Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Až 3x rýchlejší účinok chudnutia - to sú stroje VibroGym

Ako už býva zvykom, redukcia hmotnosti nebýva mnohokrát zábavnou činnosťou. Na cvičenie nie je čas, niekedy chýba vôľa či vytrvalosť, ale väčšinou chýba odhodlanie. Hovoríte si, že sa v tom spoznávate? Čo tak skrátiť čas cvičenia o niekoľko desiatok minút, zjednodušiť cviky a napriek tomu dosiahnuť lepšie výsledky? Že to nie je možné? Zoznámte sa s vibromasážnymi strojmi inSPORTline VibroGym, ktoré s chudnutím zatočia.

Až 3x rýchlejší účinok chudnutia - to sú stroje VibroGym
Až 3x rýchlejší účinok chudnutia - to sú stroje VibroGym

Cvičenie na strojoch VibroGym je až 3x účinnejšie ako akékoľvek iné cvičenie na posilňovacích strojoch. Moderné VibroGym posilňovacie stroje fungujú na princípe Advance Vibration Technology, ktorá umožňuje maximálny prenos vibrácií do svalov. Svaly sú tak nútené reflexívne sa sťahovať a cvičenie je vďaka tomu oveľa efektívnejšie ako na klasických strojoch.

Pokiaľ patríte medzi tých, ktorých cvičenie nebaví alebo nemajú na cvičenie čas, Vibrogym bude pre Vás ideálnou voľbou. Cvičenie na vibračných plošinách je nenáročné, vhodné pre akúkoľvek vekovú kategóriu či telesnú kondíciu.

 Čo je to Vibrogym?


Ako už názov napovedá, jedná sa o vibromasážne stroje inSPORTline, ktoré fungujú na princípe vibrácií. Tie sú prenášané hlboko do svalov v celom tele, kde dochádza k ich reflexnému sťahovaniu, čo má pozitívny vplyv na efektivitu cvičenia. Zmeny na svojej postave spoznáte, i keď cvičíte napríklad len trikrát týždenne v krátkych intervaloch. Cvičenie zároveň zvyšuje celkovú pružnosť, telesnú obratnosť, zlepšuje krvný obeh, ale tiež umožňuje zlepšiť a posilniť metabolizmus aj lymfatický systém. To všetko pomáha pri redukcii hmotnosti.

 Ako na VibroGym cvičit?


Existuje niekoľko skupín cvikov, ktoré možno na vibračných plošinách vykonávať. Cviky môžu byť zamerané na hornú či dolnú polovicu tela, ale aj na jednotlivé svalové partie.  Najčastejšie sa vykonávajú preťahovacie cviky (vhodné na rozohriatie), strečingové cviky či náročnejšie silové cviky, ktoré pomáhajú lepšie spevniť telo a vyrysovať postavu. Cviky možno vykonávať v ľahu, sede, v stoji, ale tiež napríklad s využitím ďalších pomôcok, ako sú gymnastické lopty, expandery či podložky.

Cvičenie trvá spravidla okolo 5 - 30 minút, čo patrí medzi hlavné prednosti strojov Vibrogym. Naši tréneri pripravili 4 skvelé programy na mieru, kde každý program obsahuje približne 20 cvikov, a to vrátane strečingu a regenerácie. Jednotlivé cvičenia si môžete tak prehliadnuť a sami vybrať, ktoré by Vám najviac vyhovovalo:


Chudni na maximum – na mieru pre ženy

Jedná sa o špeciálne cvičenia pre efektívne chudnutie na VibroGyme. Cvičenie je zamerané predovšetkým na problémové partie dolných končatín a trupu.Spevni telo

Jedná sa o cvičenie pre efektívne spevnenie oslabených svalových skupín na VibroGyme. Tréning odporúčame prevažne mužom.

 
Vytvaruj si super postavu – na mieru pre ženy

Jedná sa o cvičenie pre efektívne spevnenie oslabených svalových skupín na VibroGyme. Cvičenie je zamerané predovšetkým na spevnenie panvového dna.Relaxuj a uvoľni sa

Jedná sa o špeciálne naťahovacie a relaxačné cvičenia pre odbúranie stresu a únavy.

Viac ako stovku cvikov od našich profesionálnych trénerov s praktickou ukážkou si môžete tiež zadarmo stiahnuť v podobe brožúry.

 Aký VibroGym zakúpiť?


Pri výbere vibračnej plošiny je potrebné sledovať niekoľko základných parametrov. Medzi najdôležitejšie patrí typ vibrácií, výkon motora, veľkosť amplitúdy, frekvencia vibrácií a rozmer vibromasážnej plochy. Na základe týchto parametrov si určite VibroGym vyberie každý z vás.

1. Typ vibrácií

Rozlišujeme 2 základné typy vibrácií a to vertikálne a 3D. Vertikálne vibrácie fungujú na princípe tzv. hojdačky, strany sa pohybujú hore a dole. Vibrácia označovaná ako 3D je kombináciou niekoľkých smerov vibrácií, ktoré vytvárajú tzv. 3D efekt, doska sa nehúpe, ale kompletne celá vibruje. Môžeme sa tiež stretnúť aj s kombinovanou vibráciou, ktorá je zložená spojením 3D a vertikálnej vibrácie. Vo výsledku sa potom pri 3D vibráciách plocha navyše hojdá. Ideálnou voľbou sú stroje, ktoré ponúkajú možnosť výberu niekoľkých vibrácií.
 Pri 3D vibrácii je možné vykonávať širšiu škálu cvikov a cvičenie je efektívnejšie. Vertikálne vibrácie sú naopak o niečo menej efektívne, ale vhodnejšie pre ľudí s nadváhou. 

2. Výkon motora
Pre domáce použitie sú dostačujúce jednomotorové vibračné plošiny s výkonom motora medzi 200 - 300 W. Všeobecne platí, čím väčší výkon motora je, tým je možné dosiahnuť silnejších vibrácií. Zároveň platí, že pre 3D vibrácie je dostačujúci slabší motor, ako pri vertikálnych vibráciách. Efekt pri cvičení však bude zachovaný.
 Pri 3D vibráciách odporúčame výkon motora od 200 W, pri vertikálnych vibráciách od 300 W.

3. Amplitúda a frekvencia vibrácií
Rovnako ako pri výkone motora platia aj pri amplitúde či frekvenciách vibrácií iné hodnoty u rozdielnych typov vibrácií. Pri vertikálnej vibrácii je oveľa väčšia amplitúda, a to z dôvodu, aby dochádzalo k viditeľnému pohybu „hojdačky“. Pri 3D vibrácii stačí menšia amplitúda, keďže doska celá vibruje. Rovnako tak funguje aj frekvencia vibrácií, kde pri 3D vibráciách je dostačujúca menšia frekvencia ako pri vibráciách vertikálnych.
 Optimálna amplitúda pri vertikálnych vibráciách by mala byť v rozsahu 5 - 8 mm, pri 3D vibráciách 1 - 3 mm. Pri rozsahu platí taktiež všeobecné pravidlo, čím väčšie rozpätie, tým väčšia možnosť nastavenia.

4. Rozmer vibračnej plochy
Jedná sa o mnohokrát opomínaný parameter, ktorý môže dosť ovplyvniť cvičenie. Aj tu platí pravidlo, čím väčšia plocha, tým je cvičenie komfortnejšie a možno vykonávať viac cvikov.
✅ Minimálny rozmer plochy by mal byť približne okolo 60 x 60 cm. V lepšom prípade a pre vyšších ľudí potom 70 x 70 cm.
 


 Na záver najdôležitejšie fakty o VibroGym:

  • Pravidelné cvičenie posilňuje svaly a zvyšuje celkovú pružnosť a hybnosť
  • Pri cvičení na VibroGyme sú minimálne namáhané svaly a kĺby
  • Cvičenie na VibroGyme zlepšuje krvný obeh a posilňuje metabolizmus a lymfatický systém
  • Cvičením na VibroGyme schudnete a redukujete celulitídu
  • Funguje aj ako prevencia osteoporózy
  • Stačí 15-20 minút 3x týždenne
  • Odbúrava celulitídu
  • 3x efektívnejšie ako bežné cvičenia
  • Pomáha proti bolestiam kĺbov
  • Spevňuje svaly a kožu

Súvisiace články

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter