Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Ako vybrať bežecký pás?

Ako vybrať bežecký pás?
Ako vybrať bežecký pás?

Bežecký pás je populárny trenažér simulujúci prirodzený pohyb - chôdzu a beh. Spálite na ňom viac kalórií ako na akomkoľvek inom zariadení a posilníte srdce, či už potrebujete schudnúť, alebo naberáte svalovú hmotu.

Hlavná výhoda bežeckého pásu je športovanie v bezpečí domova a to bez ohľadu na počasie, aj v zime. Funkcie stroja si ľubovoľne nastavíte, všetko meriate a kontrolujete. Tu je tip priamo od používateľov: "Keď nemáme za celý deň nachodených odporúčaných 10 tisíc krokov, zapneme pás večer pri televízii a jednoducho ideme."

Moderné bežecké pásy majú elektromotor a elektronické nastavenie sklonu bežeckej plochy (od 0 do 20% stúpanie). Rozsah rýchlosti sa pohybuje od 0,8 do 25 km/h.

Základné odporúčania a tipy pre výber bežeckého pásu

Aby ste si vybrali skutočne ideálny bežecký pás, zvážte pred jeho nákupom, kto a ako často ho bude používať. Či rekreačný bežec, viac osôb, alebo profesionálny športovec?

Zvoľte typ bežeckého pásu

 • Motorový bežecký pás - poháňaný elektromotorom so silou 1,5 až 5 HP. Zaručuje pohodlný, efektívny tréning s možnosťou presnej regulácie rýchlosti a sklonu bežeckej plochy.
 • Bezmotorový bežecký pás - lacnejší stroj pre menej náročných používateľov, vhodný najmä na chôdzu. Funguje na mechanickom princípe, s nastavením záťaže, sklonu a s magnetickou brzdou.

Zohľadnite hmotnosť a výšku cvičiaceho (rešpektujte odporúčané hodnoty zaťaženia bežiaceho pásu). Pre veľmi vyťažené bežecké pásy požadujte najvyššiu kvalitu.

Pri jednotlivých bežeckých pásoch posudzujte šírku, stupeň odpruženia, silu a materiál bežeckej plochy.

Podľa použitia bežeckého pásu vyberajte z kategórií:

 • domáce bežecké pásy – do domácej posilňovne aj do obývačky, lacnejšie, skladné a nehlučné, perfektné pre chudnutie a udržanie kondície celej rodiny
 • profesionálne bežecké pásy – do komerčných fitcentier, klubových a hotelových posilňovní a posilňovní, spĺňajúce najprísnejšie európske normy, s dlhou zárukou

Prepojte stroj s tabletom, behajte a bavte sa!

Trh ponúka aj špeciálne bežecké pásy s funkciou chôdze do kopca alebo severskej chôdze, pásy s menšími rozmermi pre ženy a juniorov alebo modely na prepojenie s tabletom, vďaka ktorým si virtuálne zabeháte na zaujímavých miestach sveta. Bežecký pás 4v1 zahŕňa rotanu, činky, vibromasážny pás a úchopy na kľuky.

Aké parametre sledovať pri výbere bežeckého pásu?

 • Rám bežeckého pásu - odporúčané zaťaženie (hmotnosť a výška používateľa), dizajn a ergonómia. Maximálna nosnosť bežeckého pásu má byť vždy o niečo vyššia ako je hmotnosť najťažšieho cvičenca (napr. vážite 80 kg, pokojne si kúpte pás s nosnosťou 110 kg - nikdy nie naopak).
 • Bežecká plocha - rozmery (šírka a dĺžka), rozsah nastavenia sklonu (na simuláciu behu po rovine, či do kopca), odpruženie (čím je dokonalejšie, tým stroj menej zaťažuje kĺby). Pásy s užšou a kratšou bežeckou plochou využijete skôr k chôdzi a pomalšiemu behu. Pre rýchle a komfortné behanie je najlepšia bežecká plocha so šírkou nad 46 cm.
 • Motor bežeckého pásu - trvalý výkon motora (HP od 1,5 do 5), špičkový výkon motora (maximálna krátkodobá záťaž), minimálna a maximálna rýchlosť (od 0,8 do 25 km/h.). Plynulá regulácia výkonu. Pri ťažších cvičencoch a vyššej požadovanej rýchlosti voľte výkonnejší motor. Určite Vás poteší aj to, že silnejšie motory sú v reále menej hlučné.
 • Počítače a snímače tepovej frekvencie - všetky bežecké pásy merajú rýchlosť, kilometre, čas cvičenia, niektoré aj tepovovú frekvenciu, spálené kalórie a tuk v tele. Bežné sú prednastavené programy a dnes už aj možnosť prepojenia bežeckého pásu s tabletom.

O čo sa ešte zaujímať pri výbere bežeckého pásu?

 • Skladnosť - jednoduché sklopenie bežeckej plochy, vybavenie transportnými kolieskami.
 • Ďalšie funkcie - profesionálne stroje umožňujú pripojenie hrudného pásu a prispôsobujú rýchlosť tepovej frekvencii cvičenca, ponúkajú nastavenie profilu trasy, konektor pre audio kábel, reproduktory, integrovaný ventilátor a podobné vychytávky.
 • Minimalizácia hlučnosti, tlačidlá v postranných držadlách, bezpečnostné detaily - konštruktéri robia všetko pre komfort cvičencov a ich okolia.

Záruka, servis, náhradné diely – praktické je využiť odbornú montáž či servis bežeckého pásu u Vás doma.

Mohlo by vás tiež zaujímať:
Prečo behať na bežeckom páse? Prečo nie!
Bežecké pásy inSPORTline - 5 dôvodov, prečo si ich vybrať

Zabezpečte si bežecký pás aj ku Vám domov

Súvisiace kategórie


Súvisiace články

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter