Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Čo je to svetelná terapia a ako môže telu prospieť?

Čo je to svetelná terapia a ako môže telu prospieť?
Čo je to svetelná terapia a ako môže telu prospieť?

Podľahni tajom svetelnej terapie a využi ju na skrášlenie pleti a zotavenie boľavých svalov. Každá vlnová dĺžka má svoje výhody a je len na tebe, pod akým odtieňom bude tvoje telo najspokojnejšie.

ČO JE TO SVETELNÁ TERAPIA?
Prenikni do tajov svetelného spektra

Jedná sa o príjemnú a šetrnú metódu na zlepšenie kvality pleti, fyzickej kondície i duševného zdravia. V závislosti na vlnovej dĺžke dokáže dodať telu energiu a pokožke zdravší a mladistvejší vzhľad. K tomu sú tiež preukázané blahodarné účinky na regeneráciu a zápalnosť svalov. Na rozdiel od slnečných lúčov LED svetlo neobsahuje škodlivé UV žiarenie a predstavuje tak bezpečný spôsob, ako sa vysporiadať so zlou kvalitou pleti, slabou imunitou alebo nepriaznivým duševným stavom v jednom.

5 VÝHOD SVETELNEJ TERAPIE
Je na čo sa tešiť

Spektrum vlnových dĺžok - Každému bude vyhovovať iný typ terapie. Vyberte si vlnovú dĺžku (farbu) svetla podľa nárokov vášho tela a pokožky.
100% bez UV žiarenia - Vyhnete sa škodlivému UV žiareniu a nemusíte počítať s časom, ktorý by vaša pokožka potrebovala na zotavenie. (Jedinou výnimkou sú kolagenária, ktoré UV časti spektra využívajú na opaľovanie.)
Šetrná a neinvazívna procedúra - Terapia svetlom prebieha bezbolestne a v úplnom pohodlí. Jediné, čo k nej potrebujete, sú ochranné okuliare.
Žiadne chemikálie - Počas terapie nie je potrebné nanášať žiadne kozmetické prípravky. Jediné, čo potrebujete, je vami zvolený prístroj.
Obohatenie duše i tela - Okrem fyzického aspektu má LED svetlo aj pozitívny vplyv na vaše duševné rozpoloženie aj kvalitu spánku.

TYPY SVETELNEJ TERAPIE
Ako sa vyznať vo farbách

Konkrétne účinky vždy závisia od vlnovej dĺžky (farby) svetla. Je teda dobré si ujasniť, ktorý druh svetla bude vašej pokožke vyhovovať:

☀️ Červené svetlo

Červené svetlo je pri svetelnej terapii používané najviac, a to vďaka tomu, že preniká najhlbšie. To je tiež dôvod, prečo dokáže zvýšiť tvorbu kolagénu v bunkách, ktorý dodáva pokožke mladistvý vzhľad.
 • Podporuje krvný obeh, a hlavne produkciu kolagénu, ktorý pleť spevňuje a zároveň vyhladzuje.
 • Je vhodné tiež pre regeneráciu tkaniva pokožky, zahladenie jazvičiek a zmenšenie pórov.

▶️ LED masky
▶️ Svetelné tunely
▶️ Infra panely
▶️ Kolagénové solária
▶️ Kolagénová lampa
▶️ Kozmetické prístroje inSPORTline Paulinne a Hezu

☀️ Infračervené svetlo

Infračervené svetlo (IR) prehrieva svaly a prestupuje najhlbšie do tela. Veľmi efektívne pôsobí na prekrvenie a uvoľnenie svalov aj kĺbov. Dokáže tiež prispieť k eliminácii toxínov. Pretože infračervené svetlo nie je viditeľné, dosiahneš rovnaký efekt aj v infrasaune!

Blízke infračervené svetlo (NIR) zase stimuluje tvorbu mitochondrií a zvyšuje tak tvorbu bunkovej energie. Mitochondrie v bunkách totiž fungujú podobne ako baterky - zbierajú energiu pre riadne fungovanie samotnej bunky. Proteíny v mitochondriálnej stene reagujú na infračervené svetlo a spôsobia, že bunka začne vyrábať viac energie. Bunky tak dostanú dostatok „šťavy“ na to, aby mohli dokonale vykonávať svoje obvyklé funkcie vrátane tvorby nových buniek.

 • Stimuluje krvný obeh a posilňuje tak imunitný systém .
 • Pomáha pri regenerácii a uľavuje od bolesti kĺbov.
 • Pôsobí proti zápalom v tele.
 • Úľava od bolesti kĺbov.
 • Zlepšuje koncentráciu aj kvalitu spánku.
▶️ Infra panely - terapia blízkym infračerveným svetlom
▶️ Infra lampa - terapia štandardným infračerveným svetlom
▶️ Infra sauna - terapia štandardným infračerveným svetlom

☀️ Modré svetlo

Hodí sa pre zápalovú a citlivú pokožku. Používa sa pri poškodení pokožky slnkom. Dokáže eliminovať škodlivé baktérie v pokožke a zabrániť tak tvorbe vyrážok.

Okrem toho podporuje tvorbu sérotonínu, ktorý ti dodá energiu. (Na druhú stranu to ale znamená, že tento typ svetla by sa nemal používať bezprostredne pred spánkom, podobne ako svetlo z monitorov a obrazoviek.)

 • Ničí baktérie a upokojuje pokožku.
 • Redukuje čierne bodky.
 • Pomáha pri zapálení.
 • Používa sa pri poškodení pokožky slnkom.
 • Jasné modré svetlo dáva mozgu signál na zníženie produkcie melatonínu, ktorý podporuje spánok.
 • Stimuluje tvorbu sérotonínu, ktorý telo dodáva energiu a zlepšuje náladu.
▶️ LED masky
▶️ Svetelné tunely
▶️ Kozmetické prístroje inSPORTline Paulinne a Hezu
▶️ Masážne kreslo inSPORTline Cortela

☀️ Zelené svetlo

Je vhodné pre mastnú pleť a pleť, na ktorej sa tvoria vyrážky. Pomáha tiež zjemniť kruhy pod očami a redukovať pigmentové škvrny.

 • Pomáha porovnať farbu pigmentu a urýchliť regeneráciu pokožky.
 • Znižuje mieru mastnoty.
 • Zlepšuje sfarbenie bledej a nezdravo vyzerajúcej pleti.

☀️ Žlté svetlo

Je vhodné pre citlivú pleť so sklonmi k začervenaniu.

 • Dodáva pokožke energiu.
 • Redukuje vrásky.
 • Porovnáva farbu pigmentu a zmierňuje začervenanie.
 • Upokojuje po laserových zákrokoch.
▶️ LED masky
▶️ Svetelné tunely
▶️ Kozmetický prístroj inSPORTline Paulinne

☀️ Fialové svetlo

Kombinácia červeného a modrého svetla, obzvlášť účinná na pleť trpiacu pupienkami.

 • Upokojuje nervový systém a zlepšuje kvalitu spánku.
 • Priaznivo pôsobí na imunitný systém.

☀️ Biele svetlo

Preniká hlboko do tkaniva, urýchľuje metabolizmus a vyhladzuje vrásky.

 • Pomáha zvýšiť produkciu vitamínu D.
 • Zlepšuje psychické rozpoloženie.
KEDY SI NA TERAPIU SVETLOM UROBIŤ ČAS?
Nijako ťa to nevyťaží
Obvyklá doba jedného ošetrenia LED maskou alebo svetelným tunelom je 10-20 min s tým, že je odporúčané ho opakovať približne 2-3x do týždňa. Pri prístrojoch s infračerveným žiarením býva doba kratšia (cca 5-12 min), ale zase je odporúčané ich použiť niekoľkokrát denne. Počas svetelnej terapie je vždy nutné nasadiť si ochranné okuliare. Tie nájdeš v balení vami zakúpeného produktu. Pred použitím si tiež vždy prečítaj návod.

Dôležité je tiež uvedomiť si, ktorý druh svetla používaš. Napríklad modré svetlo (a zelené, ktoré sa z modrého čiastočne skladá) podporuje tvorbu sérotonínu, takže nie je vhodné terapiu podstúpiť pred spaním. Mohla by narušiť tvoj spánkový rytmus.
KDE SI SVETELNÚ TERAPIU DOPRIAŤ?
No predsa v pohodlí domova!
Pokiaľ ťa terapia svetlom zaujala, určite ju musíš skúsiť! V našom sortimente nájdeš celý rad prístrojov, s ktorými si ju môžeš dopriať doma, v pokoji a kedykoľvek sa ti zachce.

Ak už sa jedná o kompaktné prístroje do ruky alebo veľké infra panely, nájdeš to v našej ponuke! Okrem klasickej svetelnej terapie si navyše môžeš zaobstarať aj špeciálne kolagenárium, ktoré to okrem skrášlenia pokožky prenesie aj do dokonalého opálenia!

Súvisiace články

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter