Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Ako vybrať stropnú hrazdu?

Zakúpením hrazdy získate ten najjednoduchší a zároveň najefektívnejší nástroj na posilňovanie hornej polovice tela, najmä chrbtových svalov. Navyše si možno vybrať z niekoľkých typov hrázd podľa toho, koľko máte doma miesta. Hrazdu môžete umiestniť takmer kdekoľvek - dokonca aj na strop. Stropné hrazdy sa rovnako ako hrazdy nástenné vŕtajú do steny, sú ale oveľa všestrannejšie. Pri cvičení na stropnej hrazde vás v pohybe neobmedzuje stena či dverné rámy a môžete teda cvičiť ďaleko voľnejšie. Keď nebudete stropnú hrazdu zrovna používať, možno ju použiť na zavesenie boxovacieho vreca alebo závesného posilňovacieho systému a urobiť z nej viacúčelové vybavenie vašej domácej telocvične.

Na pripevnenie stropnej hrazdy budete potrebovať vŕtačku a rozperky. Hrazdu umiestnite tak, aby ste vŕtaním neprerušili elektrické vedenie alebo nepoškodili štruktúru stropu. Predtým, než začnete na hrazde cvičiť sa uistite, že je dobre pripevnená, aby ste sa tak vyhli nebezpečným pádom a zraneniam.

Ak si chcete stropnú hrazdu zakúpiť, ale nie ste si istí, ako pri výbere postupovať, ste na správnom mieste. V tomto radcovi sa dozviete, na čo si pri výbere dávať pozor a ako sa medzi jednotlivými modelmi orientovať.Najprv sa zamerajte na nosnosť hrazdy

Hrazdy navŕtané do stropu by sa mali vyznačovať tou najvyššou nosnosťou. Kvalitná stropná hrazda by tak mala mať výrazne vyššiu nosnosť ako hrazda dverová alebo nástenná. Väčšina stropných hrázd, ktoré spoločnosť inSPORTline ponúka, má nosnosť vyššiu ako 200 kg.

Ako a kde hrazdu pripevniť?

Starostlivo si zmerajte priestor, do ktorého chcete hrazdu umiestniť, aby ste si boli istí, že ju máte kde pripevniť. Rozvrhnite si, kam presne navŕtate diery pre pripevnenie skrutiek a dávajte pozor, aby ste vŕtaním nenarušili elektrické vedenie. Čím viac skrutiek je na pripevnenie potrebné, tým bude hrazda stabilnejšia a tým pádom aj bezpečnejšia. Kvalitná stropná hrazda by mala byť zabezpečená aspoň 6 skrutkami.

Zamyslite sa nad výškou hrazdy

Hrazda by po upevnení mala spočívať v takej výške, ktorá vám umožní na ňu ľahko dočiahnuť a začať cvičiť. Zároveň by mala byť v dostatočnej vzdialenosti od stropu tak, aby ste boli schopní vykonávať vami preferované cvičenie - a to bez toho, aby hrozilo, že narazíte hlavou do stropu. Z tohto dôvodu sa odporúča zakúpiť si stropnú hrazdu s nastaviteľnou výškou hrazdovej tyče, ktorá sa tak prispôsobí rôznym druhom tréningu aj výškam stropu.
 

A ktorú stropnú hrazdu si zvolíte vy?

Súvisiace kategórie


Súvisiace články

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter