Na hlavný obsah
Akčný jún so zľavou až 75% Nájdeš tu

Produkty v porovnávači

5 najčastejších otázok pri výbere trampolíny

5 najčastejších otázok pri výbere trampolíny
5 najčastejších otázok pri výbere trampolíny

Domáca trampolína je skvelá vec! Zabaví celú rodinu, najmä malých nezbedníkov, ktorí potrebujú vybiť prebytočnú energiu. Aj preto sú trampolíny tak obľúbeným doplnkom do domu aj na záhradu. Pokiaľ ale vyberáte trampolínu prvýkrát, môžete mať problémy s rozhodovaním. Preto sme si pre vás pripravili zopár praktických rád pre jednoduchšie vyberanie - presne podľa toho, na čo sa najčastejšie pýtate!

Aký priemer trampolíny je najlepší?

Radi zákazníkom hovoríme, že čím väčší priemer, tým viac zábavy! Je pravda, že väčšie trampolíny majú väčší odraz, každému ale bude vyhovovať niečo iné. Vždy je teda dobré najprv zistiť, aké máte doma možnosti a tiež vziať do úvahy to, za akým účelom trampolínu kupujete:

Koľko mám pre trampolínu miesta - V prvom rade je potrebné počítať s tým, že okolo trampolíny by z bezpečnostných dôvodov mal zostať voľný priestor okolo 1 metra. Ak si teda napríklad vyberiete trampolínu s priemerom 305 cm, predpokladajte, že k jej inštalácii budete potrebovať voľný priestor v okruhu viac ako 5 metrov.

Kto na nej bude skákať - Veľké trampolíny sú super pre deti i dospelých. Vhodné sú tiež pre niekoľko skokanov zároveň, aby všetci mali na hopsanie čo najviac priestoru. Pokiaľ ale výrobok kupujete výhradne pre menšie dieťa, vhodnejšia bude trampolína s menším priemerom a nižšou nosnosťou, kde môže vaša ratolesť skákať v pokoji a bezpečí.

Aké zaťaženie by mala uniesť - Maximálna nosnosť trampolíny je jedným z jej najdôležitejších parametrov. Rozhodne ju neprekračujte. Ak viete, že trampolínu bude pravidelne používať viac osôb naraz, určite hľadajte vyššie nosnosti.

Sú starosti o kvalitu odrazovej plochy na mieste?

Skákacia plocha by mala byť hladká a odolná. Pri vonkajších trampolínach je kvalita použitého materiálu obzvlášť dôležitá, pretože musí odolávať všetkým poveternostným podmienkam. Pri záhradných trampolínach sa totiž predpokladá, že vonku vydržia nielen v lete, ale tiež väčšiu časť jari a jesene. Ak máte o životnosť doskokovej plochy predsa len obavy, je dobré investovať do ochrannej plachty, ktorá ju pred nepriazňou počasia spoľahlivo ochráni.

Čo sa týka odrazu, všeobecne platí, že čím viac pružín trampolína má, tým lepšie sa na nej odráža. Počet pružín je samozrejme z veľkej časti daný veľkosťou trampolíny, takže väčšie modely budú mať vždy väčší odraz.

Aké bezpečnostné prvky by na trampolíne rozhodne nemali chýbať?

▶ ️ Ochranná sieť - Nevyhnutný doplnok k trampolíne, aspoň čo sa detí týka. Sieť lemuje trampolínu a zabraňuje vypadnutiu z odrazovej plochy. Zároveň je natoľko pružná, že nepredstavuje riziko zranenia a dokáže ľahko vrátiť skákajúcu osobu späť do stredu diania. Pri výbere siete potom zvážte jej vyhotovenie:

⚙️ Umiestnenie siete vo vzťahu k pružinám: V tomto ohľade existujú dva typy vyhotovenia - ochranná sieť buď lemuje celú konštrukciu a tým pádom aj pružiny, alebo je umiestnená až za nimi. Ak pre skákanie vyžadujete maximálne bezpečie, je lepšia sieť, ktorá pružiny od skákacej plochy oddeľuje.

⭐️ TIP: Pokiaľ máte záujem o trampolíny s pružinami za sieťou, odporúčame modelovú sériu inSPORTline Flea .

⚙️ Pripevnenie ku konštrukcii: Existuje aj niekoľko spôsobov, ako sieť okolo trampolíny natiahnuť. Ideálne je, keď má sieť hore vlastné okružie, ktoré je pripevnené k podporným tyčiam. Sieť je tak pevne natiahnutá a zároveň nie je viazaná na penovú ochranu tyčí. Ďalej máme siete na zavesenie, ktoré sa pomocou očiek zachytia na vrchnú časť tyčí. Posledným variantom sú siete pripevnené k ochranným návlekom.

▶ ️ Kryt pružín - Ďalšia zásadná ochrana pri skákaní. Pružiny, ktoré odrazovú plochu napínajú totiž môžu spôsobiť rôzne nepríjemnosti. Stačí jeden zlý krok - alebo skok - a malér je na svete. Kryt na pružiny je pevný a obopne celú ich plochu, takže sa žiadneho karambolu nemusíte báť.

▶ ️ Schodíky - Skákacia plocha je zvyčajne umiestnená najmenej meter nad zemou, takže schodíky uľahčia prístup hlavne deťom.

▶ ️ Ochranné siete pod trampolínu - Výborný doplnok pre rodiny s malými deťmi alebo všetečnými domácimi miláčikmi! Nemusíte sa s ňou báť, že niekto vlezie pod trampolínu, práve keď na nej niekto bude skákať.

Najlepšie kúpiť celý set! To je jednoznačná rada pre všetkých, ktorí premýšľajú nad kúpou trampolíny. Trampolínové sady sú bezpečné, praktické a tiež cenovo výhodné. V jednom balení s trampolínou dostanete ochrannú sieť, kryt pružín a v prevažnej väčšine prípadov aj schodíky, takže o pohodovú a bezpečnú zábavu bude postarané!


Ako je to s certifikáciou?

Nech už si vyberiete trampolínu akúkoľvek, rozhodne sa uistite, že je certifikovaná podľa platných európskych noriem. Budete mať istotu, že výrobok zodpovedá medzinárodným bezpečnostným štandardom a všetci na odrazovej ploche budú riadne chránení. Väčšina záhradných trampolín a malých trampolín pre deti je certifikovaná pre domáce použitie podľa normy EN-71. Pre fitness trampolíny a profi gymnastické trampolíny je potom určená norma EN-13219.


Kde zohnať náhradné diely?

No predsa u nás! Ako výrobca máme na sklade náhradné diely ku všetkým trampolínam inSPORTline a sme pripravení vám pomôcť s ich správnym výberom. Diely ponúkame ako pre aktuálne modely, tak pre výrobky, ktoré boli nedávno vyradené z ponuky.

Ak hľadáte príslušenstvo k trampolínam iných značiek, je možné, že nami ponúkané produkty s nimi budú kompatibilné. Je ale potrebné dobre si preštudovať vlastnosti trampolíny, ktorú doma máte a vyberať podľa parametrov v popise daného produktu. Aby sa neznížila celková kvalita produktu, je nutné náhradné diely vyberať čo najpresnejšie.

Vybrali ste si? TAK HURÁ DO SKÁKANIA!


Súvisiace články

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter