Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Prečo si kúpiť e-kolobežku a ako ju vybrať!

Prečo si kúpiť e-kolobežku a ako ju vybrať!
Prečo si kúpiť e-kolobežku a ako ju vybrať!

Zháňate elektrickú kolobežku a neviete, ako vybrať tú správnu? Určite nie ste sami. Poďte si prečítať niečo o základných vlastnostiach elektrokolobežiek a ako z nich vybrať práve tú, ktorá vám bude najviac sedieť!


Elektrická kolobežka je super kompaktný dopravný prostriedok na kratšie vzdialenosti, najmä v mestských oblastiach. Veľmi jednoducho sa ovláda a vďaka skladacej konštrukcii je možné ju preniesť prakticky kdekoľvek. Elektrokolobežky sú zatiaľ na trhu novinkou, ale určite majú budúcnosť ako skladný a ekologický dopravný prostriedok vo väčších mestách, kde sa s nimi elegantne vyhnete hustej doprave. Dobre sa s nimi tiež jazdí na kratšie prechádzky, rýchly nákup alebo napríklad do krčmy.


7 DÔVODOV PREČO SI KÚPIŤ ELEKTROKOLOBEŽKU
Budete sa diviť!

 Šikovný dopravný prostriedok

S elektrickou kolobežkou sa dostanete všade, preto predstavuje hlavne vo väčších mestách veľkú výhodu. Vďaka jednoduchému ovládaniu a kompaktným rozmerom vám poslúži obzvlášť vtedy, ak potrebujete často rýchlo prekonať kratšiu vzdialenosť.

Nový druh zábavy na čerstvom vzduchu

Jazda na elektrokolobežke je nielen praktickou voľbou pre pohyb po meste, ale aj skvelým spôsobom, ako tráviť voľný čas. Zaobstarať ju môžete sebe aj svojim deťom a celá rodina si tak zaručene užije veľa zábavy, doma aj na dovolenke.

 Ľahkosť a skladnosť

Elektrické kolobežky sú prispôsobené tak, aby ich bolo možné rýchlo a jednoducho zložiť. V prípade, že už nebudete chcieť na kolobežke ísť alebo sa vám vybije batéria, ju môžete behom chvíľky zložiť a pokračovať pešo.

 Nevšedný štýl a moderné technológie

Elektrokolobežka je symbolom moderného spôsobu života. Vyrába sa v mnohých moderných designoch a tak sa okrem dopravného prostriedku môže stať aj štýlovým doplnkom. Niektoré sú dokonca vybavené technológiou Bluetooth a je možné ich prepojiť so smartfónom, aby ste si cez mobilnú aplikáciu mohli plánovať trasy alebo sledovať prejdené kilometre. Zabudovaný tempomat zase umožní nastavenie konštantnej rýchlosti.

 Jednoduché ovládanie

Jazdu na elektrokolobežke zvládne každý. Stačí ju zapnúť, odraziť sa a vyraziť. Vďaka prehľadnému displeju, ľahkému ovládaniu rýchlosti a efektívnemu brzdnému systému budete mať prístroj úplne pod kontrolou.

 

 Jednoduchý výber

Pri elektrokolobežkách nie je toľko typov ako pri elektrobicykloch a orientácia medzi jednotlivými modelmi nie je zložitá. Pri výbere je potrebné si ujasniť, na aký účel si kolobežku kupujete a čo od nej očakávate. Potom si stačí vybrať model so zodpovedajúcim výkonom motora, dojazdom a kapacitou batérie, poprípade typom koliesok alebo maximálnou rýchlosťou. Dôležitým faktorom je aj nosnosť. Jazdu si ďalej môžete spríjemniť dokúpením doplnkového príslušenstva ako je sedlo, cestovná taška, batoh alebo štýlová prilba a chrániče.

 Priateľská k prírode

Ako už z názvu vypovedá, elektrokolobežky sú poháňané batériami. Batériu je možné v priebehu niekoľkých hodín jednoducho dobiť a potom znova vyraziť s kolobežkou na výlet. Jej prevádzka je tak ekologická a napomáha šetriť životné prostredie.

 

TYPY E-KOLOBEŽIEK
Kam sa chystáte?

⚙️ Mestské e-kolobežky - Modely, ktoré sa dajú ľahko zložiť a veľmi nevážia. Najlepšie tak totiž odolajú nástrahám života v meste. Ak sa potrebujete rýchlo a efektívne dostať do práce, do školy či na nákup v rušnej prevádzke, mestská elektrokolobežka vám bude smelo raziť cestu!

⚙️ Skladacie e-kolobežky - skladné a šikovné! Elektrokolobežky so skladacím rámom sa ľahko prepletú hustou dopravou a rýchlo vás dopravia do práce, do školy alebo do krčmičky. Vďaka skladaciemu rámu sa dajú ľahko uložiť do auta, takže nie je problém vziať ich so sebou aj na dovolenku.

⚙️ E-kolobežky s veľkými kolesami - Skvelá voľba pre dlhšie výjazdy a dobrodružné výlety! Môžete sa s nimi vydať po ceste, cyklotrasách aj ľahšom teréne. Tieto modely kombinujú pevný rám a veľké nafukovacie kolesá voľnočasových kolobežiek pre dospelých s čím ďalej obľúbenejším elektrickým pohonom. Vďaka integrovaným batériám navyše skoro ani nespoznáte, že sa niečím odlišujú.


NA ČO SA PRI VÝBERE ZAMERAŤ
Ako budete kolobežku využívať?

Ak ste sa rozhodli pre kúpu elektrickej kolobežky, je vhodné si najskôr ujasniť, čo od svojho nového prístroja vlastne očakávate. Okrem dizajnu záleží aj na ďalších faktoroch, akými sú napríklad nosnosť, dojazd, výkon alebo maximálna rýchlosť. Nasledujúce body by vám mali pomôcť sa podľa týchto faktorov zorientovať a zvoliť tak kolobežku, ktorá bude práve pre vás ideálna.

⚡️ POUŽITIE

Najskôr zo všetkého sa zamerajte na to, akým spôsobom a ako často plánujete elektrokolobežku používať. Pokiaľ potrebujete spoľahlivý výrobok, ktorý vás pravidelne dopraví do práce alebo do školy, je vhodné zvoliť prepracovanejší model s vyššou kapacitou batérie a väčším výkonom motora. Ak ale kupujete kolobežku len na zábavu a občasné výlety, môžete vyberať z nižšej cenovej kategórie.

⚡️ RÁM A NOSNOSŤ

Všetky elektrické kolobežky unesú dospelého človeka, niektoré sú však odolnejšie ako ostatné. U nás si môžete zvoliť medzi kolobežkami s nosnosťou od 100 až do 150 kg.

Väčšina elektrických kolobežiek má skladaciu konštrukciu a vďaka tomu sú ľahko prenosné. Aj tak je ale dobré si zistiť, ako ľahko sa dá kolobežka zložiť a aká je ťažká. Pri výbere teda zohľadnite, ako často budete kolobežku prenášať z miesta na miesto, prípadne koľko budete mať na jej zloženie alebo rozloženie času.

⚡️ DOJAZD

Ďalším dôležitým faktorom pri výbere elektrokolobežky je jej dojazd na jedno nabitie. Jednotlivé modely sa v dojazde často líšia, preto si porovnajte parametre jednotlivých kolobežiek a vyberte si model s takým dojazdom, ktorý najlepšie spĺňa vaše očakávania. Najväčší dojazd nájdete samozrejme pri najdrahších modeloch s najkvalitnejšími batériami.

⚡️ BATÉRIA

Kapacita batérie ide ruka v ruke s dojazdom. Ten sa väčšinou pohybuje niekde medzi 40 minútami a niekoľkými hodinami. Výdrž batérie záleží však aj na teréne, spôsobe jazdy aj hmotnosti jazdca. Mieru vybitia batérie môžete za jazdy sledovať na displeji kolobežky. Všeobecne platí, že čím väčšiu má batéria kapacitu (čím viac má Ah), tým dlhší má kolobežka dojazd.

⚡️ RIADENIE

U väčšiny elektrických kolobežiek zrýchľujete a spomaľujete pomocou páčky na riadidlách. Počet rýchlostí sa môže líšiť model od modelu, ale princíp zostáva rovnaký. Predávame tiež modely vybavené tempomatom na nastavenie rýchlosti, ktorú má kolobežka v priebehu jazdy udržiavať. Existujú tiež elektrokolobežky so špeciálnym gyroskopickým systémom, vďaka ktorému je možné elektrokolobežku ovládať potlačením riadidiel smerom vpred alebo pritiahnutím smerom k jazdcovi. Výhoda tohto systému tkvie v tom, že spomalíte plynulo a vyhnete sa náhlemu a prudkému brzdeniu.

⚡️ BRZDNÝ SYSTÉM

Brzdný systém elektrokolobežky môže mať niekoľko riešení. Najčastejšie sa vyskytujú kotúčové brzdy na oboch kolesách, ktoré zabezpečujú vysoký komfort pre používateľa a rýchle, bezpečné zastavenie. Pri e-kolobežkách s nižším výkonom a ľahšou konštrukciou sa používa len zadná brzda, ktorá môže byť (bubnová alebo kotúčová) a ovláda sa páčkou na riadidlách.

⚡️ KOLIESKA

U elektrických kolobežiek sa obvykle stretnete s dvoma druhmi koliesnafukovacími alebo bezdušovými. U niektorých modelov môžu byť kolieska kombinované tak, že predné je nafukovacie a zadné bezdušové.

Bezdušové kolieska sú vyrobené z pevného materiálu, takže nehrozí, že by ste ich na ceste prepichli. Akonáhle sa opotrebujú, je potrebné ich vymeniť.

Nafukovacie kolieska sú najčastejšie pri e-kolobežkách. Majú tú výhodu, že sa prispôsobia terénu, po ktorom idete a lepšie tak absorbujú nárazy spôsobené nerovným povrchom. Niektoré modely môžu mať za účelom zmiernenia nárazov na prednom kolese tlmič.

Pri kolieskach máte ďalej na výber z niekoľkých veľkostí. Všeobecne platí, že väčšie kolieska sú stabilnejšie a lepšie prekonávajú nerovný terén.

⚡️ MOTOR

Motor elektrokolobežky je prepojený s batériou, ktorá ho poháňa. Čím výkonnejší motor je, tým lepšie sa na elektrokolobežke jazdí. Výkon motora sa pohybuje medzi 250 a 500 W, niekedy ale môže byť aj vyšší. Motory s vyšším výkonom sú vhodné pre ťažších používateľov alebo na jazdu do kopca. Motory elektrokolobežiek v našej ponuke sú buď reťazové alebo nábojové.

Všetky vyššie uvedené informácie by vám mali výber novej elektrokolobežky uľahčiť a zároveň poskytnúť ucelenú predstavu o tom, ako by mal vyzerať váš vysnívaný model. Je tiež vhodné zamyslieť sa nad osvetlením kolobežky a jej reflexnými prvkami. Ak viete, že na kolobežke budete jazdiť za šera alebo za zlej viditeľnosti, určite sa uistite, že vás bude dobre vidieť.

K vybraným modelom ponúkame aj špeciálne príslušenstvo, s ktorým si môžete jazdu na elektrickej kolobežke ešte viac spríjemniť. Na kolobežku je totiž možné namontovať sedlo alebo si na riadidlá pripevniť cestovnú tašku, do ktorej vložíte nevyhnutné zásoby na cestu. Vždy si ale skontrolujte, s akými modelmi kolobežiek je dané príslušenstvo kompatibilné.

UPOZORNENIE:

Počas jazdy na elektrokolobežke by ste vždy mali mať prilbu a najlepšie tiež chrániče.

Kupujúci (spotrebiteľ) je pri používaní výrobku plne zodpovedný za dodržiavanie právnych predpisov pre prevádzku výrobku na pozemných komunikáciách a za dodržiavanie pravidiel cestnej premávky (bližšie to špecifikuje Vyhláška č. 134/2018 Z. z. a Zákon č. 106/2018 Z. z.), respektíve za dodržiavanie právnych predpisov platiacich pre danú krajinu.

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter