Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Ako vybrať príslušenstvo k trampolínam

Trampolína je skvelá cvičebná aj relaxačná pomôcka, ktorá všestranne prospieva fyzickej kondícii a rozvíja hrubú motoriku. Skákanie na trampolíne si zamilujú všetky generácie - od detí až po seniorov. Trampolíny sú žiadané aj ako zábavný a zdraviu prospešný darček.

Ako vybrať príslušenstvo k trampolínam
Ako vybrať príslušenstvo k trampolínam

Pri výbere trampolíny je rozhodujúca veľkosť. Dnešný trh ponúka trampolíny s priemerom 90 – 460 cm. Kľúčové je trampolínu dobre postaviť, umiestniť na vhodné pevné miesto a počítať s tým, že z bezpečnostných dôvodov musí byť okolo nej voľný priestor aspoň 1 meter.

K trampolínam patrí nasledujúce príslušenstvo pre váš pokoj a pohodlie:

Sieť – základný bezpečnostný prvok trampolíny nad 140 cm

Aby Vám trampolína dobre slúžila a pomáhala zdravému rastu vašich detí, je nutné už pri nákupe dbať na ich maximálnu bezpečnosť. Štandardom, najmä pri trampolínach nad 140 cm, je zakúpenie ochrannej siete vrátane rámových rúrok.

Vstupný otvor tejto siete zabezpečuje zips a poistka pre úplné uzavretie odrazovej plochy. Zabezpečenie trampolíny sieťou teda zabraňuje vypadnutiu skákajúceho a dokáže zamedziť odreninám aj vážnym úrazom, pretože sieť vracia cvičenca späť na pružnú odrazovú plochu, mimo oceľový okraj.

Pri ochrannej sieti vonkajšej trampolíny je potrebné strážiť aj opotrebenie (stratu pružnosti) vplyvom nepriaznivého počasia a včas ju vymeniť, prípadne zabezpečiť jednotlivé náhradné diely.

Ďalšie praktické doplnky k trampolínam

Dôležité sú tiež univerzálne schodíky pre bezpečný vstup na odrazovú plochu trampolíny alebo spodná sieť, ktorá zabraňuje deťom a domácim miláčikom hre v priestore pod trampolínou. Táto sieť obsahuje aj vrecká na odloženie kľúčov, telefónu, obuvi a všetkého, čo vám bráni pri skákaní.

Životnosť exteriérovej trampolíny predĺžia praktické krycie plachty určené na jej ochranu pred slnkom, dažďom či cudzími predmetmi. Spodné siete a krycie plachty sa vyrábajú na trampolíny s rozmermi 244 – 457 cm.

Pre dlhšiu trvanlivosť a bezpečnosť používateľov je odporúčané zimné skladovanie trampolíny v suchom a čistom priestore. Zároveň sa oplatí potrieť jej kovové diely a pružiny silikónovým olejom.

Dobrá voľba: Trampolínový set

V praxi sa ukázalo, že trampolína bez ochrannej siete nie je príliš bezpečná, a tak sa na trhu objavili cenovo zvýhodnené sety trampolín s ochrannou sieťou.

Zaobstarať si trampolínový set vyjde v konečnom dôsledku lacnejšie, pretože väčšina používateľov následne sieť dokupuje, avšak už bez nároku na cenové zvýhodnenie.

Vyberáme stan na trampolínu

Vďaka stále širšej ponuke príslušenstva sa trampolína stáva viacúčelovým zážitkom – či už doma na záhrade, alebo ako atrakcia pre hostí penziónov, hotelov či športových areálov.

Populárny je napríklad trampolínový stan namiesto hornej siete, ktorý trampolínu v okamihu premení na záhradný či plážový prístrešok k detským hrám a zatienený relaxačný priestor pre celú rodinu. Stan na trampolínu je vyrobený z odolného polyesteru a oceľovej konštrukcie, so sieťou proti hmyzu. Vyberá sa podľa kruhového rozmeru trampolíny (180 – 457 cm). Montáž stanu je jednoduchá, rovnako ako montáž celých trampolín značky inSPORTline, ktoré postavíte bez použitia náradia.

Vyberte si príslušenstvo k vašej trampolíne


Súvisiace články

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter