Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

5 dôvodov, prečo si zaobstarať vodnú činku alebo vak!

5 dôvodov, prečo si zaobstarať vodnú činku alebo vak!
5 dôvodov, prečo si zaobstarať vodnú činku alebo vak!

Áno, pojem vodná činka znie trochu zvláštne a môže evokovať záhadné prírodné úkazy alebo pomôcky pre akvabely. Vodný vak by ste potom možno hľadali v rybárskych potrebách. My máme ale na mysli moderné posilňovacie pomôcky, s ktorými môžete pracovať rovnako efektívne ako s akoukoľvek klasickou činkou!

Vyrobené nie sú z kovu, ale z neuveriteľne odolného PVC materiálu, ktorý s prehľadom ustojí vysokú záťaž, tlak vody a poprípade aj nástrahy počasia.

Prečo si teda rovno nezaobstarať štandardnú činku, ktorú dobre poznáte? Poprípade osvedčené bulharské vrece? Z dobrých dôvodov samozrejme. Hneď vám ich priblížime.

Ľahko zmeníte tréningovú záťaž

Pretože sa činky a vaky inSPORTline dajú plniť vodou, je tiež možné regulovať ich hmotnosť! Podľa celkového objemu tak môžete pracovať s činkou ťažkou až 8 kg alebo vakom do 50 kg, nič vám ale nebráni naplniť ich o niečo menej a postupne sa k najvyššej záťaži prepracovať. V zásade tak máte niekoľko závaží v jednom, záleží len, ako veľmi ich naplníte.

Zvýšite dynamiku pohybu a potrénujete rovnováhu

Zásadným rozdielom oproti ostatným druhom závažia je to, že sa záťaž vo vodnej činke prelieva. To znamená, že nasleduje každý váš pohyb a vnáša do tréningu dynamickosť. Pohyb vody vo vaku alebo v činke vás prinúti túto protiváhu vyrovnávať po celú dobu cvičenia. Nielen že tým bude cvičenie náročnejšie, zlepšíte si tak aj rovnováhu.

Precvičíte celé telo

Vďaka tvaru v štýle kettlebellvodné činky veľmi všestranné a môžete ich tak využiť na cviky pre posilnenie prakticky celého tela. Na rovnaký účel slúžia aj posilňovacie vaky. Široká škála pohybov zahŕňa zdvihy, drepy, mŕtve ťahy aj výpady. Navyše budete vždy posilňovať hneď niekoľko svalových skupín naraz.

Šetria miesto a ľahko sa s nimi cestuje

Činky aj vaky sú vyrobené z pevného PVC plášťa, ktorý sám o sebe nezaberá skoro žiadne miesto. S takýmto náradím môžete ľahko cestovať a nemusíte preňho hľadať bezpečné miesto v byte. Vodu tiež zoženiete všade, takže sa jedná o ideálnu cvičebnú pomôcku pre kratšie výlety.

Vezmite ich aj do prírody

S takto skladnou pomôckou môžete cvičiť, kde sa vám len zachce – dokonca aj vo voľnej prírode! Nič vám teda nebráni posilňovať tam, kam sa práve zatúlate, aj keď práve nemáte prístup k vodovodnému kohútiku. Len nezabudnite vždy činku vysušiť, aby sa vám tam nerozmnožili potenciálni protivníci.

BONUS Boxovacie vrece plnené vodou

Ak hľadáte ešte väčší vodný kaliber, máme tu pre vás ďalšiu lahôdku. Vodou plnené boxovacie vrece inSPORTline Wabaq je v podstate závesná nádrž z odolného PVC, ktorú môžete naplniť vodou do objemu 80 litrov. Na rozdiel od piesku alebo trhanky voda efektívne absorbuje nárazy a vrece sa tak pri úderoch menej hojdá.

Súvisiace produkty

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter