Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

10 zdravotných benefitov paddleboardingu

10 zdravotných benefitov paddleboardingu
10 zdravotných benefitov paddleboardingu


Paddleboarding je aktivita ľahšia ako windsurfing, a tiež o moc zábavnejšia ako obyčajné plávanie či beh. Nie sú k nemu potrebné žiadne predražené kurzy, dá sa vykonávať na takmer akejkoľvek vodnej ploche a získate s ním kopu nových, neopakovateľných zážitkov. Okrem týchto nesporných výhod má však paddleboarding tiež množstvo benefitov, ktoré sa týkajú našej fyzickej kondície či duševného zdravia.
Vypísali sme Vám tu 10 najväčších:

 1. Zlepšuje rovnováhu –  Pre pádlovanie na SUP je veľmi dôležitý cit pre rovnováhu a vzpriamený postoj, čo vyžaduje vnútornú stabilitu a silu v nohách k udržaniu rovnováhy.
   
 2. Celotelový tréning – Podľa lekárskych štúdií je paddleboarding športom, pri ktorom dochádza k zapojeniu takmer všetkých svalových partií v tele. Svaly na nohách, na bruchu a na chrbte sa starajú o zabezpečenie správneho ťažiska a stabilizáciu tela, zatiaľ čo ruky a ramená sú využívané k pohybu paddleboardu na vode. Navyše sa jedná o aeróbny šport, ktorý je veľmi prínosný pre srdce i pľúca.
   
 3. Nízke zdravotné riziká – Pri paddleboarding zaťažujete rovnomerne celé telo, preto je veľmi nepravdepodobné poškodenie šliach či kĺbov. Pre svoju nenáročnosť je paddleboarding tiež vhodný pre všetkých športovcov, ktorých mali zranenie, a napriek tomu sa počas doby rekonvalescencie nechcú vzdať pohybu a tréningu.
   
 4. Znižuje stres – Voda prirodzene upokojuje telo a cvičenie pomáha znižovať stres. Pridajte k tomu všetkému upokojujúce zvuky ako je kĺzanie po vode, tep svojho srdca a spev vtákov. Zrazu cítite, ako všetok nahromadený stres minulých dní povoľuje svoje zovretie a Vy sa cítite voľný a plný energie.
   
 5. Zvyšuje celkovú pevnosť tela – Potom, čo na paddleboarde strávite celý deň, sa pravdepodobne budete cítiť unavený a s miernou bolesťou v celom tele. Bolesť po športe je ale len prirodzená obrana tela a znamená to, že nabudúce budete o to silnejší a telo bude pevnejšie.
   
 6. Kardio cvičenie – Ak budete na vode tráviť dostatok času, stane sa pre Vás paddleboarding perfektný nástroj pre kardio cvičenie. Preteky s priateľmi sú ideálnou motiváciou, kedy v rámci zábavy a hecovania dostanete svoju tepovú frekvenciu do vyšších hodnôt.
   
 7. Užitočný pri rekonvalescencii po zranení – Vzhľadom k nízkym zdravotným rizikám môže byť paddleboarding využívaný aj ako ideálna rekonvalescenčná pomôcka pre ľudí po úrazoch či ľudí s akýmkoľvek iným zdravotným problémom. Paddleboarding je totiž veľmi ohľaduplný k Vašim svalom aj kĺbom.
   
 8. Zlepšuje vytrvalosť – Akonáhle si osvojíte základné princípy paddleboardingu, začnete si budovať svoju kondíciu a vytrvalosť každým momentom stráveným na vode.
   
 9. Lepšie kardiovaskulárne zdravie – Vzhľadom na to, že SUP je náročnosťou veľmi podobný behu, aerobiku či dokonca cross-tréningu, je dokázané, že znižuje riziko výskytu infarktu, mozgovej mŕtvice a s nimi súvisiacich ochorení.
   
 10. Umožňuje prepojenie s prírodou – Čas strávený na vode pôsobí ako výborný upokojujúci a relaxačný prostriedok. Pobyt v prírode má tiež pozitívny vplyv na našu psychiku a duševné rozloženie. Okrem toho pobyt na slnku razantne zvyšuje vstrebávanie pre nás toľko potrebného vitamínu D.
 

Vedeli ste tiež, že…?
počas jednej hodiny paddleboardingu spálite mnohonásobne viac kalórií ako pri behu či cyklistike?
Paddleboarding je tiež o mnoho zábavnejší, takže spaľujete svoje nechcené tuky počas príjemne strávených chvíľ na vode. 

 

Mohlo by Vás zaujímať: 

 

Súvisiace články

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter