kroky či prejdenú vzdialenosť, pokročilejšie zobrazia aj čas chôdze, aktuálny čas alebo spálené kalórie. Ak si chcete svoje výsledky uchovávať a sledovať pokroky, niektoré modely Vám to umožnia. Majú až 30-dňovú pamäť a možnosť prepojenia s počítačom, kde svoje výsledky prostredníctvom aplikácií ľahko zanalyzujete. Pre presnejšie meranie si zakúpte krokomer, na ktorom je možné nastaviť dĺžku kroku. 

Niektoré náramkové krokomery zmerajú aj Vašu tepovú frekvenciu. Môžete tak svoj výkon prispôsobovať podľa Vašich predstáv. Ak potrebujete extra motiváciu, môžete si u niektorých krokomerov nastaviť cieľ pre daný deň.


Využitie krokomera

Krokomer vyberajte aj podľa toho, ako a kedy ho plánujete využívať. Na bežné chodenie po meste outdoorový krokomer nepotrebujete. Vždy by ale mal byť dostatočne odolný, aby vydržal prípadný pád. Ak Vás nezastaví ani počasie a na túry vyrazíte aj v daždi, vhodné pre Vás budú vodoodolné krokomery. Ak sa radi prechádzate za tmy, kúpte si krokomer s podsvieteným displejom, nech si údaje môžete bez problémov priebežne kontrolovať.

Súvisiace kategórie

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter