Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Ako vybrať ten správny prístroj pre terapiu svetlom?

Ako vybrať ten správny prístroj pre terapiu svetlom?
Ako vybrať ten správny prístroj pre terapiu svetlom?

Chceš sa oddať blahodarným účinkom svetelnej terapie, ale nevieš, aký prístroj bude tvojim potrebám vyhovovať najlepšie? V tomto článku nájdeš zrozumiteľné informácie o všetkých produktoch v našej ponuke. Pokiaľ hľadáš viac informácií o svetelnom spektre a aký majú jeho jednotlivé časti vplyv na pleť a ľudský organizmus celkovo, prečítaj si najskôr náš článok o tom, čo to vlastne svetelná terapia je!


PRÍSTROJE ZAHRŇUJÚCE CELÉ SVETELNÉ SPEKTRUM
Hrajú všetkými farbami

Najširší okruh použitia majú multifunkčné prístroje typu LED masiek a svetelných tunelov. Tieto produkty sa používajú výhradne na tvár a ich hlavným účelom je zlepšiť kvalitu pleti. A práve od typu pleti závisí voľba vlnovej dĺžky (farby) svetla, ktoré budete používať. Všeobecne tieto prístroje:

stimulujú tvorbu kolagénu a elastínu
eliminujú škodlivé baktérie 
vyhladzujú vrásky
 zmierňujú začervenanie
spevňujú pokožku
zjednocujú farbu pigmentu

 

☀️ LED masky

Tvárové LED masky pomôžu udržať pleť zdravú, pevnú a perfektne hladkú. Patria totiž medzi najefektívnejšie nástroje v boji proti kožným nedokonalostiam. Vnútorná časť masky disponuje LED diódami, ktoré zasahujú celú plochu tváre. Niektoré typy masky poskytujú špeciálnu ochranu očí, takže si v nich môžete aj čítať alebo sa pozerať na televíziu.

☀️ Svetelné tunely

Poskytnú ti rovnakú skrášľujúcu a regeneračnú starostlivosť, akú by ste dostali v kozmetickom salóne. Veľa kozmetičiek ich tiež reálne zapája do svojich služieb. Fungujú na rovnakom princípe ako masky. Vybrané modely sú vybavené doplnkovými funkciami, napríklad ultrazvukovým zvlhčovačom pokožky.INFRA PRÍSTROJE
Dobijú ti baterky

Terapia blízkym infračerveným svetlom (NIR) zasahuje bunky hlboko v tkanive, stimuluje tvorbu mitochondrií a zvyšuje tak tvorbu bunkovej energie. Táto časť spektra pôsobí hlbšie ako všetky ostatné a priaznivý vplyv má najmä na svaly a kĺby. Jej výhody zahŕňajú:

posilnenie imunity
urýchlenie regenerácie svalov a kĺbov
zvýšenie fyzickej kondície
priaznivý vplyv na kvalitu spánku
zlepšenie psychického stavu
upokojenie organizmu
 

☀️ Infra panely a lampy

Infra červené lampy a panely fungujú na rovnakom princípe, záleží len na tom, akú veľkú plochu chcete pokryť. Lampy sú vhodné predovšetkým pre oblasť tváre a krku, zatiaľ čo ten najväčší infra panel bez problémov zasiahne celé telo. Infračervené žiarenie nie je ľudským okom viditeľné, preto sú všetky prístroje doplnené ešte o červené svetlo. Z toho dôvodu je nutné vždy nosiť ochranné okuliare.

PRÍSTROJE SO ZAMERANÍM NA TVORBU KOLAGÉNU
Razom omladneš!

Hlavným účelom terapie červeným svetlom je podpora tvorby kolagénu a elastínu, ktoré dodávajú pružnosť pokožke, svalom aj kĺbom. Môžeš sa tak tešiť na vyhladenejšiu a pružnejšiu pleť, rovnako tak ako na rýchlejšiu regeneráciu svalov a kĺbov. S kolagenáriom sa navyše ešte krásne opáliš!

☀️ Kolagénové lampy

Ich najväčšou výhodou je kompaktné prevedenie, vďaka ktorému sa prístroj dobre skladuje, pokojne aj v batožine na dovolenku. Ručné použitie navyše zabezpečí, že sa svetlo dostane všade, kde potrebuje.

☀️ Kolagenária

Kolagénové solária obsahujú špeciálne trubice s červeným svetlom, ktoré okrem pekného opálenia dokážu stimulovať tvorbu kolagénu a elastínu v bunkách. Pravidelná starostlivosť tak pleť zjemňuje a zároveň vyhladzuje vrásky a prípadné nedokonalosti.
 

KOZMETICKÉ PRÍSTROJE S DOPLNKOVOU FUNKCIOU PRE TERAPIU SVETLOM
Pleť vyladia k dokonalosti

Naša ponuka zahŕňa rad kozmetických prístrojov na skrášlenie tváre, avšak len niektoré z nich disponujú aj režimami pre svetelnú terapiu. V týchto prípadoch sa jedná skôr o doplnkovú funkciu, ktorá má pomáhať celkovej starostlivosti o pokožku.

▶️ Galvanický kozmetický prístroj inSPORTline Hezu

galvanický prístroj na hĺbkové prečistenie pleti
svetelná terapia pomocou červeného alebo modrého svetla

  • červené svetlo - stimuluje produkciu kolagénu, vhodné na opravu tkanív a nahradenie starých tkanív pokožky, vhodné na zmenšenie pórov
  • modré svetlo - vhodné na zničenie baktérií a upokojenie pokožky

▶️ Čistiaci sonický prístroj inSPORTline Paulinne

skladná pomôcka na čistenie tváre a svetelnú terapiu
malý panel s LED diódami
nastavenie 3 farieb svetla:

  • modré svetlo - na zničenie baktérií, upokojenie pokožky a redukciu akné
  • žlté svetlo - pre zjednotenie farby pigmentu a zlepšenie jemnosti pokožky
  • červené svetlo - na opravu tkanív, stimuláciu produkcie kolagénu a zmenšenie pórov

⚡️ Ak chceš vedieť viac o tom, ako svetelná terapia funguje, čo jednotlivé vlnové dĺžky dokážu a ako dlho prístroje používať, preskoč ešte na SÚVISIACI ČLÁNOK, ktorý ti všetky tieto otázky zodpovie.

⚡️ Všetky vyššie uvedené produkty nájdeš na našom eshope, takže už je len na tebe, ktorý si vyberieš. Vyskúšaj si svetelnú terapiu na vlastnej koži a uvidíš, že nebudeš ľutovať!


Súvisiace články

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter