Na hlavný obsah
Akčný jún so zľavou až 75% Nájdeš tu

Produkty v porovnávači

Ako vybrať eliptický trenažér?

Ako vybrať eliptický trenažér?
Ako vybrať eliptický trenažér?

Eliptický trenažér (eliptical, crossový trenažér) je populárny a efektívny kardio fitness stroj, na ktorom sa nohy pohybujú po elipsovitej krivke. Šetrí kĺby a vďaka držadlám trénuje aj hornú časť tela. Ako potvrdzuje jedna z používateliek: "Cítim, ako mi zaberajú svaly, ale zároveň netrpia kĺby."

Pravidelným cvičením na eliptickom trenažéri posilníte telesnú a psychickú kondíciu, srdce, svaly nôh, stehien, zadku, chrbta, ramien aj rúk. Stroj napomáha aj chudnutiu a rehabilitácii, pričom nemusíte chodiť do posilňovne ani fitcentra - cvičíte v pohodlí domova.

Základné odporúčania a tipy pre výber eliptického trenažéra

  • Pred výberom zvážte, kto a ako často bude eliptical používať. Rekreačný cvičenec, viac osôb, alebo profesionálny športovec?
  • Zohľadnite hmotnosť a výšku cvičiaceho (rešpektujte odporučené hodnoty zaťaženia). Zvyčajne platí, že čím vyššia je cena, tým robustnejší a priestrannejší stroj je. Pokiaľ očakávate vysoké zaťaženie, voľte stroj najvyššej kvality.

Zvoľte typ eliptického trenažéra

Priplaťte si za kvalitnejšiu výbavu a viac funkcií

Ak ste náročnejší športovec, vyberajte medzi drahšími eliptickými trenažérmi - sú elektronicky ovládané, majú ťažšie záťažové koleso (zotrvačník) a vyššiu nosnosť. Balenie väčšinou obsahuje aj hrudný pás pre efektívnejšie cvičenie.

Prepojte stroj s tabletom, cvičte a bavte sa!

V dnešnej dobe sú "in" trenažéry prispôsobené k prepojeniu s tabletom alebo smartphonom, vďaka ktorým si virtuálne zajazdíte na zaujímavých miestach sveta - s elipticalmi inCondi to určite vyskúšajte..

Pre náročných zákazníkov máme samozrejme v ponuke aj luxusné eliptické trenažéry.

Aké parametre sledovať pri výbere eliptického trenažéra?

Brzdný systém – Najčastejšie narazíte na magnetický brzdný systém, ktorý pracuje na princípe približovania a odďaľovania magnetov od zotrvačníka a zaisťuje tak plynulý a tichý chod trenažéra. O niečo lepší je elektromagnetický brzdný systém.
Rám – Zahŕňa odporúčané zaťaženie, dizajn a ergonómiu. Maximálna nosnosť stroja má byť vždy o niečo vyššia ako je hmotnosť najťažšieho cvičenca.
Záťažové koleso – Hmotnosť tohto zotrvačníka sa zvyčajne pohybuje medzi 4 a 15 kg, profesionálne stroje môžu mať ale záťažové koleso ešte ťažšie. Optimálna hmotnosť je dôležitá pre kvalitu a intenzitu tréningu. Ťažšie koleso zaručuje plynulejší a vyrovnanejší chod, a tým pádom aj efektívnejší tréning.
Dĺžka kroku – Tento parameter určuje najväčšiu vzdialenosť chodidiel od seba. Všeobecne platí, že čím dlhší je krok, tým efektívnejšie je cvičenie a opisovaná elipsa viac pripomína napríklad lyžovanie na bežkách. Drahšie stroje vďaka svojej dlhšej a väčšej konštrukcii spravidla ponúkajú aj väčšiu dĺžku kroku.
Rozteč nášľapov – Určuje vzdialenosť medzi vnútornými hranami nášľapov, pohodlnejšie potom zvyčajne býva cvičenie s nohami bližšie pri sebe. Menšie rozstupy dosahujú predovšetkým stroje, ktoré majú záťažový mechanizmus vpredu. Nášľapy sa potom môžu pohybovať po špeciálnych koľajniciach a môžu byť blízko pri sebe, pretože im „neprekáža“ rám stroja.
Počítače a snímače tepovej frekvencie – Jednoduchý počítač je dnes súčasťou každého eliptikalu. Meria kadenciu cvičenia, vzdialenosť a dobu tréningu. Profesionálne modely ponúkajú nadštandardné funkcie, napríklad meranie tepovej frekvencie, počet spálených kalórií, nastavenie profilu trasy a podobne.
Kĺbové spoje – Kvalita materiálu aj prevedenie podmieňujú odolnosť stroja. Lacné modely využívajú trecie segmenty (puzdra), stredná trieda je zvyčajne osadená kovovými či mosadznými puzdrami a komerčné stroje kvalitnými SKF ložiskami.

O čo sa ešte zaujímať pri výbere elipticalu?

  • Tichý chod, transportné kolieska a nastavovacie nožičky určené na vyrovnanie nerovností podlahy.
  • Ďalšie funkcie - Profesionálne stroje umožňujú pripojenie hrudného pásu a prispôsobujú záťaž tepovej frekvencii cvičenca (HRC program), ponúkajú tiež tréningové programy, meranie telesného tuku, orientačný test telesnej kondície, senzory zabudované v rukovätiach a podobné vylepšenia.
  • Záruka, servis, náhradné diely – Praktické je využiť napríklad servis eliptikalu u vás doma.

Montáž elipticalu


Súvisiace články

Akcie a zľavy na email
Akčný newsletter