Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Devron - Európsky výrobca bicyklov

V súčasnej dobe sa môžeme na trhu stretnúť s množstvom celosvetovo uznávaných značiek bicyklov, ale aj s tými menej známymi. Jednou z takých je rumunská značka Devron, ktorá sa postupom času dostáva do povedomia. Devron vsádza na výborný pomer cena/kvalita, vďaka čomu zažíva rýchly vzostup. Poďme si o tejto európskej značke povedať viac.

Devron - Európsky výrobca bicyklov

  Vývoj značky

V roku 1999 bola založená rumunská spoločnosť DHS Bike Parts, ktorá vytvorila vlastnú značku DHS a začala tak vyrábať bicykle všetkých typov. V nasledujúcich rokoch sa spoločnosť zaoberala predovšetkým vývojom, než samotnou výrobou. Zásadný prielom nastal v roku 2008, v ktorom bola dokončená úplne nová hala s rozlohou 31 000 metrov štvorcových. Počet zamestnancov sa zvýšil na 350 a nová etapa výroby začala.

Spoločnosť sa chcela na trhu presadiť i so značkou s vyššími ambíciami a tak prichádza o 5 rokov neskôr ďalší zvrat. V roku 2013 prichádza nová značka Devron, ktorá je akýmsi „vyspelejším bratom“ značky DHS. Ich charakteristikou sú predovšetkým komponenty vyššej triedy, prepracované detaily a atraktívne dizajny rámov.

V súčasnej dobe sa výroba stále rozširuje, rovnako ako výrobné haly, ktoré dosahujú maximálnu výrobnú kapacitu až 600 000 bicyklov za rok. Export do viac ako 20 krajín sveta patrí medzi ďalšiu pýchu európskeho výrobcu bicyklov.

  Elektrobicykle Devron

DHS Bike parts vyrába v súčasnosti viac ako 100 modelov bicyklov, z čoho viac ako polovicu tvoria bicykle značky Devron. Svoju výrobu však sústreďujú aj na elektrobicykle, ktoré zažívajú v poslednej dobe obrovský boom medzi bicyklami. Európsky výrobca ponúka najrozšírenejší typ – mestské elektrobicykle, ale tiež trekingové elektrobicykle. Od roku 2016 zaradili medzi svoje modely aj úplne nové, horské elektrobicykle, ktoré sú určené pre tých najnáročnejších používateľov.

Prednosťou elektrobicyklov Devron je motor, ktorý dodáva popredný výrobca elektrokomotrov Bafang. Motory sa tak môžu nachádzať vpredu, vzadu, ale tiež v strede bicykla. Ďalší z dôležitých komponentov je vysokokapacitná batéria alebo prehľadný informačný panel. Vyššia rada elektrobicyklov Devron ponúka veľký LCD displej, ktorý okrem aktuálnej rýchlosti zobrazuje aj prejdenú vzdialenosť, stav batérie alebo zvolený program.  

  Súvisiace témy:

 

  Navštívte naše kategórie bicyklov:


Súvisiace články

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter