Úvod > Ako vybrať príslušenstvo k trampolínam

Ako vybrať príslušenstvo k trampolínam

Trampolína je skvelá cvičebná a relaxačná pomôcka, ktorá všestranne prospieva fyzickej kondícii a rozvíja hrubú motoriku. Skákanie na trampolíne si zamilovali všetky generácie - od detí až po seniorov. Trampolíny sú žiadané aj ako zábavný a zdraviu prospešný darček.

Pri výbere trampolíny je rozhodujúca veľkosť. Dnešný trh ponúka trampolíny o priemere 90 - 460 cm. Kľúčové je trampolínu dobre zostaviť, umiestniť na vhodné pevné miesto a počítať s tým, že z bezpečnostných dôvodov musí byť okolo nej voľný priestor aspoň 1 meter.

K trampolínam patrí príslušenstvo pre Váš pokoj a pohodlie:

  • ochranné siete na trampolíny od priemeru 140 cm
  • schodíky k trampolínam pre ľahký vstup
  • ochranná sieť pod trampolínu
  • krycie plachty, najmä proti dažďu
  • trampolínové stany - domčeky na hranie aj ochrana trampolíny
  • pružiny, ochranné kryty pružín a ďalšie náhradné diely na trampolínu
  • kotviace sady pre upnutie trampolín k zemi
  • odkladacie vrecká na mobily a šperky
  • transportné obaly na skladacie trampolíny
  • trenažéry a pomôcky pre cvičenie

Sieť - základný bezpečnostný prvok trampolíny nad 140 cm

Aby Vám trampolína dobre slúžila a pomáhala zdravému rastu vašich detí, je nutné už pri nákupe dbať na jej maximálnu bezpečnosť. Štandardom, najmä pri trampolínach nad 140 cm, je zabezpečenie ochrannej siete vrátane rámových trubiek.

Vstupný otvor tejto siete zabezpečuje zips a poistka pre úplné uzatvorenie akčného priestoru. Zabezpečenie trampolíny sieťou teda zabraňuje vypadnutiu skákajúceho a dokáže zamedziť odreninám aj vážnym úrazom, pretože sieť vracia cvičenca späť na pružnú doskoková plochu, mimo oceľový okraj.

Pri ochrannej sieti trampolíny na vonkajšie použitie treba strážiť aj opotrebenie (stratu pružnosti) vplyvom nepriaznivého počasia a včas ju vymeniť, prípadne zaistiť jednotlivé náhradné diely.

Ďalšie praktické doplnky k trampolínam

Dôležitým príslušenstvom sú tiež univerzálne schodíky pre bezpečné vstupovanie na odrazovú plochu trampolíny alebo ochranná sieť pod trampolínu, ktorá zabraňuje deťom a domácim maznáčikom hrať sa v priestore pod trampolínou. Táto sieť pod trampolínu obsahuje aj vrecká na odloženie kľúčov, telefónu, obuvi a všetkého, čo Vám bráni pri skákaní.

Životnosť exteriérovej trampolíny predĺžia praktické krycie plachty určené na jej ochranu pred slnkom, dažďom či cudzími predmetmi. Spodné siete a krycie plachty sa vyrábajú na trampolíny s rozmermi 244 - 457 cm.

Pre dlhšiu životnosť a bezpečia užívateľov je odporúčané zimné skladovanie trampolíny v suchom a čistom priestore. Zároveň sa oplatí potrieť jej kovové diely a pružiny silikónovým olejom.

Dobrá voľba: Trampolínový set

V praxi sa ukázalo, že trampolína bez ochrannej siete nie je príliš bezpečná, preto sa na trhu objavili cenovo zvýhodnené sety trampolín s ochrannou sieťou.

Zaobstarať si trampolínový set vyjde v konečnom dôsledku lacnejšie, pretože väčšina užívateľov aj tak následne sieť dokupuje, avšak už bez nároku na cenové zvýhodnenie.

Vyberáme stan na trampolínu

Vďaka stále širšej ponuke príslušenstva sa trampolína stáva viacúčelovým zážitkom - či už na domácej záhrade, alebo ako atrakcia pre hostí penziónov, hotelov či športových areálov.

Populárny je napríklad trampolínový stan namiesto hornej siete, ktorý trampolínu v okamihu premení v záhradný či plážový prístrešok k detským hrám a zatienený relaxačný priestor pre celú rodinu. Stan na trampolínu je z odolného polyesteru, s oceľovou konštrukciou, vybavený sieťkou proti hmyzu. Vyberá sa podľa rozmeru kruhovej trampolíny (180 - 457 cm). Montáž stanu k nohe trampolíny je jednoduchá, rovnako ako montáž celých trampolín značky inSPORTline, ktoré zostavíte bez použitia náradia.

Vyberte si príslušenstvo k vašej trampolíne