Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Ako vybrať nástennú hrazdu?

Hrazdy sú veľmi jednoduché a účinné pomôcky k posilňovaniu hornej polovice tela vlastnou hmotnosťou, najmä chrbtových svalov. Ďalšie jednotlivé skupiny svalov, na ktorých budete pracovať, potom závisia od typu úchopu, ktorý vám daný typ nástennej hrazdy poskytne. Vďaka tomu, že sú priskrutkované, majú nástenné hrazdy oproti hrazdám dverovým tú výhodu, že unesú väčšiu hmotnosť používateľa. Navyše si pri pripevňovaní môžete zvoliť presne takú výšku hrazdy, ktorá vám bude najviac vyhovovať.

Na pripevnenie nástennej hrazdy budete potrebovať vŕtačku a rozperky. Uistite sa, že materiál steny, ku ktorej plánujete hrazdu pripevniť, je dostatočne pevný na to, aby ju uniesol. Ak ste sa rozhodli pre kúpu nástennej hrazdy, ale neviete, ako ďalej s výberom postupovať, nezúfajte. Tento poradca bol vytvorený práve preto, aby vás výberom previedol a upozornil, na čo je potrebné dávať si najväčší pozor.Akú zvoliť nosnosť?

Nástenná hrazda musí byť dostatočne robustná na to, aby uniesla vašu hmotnosť. To väčšinou nie je problém, pretože hrazdy sú k stene pevne priskrutkované. Ak chcete ale do svojho tréningu na hrazde zakomponovať napríklad aj činky alebo vin-bell, určite to zohľadnite pri výbere nosnosti svojej budúcej hrazdy.

Výška a vzdialenosť od steny

Hlavnou výhodou nástenných hrázd je to, že ich je možné pripevniť presne vo výške, ktorá vám bude najviac vyhovovať. To znamená, že by ste svoju hrazdu mali umiestniť tak, aby ste sa boli schopní riadne natiahnuť a cvičiť bez toho, aby ste museli pokrčiť kolená (čo môže u vyšších jedincov nastať pri cvičení na dverných hrazdách). Akonáhle je však hrazda upevnená, nemožno s ňou už ďalej pohybovať. Preto je vhodná skôr pre osobný tréning iba jedného používateľa. Hrazda by tiež mala byť v dostatočnej vzdialenosti od steny tak, aby vás pri posilňovaní nijako neobmedzovala.

K akým účelom budete hrazdu využívať?

Nástenné hrazdy sa predávajú s mnohými druhmi úchopov. Je len na vás, ktoré zvolíte. Ak chcete posilňovať aj ťažko dostupné svaly, vyberajte medzi hrazdami, ktoré poskytujú tiež šikmý úchop.

Máte doma rebriny? Skúste závesnú hrazdu.

V kategórii nástenných hrázd nájdete aj hrazdy závesné, ktoré sa pripevňujú na rebriny. Ak teda doma rebriny máte a nechcete kvôli hrazde vŕtať do steny, môžete si túto alternatívu zaobstarať. Závesné hrazdy sa navyše dajú pripevniť na hornú aj dolnú časť rebrín, čím sa výrazne navyšuje počet možných cvikov. Len si pred kúpou nezabudnite zmerať šírku priečky, aby vám hrazda na rebrinách držala.
 

Teraz už určite viete, ktorú hrazdu si vyberiete:

Súvisiace kategórie


Súvisiace články

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter