Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

E-bike

Elektrobicykle - najnovší trend vo svete bicyklov! Nízke prevádzkové náklady, ekologická prevádzka a radosť zo šliapania, to všetko ponúka ebike. Elektro bicykel...

Elektrobicykle - najnovší trend vo svete bicyklov! Nízke prevádzkové náklady, ekologická prevádzka a radosť zo šliapania, to všetko ponúka ebike. Elektro bicykel je klasický bicykel, ktorý pomocou systému elektrického pohonu pomáha užívateľovi v jazde. Elektro-pohon je schopný dopĺňať silu, ktorú vynakladáte pri šliapaní. Vďaka tomu môžete ísť v porovnaní s klasickým bicyklom pohodlnejšie, jednoduchšie a bez väčšej námahy. Na ceste s častou zmenou prevýšenia tak väčšinou dôjdete ďalej než na bežnom bicykli alebo dorazíte do cieľa skôr.

Stupeň intenzity dopomoci šliapania si môžete zvoliť pomocou ovládacieho panelu na riadidlách elektrobicykla, štandardne sa jedná o 3 až 5 stupňov. Pri e-bicykloch zároveň nemusíte vlastniť vodičský preukaz a platiť drahé povinné poistenie! 

Pri výbere nezabudnite zvoliť správny typ e-bicykla či správny typ pohonu. Pokiaľ chcete jazdiť v náročnom teréne, potom sú ideálne elektrobicykle so stredovým pohonom. Elektrobicykle s predným pohonom sú vhodné predovšetkým pre jazdu po cestách či v meste, zatiaľ čo elektrobicykle so zadným pohonom sú ideálne pre mierny terén. Medzi ďalšie dôležité parametre patrí batérie, programy alebo nosnosť.

V súčasnej dobe už nie sú elektrobicykle považované za "bicykle pre nemohúce babičky", ale za bicykle pre mužov aj ženy, vhodné pre pohodlné cestovanie do práce, výlety v horskom teréne alebo pre efektívny kardio tréning. Preto je dôležité nepodceniť výber a zvoliť ten správny e-bike.

Čítajte viac o elektrobicykloch:

Ako zvoliť správnu veľkosť a typ bicykla? 
Ako správne vybrať elektrobicykel?  

E-bike

Prečo nakupovať u nás?

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter