Na hlavný obsah
Akčný jún so zľavou až 75% Nájdeš tu

Produkty v porovnávači

Devron - Európsky výrobca bicyklov

V súčasnej dobe sa môžeme na trhu stretnúť s radom celosvetovo uznávaných značiek bicyklov. To však neznamená, že by sme mali tie menej známe zabudnúť. Jednou z takých je rumunská značka Devron, ktorá sa postupom času dostáva do podvedomia. Devron vsádza na výborný pomer ceny a kvality, čo prispieva k jej rýchlemu vzostupu medzi európskymi výrobcami. Poďme si o tejto značke povedať viac!

Devron - Európsky výrobca bicyklov
Devron - Európsky výrobca bicyklov

Vývoj značky

V roku 1999 bola založená rumunská spoločnosť DHS Bike Parts, ktorá vytvorila vlastnú značku DHS a začala tak vyrábať bicykle všetkých typov. V nasledujúcich rokoch sa spoločnosť zaoberala predovšetkým vývojom, než samotnou výrobou. Zásadný prielom nastal v roku 2008, v ktorom bola dokončená úplne nová hala s rozlohou 31 000 metrov štvorcových. Počet zamestnancov sa značne zvýšil a začala nová etapa výroby.

Spoločnosť sa chcela na trhu presadiť aj so značkou s vyššími ambíciami a tak prichádza o 5 rokov neskôr ďalší zvrat. V roku 2013 vzniká nová značka Devron, ktorá je akýmsi „vyspelejším bratom“ značky DHS. Jej charakteristikou sú predovšetkým komponenty vyššej triedy, prepracované detaily a atraktívne dizajny rámov.

V súčasnej dobe sa výroba stále rozširuje, rovnako ako výrobné haly, ktoré dosahujú maximálnu výrobnú kapacitu až 600 000 bicyklov za rok. Export do viac ako 20 krajín sveta patrí medzi ďalšiu pýchu európskeho výrobcu bicyklov.

Elektrobicykle Devron

DHS Bike Parts vyrába v súčasnej dobe viac ako 100 modelov bicyklov, z čoho viac ako polovicu tvoria bicykle značky Devron. Svoju výrobu však sústreďujú aj na elektrobicykle, ktoré zažívajú v poslednej dobe obrovský boom. Európsky výrobca ponúka najrozšírenejší typ - mestské elektrobicykle, ale aj trekingové elektrobicykle. Od roku 2016 zaradili medzi svoje modely aj úplne nové horské elektrobicykle, ktoré sú určené pre tých najnáročnejších užívateľov.

Prednosťou elektrobicyklov Devron je motor, ktorý dodáva popredný výrobca elektromotorov Bafang. Motory sa tak môžu nachádzať vpredu, vzadu, ale aj v strede bicykla. Ďalší z dôležitých komponentov je vysokokapacitná batéria alebo prehľadný informačný panel. Vyšší rad elektrobicyklov Devron ponúka veľký LCD displej, ktorý okrem aktuálnej rýchlosti zobrazuje aj prejdenú vzdialenosť, stav batérie alebo zvolený program.

 

Súvisiace témy:


Súvisiace články

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter