Na hlavný obsah
Akčný jún so zľavou až 75% Nájdeš tu

Produkty v porovnávači

Ako správne vybrať krokomer?

Plánujete si zaobstarať krokomer a neviete, aký model vybrať? Prečítajte si tohto radcu, nech viete, ktorý krokomer je pre Vás ten pravý.

Ako správne vybrať krokomer?
Ako správne vybrať krokomer?

Krokomery (zvané aj pedometre) sú užitočným doplnkom pre turistiku, Nordic Walking, športovú chôdzu i beh. Reagujú na hojdavú ľudskú chôdzu a pri každom došliapnutí pripočítajú na počítadle krok. Krokomery vedia merať počet prejdených krokov, prekonaných kilometrov či spálených kalórií. Poradíme vám, čo by ste mali pri rozhodovaní sledovať.

Vaše pohodlie

Základom je, aby sa vám krokomer dobre používal. Jeho displej by mal zobrazovať všetky informácie, ktoré potrebujete. Dôležitým kritériom je aj hmotnosť krokomera. Ľahké krokomery vás pri pohybe nijako neobmedzujú a nezaťažujú. Pre správnu funkčnosť musia byť pochopiteľne pripevnené niekde na tele. Možností pripevnenia je viac, vyberajte teda podľa toho, čo vám najviac vyhovuje.

Prichytenie krokomera

Jedným zo základných parametrov, na ktoré sa pri výbere pozerať, je aj typ pripevnenia. Najčastejšie u krokomerov nájdete možnosť pripevnenia k nohaviciam alebo inému oblečeniu. Možnosťou je však aj prichytenie na obuv alebo nosenie krokomera formou hodiniek. V tom prípade sa pedometer stáva aj módnym doplnkom. V každom prípade musí byť pripevnenie dostatočne pevné, aby sa krokomer počas otrasov pri rýchlejšej chôdzi či behu neuvoľnil.

Náš tip

Odborníci na zdravie a pohyb odporúčajú pre pozitívne ovplyvnenie zdravia dospelých 10 000 krokov denne. Stanovte si postupné ciele a pokúste sa dostať na túto hodnotu. Chôdza je ten najjednoduchší pohyb a ľudské telo je mu prispôsobené. Bojujte chôdzou proti obezite aj chorobám srdca a ciev. 10 000 krokov denne na zlepšenie zdravia, udržanie si kondície a optimálnej váhy.

.

Funkcia krokomerov

Krokomery sa líšia aj vo svojich funkciách. Základné modely za vás spočítajú vaše kroky či prejdenú vzdialenosť, pokročilejšie zobrazia aj dobu trvania chôdze, aktuálny čas alebo spálené kalórie. Pokiaľ si chcete svoje výsledky uchovávať a sledovať pokroky, niektoré modely vám to umožnia. Majú až 30-dňovú pamäť a možnosť prepojenia s počítačom, kde svoje výsledky prostredníctvom aplikácií ľahko zanalyzujete. Pre presnejšie meranie si zakúpte krokomer, u ktorého je možné nastaviť dĺžku kroku.

Niektoré náramkové krokomery zmerajú aj vašu tepovú frekvenciu. Môžete tak svoj výkon prispôsobovať podľa vašich predstáv. Pokiaľ potrebujete extra motiváciu, môžete si u niektorých krokomerov nastaviť aj cieľ pre daný deň!

 

Využitie krokomera

Krokomer vyberajte aj podľa toho, ako a kedy ho plánujete využívať. Na bežné chodenie po meste outdoorový krokomer nepotrebujete. Vždy by ale mal byť dostatočne odolný, aby vydržal prípadný pád. Pokiaľ vás nezastaví ani počasie a na túry vyrážate aj za dažďa, vhodné pre vás budú vodoodolné krokomery. A ak sa radi prechádzate za tmy, kúpte si krokomer s podsvieteným displejom, nech si údaje môžete bez problémov priebežne kontrolovať.

Súvisiace kategórie

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter