Na hlavný obsah

Produkty v porovnávači

Ako vybrať vibromasážny stroj?

Ako správne vybrať vibračnú plošinu?

Pri výbere vibračnej plošiny (taktiež vibromasážny stroj, vibrogym)  sú pre väčšinu zákazníkov rozhodujúce faktory

  • systém vibrácií
  • zaťaženie 
  • a s tým taktiež úzko súvisiaca cena. 

Vibrácie môžu byť 3D, vertikálne alebo kombinované pri dvoch motorových plošinách. 

Vibromasážne stroje pre domáce použitie

Pre domáce použitie postačí jednomotorová vibračná plošina s výkonom motora od 200 do 350 W a zaťažením do 120 kg. 

Vibračné plošiny pre domáce použitie bývajú obvykle vybavené jedným motorom o výkone 200 - 350 W. Rozlišujeme 2 základné typy vibrácií a to vertikálne a 3D. Vertikálne vibrácie fungujú na princípe tzv. hojdačky, teda strany sa pohybujú hore a dole. Vibrácie označované ako 3D sú kombináciou niekoľkých smerov vibrácií, ktoré vytvárajú tzv. 3D efekt, doska sa nijako nehojdá, ale kompletne celá vibruje. Môžeme sa tiež stretnúť aj s kombinovanou vibrácií, ktoré sú zložené spojením 3D a vertikálnych vibrácií. Vo výsledku sa potom pri 3D vibráciách plocha navyše hojdá. Ideálnou voľbou sú stroje, ktoré ponúkajú možnosť výberu niekoľkých vibrácií.

Prístroje majú rôznu frekvenciu vibrácií (počet kmitov za sekundu) a amplitúdu (miera vychýlenia plošiny pri vibrácii). Bežný rozsah hodnôt vibrácií je 1 - 40 Hz a amplitúda 1 - 5 mm. Široký rozsah hodnôt býva samozrejme vykúpený vyššou cenou prístroja.

Pozrite sa na odporúčané domáce vibračné plošiny.

Vibračné plošiny do fitcentier a wellnescentier

Náročnejším používateľom a do fitcentier a wellnescentier odporúčame dvojmotorové vibračné plošiny so zdvojeným systémom vibrácií a zaťažením do 150 kg.

Výkonnejšie vibračné plošiny sú vybavené dvomi motormi. Jeden motor obvykle vytvára 3D a druhý vertikálne vibrácie. U väčšiny týchto vibromasážnych prístrojov môžete 3D a vertikálne vibrácie používať samostatne tak aj synergicky (oba systémy dohromady). 

Vibračné plošiny sú obvykle vybavené computerom s množstvom prednastavených programov vrátane manuálneho ovládania. Môžu mať taktiež snímač tepu alebo merač telesného tuku a celú radu iných doplnkových funkcií. 

Pozrite sa na odporúčané komerčné vibromasážne stroje.

Ovládanie a údržba vibračných strojov je nenáročná

Vibračné plošiny sú nenáročné na údržbu a ich prevádzka nie je nijak nákladná. Energetická náročnosť je obdobná ako napríklad pri televízii a náročnosť obsluhy je porovnateľná s obsluhou automatickej pračky.

Veríme že Vám náš malý radca pomôže pri výbere vhodného vibromasážneho prístroja!

Váš inSPORTline tím

Súvisiace informácie


Súvisiace články

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter