Úvod > Ako vybrať rotoped?

Ako vybrať rotoped?

Rotoped je tradičný a osvedčený fitness stroj. Posilníte na ňom predovšetkým stehenné, sedacie a lýtkové svalstvo. Pravidelné cvičenie na rotopede formuje postavu, zlepšuje fyzickú kondíciu a napomáha chudnutiu.

Nemusíte chodiť do posilňovne ani fitcentra - na rotopede jazdíte v pohodlí domova. Ako hovorí jeden z užívateľov: "Pre ľudí so sedavým zamestnaním je rotoped super precvičenie, rovnako tak pre starších alebo obéznych."  Tiež mamičkám sa páči, že môžu pri cvičení dohliadať na deti.

Základné odporúčania a tipy pre výber rotopedu

 • Pred výberom zvážte, kto a ako často bude rotoped používať. Či rekreačný cvičenec, starší človek na rehabilitáciu, viac osôb (celá rodina), alebo profesionálny športovec?
 • Zohľadnite váhu a výšku cvičiaceho (rešpektujte doporučené hodnoty zaťaženia rotopedu). Pre veľmi vyťažené rotopedy požadujte najvyššiu kvalitu.
 • Podstatná je aj kvalita sedla - zamerajte sa na jeho anatomické prevedenie a materiál.

Zvoľte typ rotopedu

Priplaťte si za kvalitnejšiu výbavu a viac funkcií

Ak ste náročnejší športovec, vyberajte medzi drahšími rotopedmi (využite zľavové akcie). Sú elektronicky ovládané, majú ťažšie záťažové koleso, vyššiu nosnosť a hrudný pás, vďaka ktorému dosiahnete efektívnejšie cvičenie.

Prepojte stroj s tabletom, jazdite a bavte se!

IN sú modely rotopedov prispôsobené k prepojeniu s tabletom alebo smartphonom, vďaka ktorým si virtuálne zajazdíte na zaujímavých miestach sveta.

Trh ponúka tiež robustné horizontálne rotopedy, tzv. recumbenty. Sedí sa na nich s opretým chrbtom a nohami pred sebou. Využijú ich osoby s bolesťami chrbta, zhoršenou stabilitou alebo nadváhou. Priať si môžete tiež 2v1 recumbent s veslovacím trenažérom, mini, skladací i luxusný rotoped.

Aké parametre sledovať pri výbere rotopedu?

 • Brzdný systém - vyskytuje sa väčšinou magnetický, ktorý zaisťuje plynulý a tichý chod rotopedu. O niečo lepší je indukčný (elektromagnetický) brzdný systém.
 • Rám - doporučené zaťaženie (hmotnosť a výška používateľa), dizajn a ergonómia. Maximálna nosnosť rotopedu má byť vždy o niečo vyššia ako je hmotnosť najťažšieho cvičenca.
 • Záťažové koleso - od 4 do 10 kg. Správna hmotnosť je dôležitá pre kvalitu a intenzitu tréningu. Ťažšie koleso zaručuje plynulejší a vyrovnanejší chod, a tým aj účinnejší tréning.
 • Stredové uloženie záťažového kolesa - má zodpovedať intenzite tréningu. Plynulý a tichý chod rotopedu garantujú strojové guličkové ložiská.
 • Sedlo - preferujte anatomicky tvarované sedlá a gélové sedlá (nie je pravda, že čím väčšie sedlo, tým pohodlnejšie cvičenie). Dôležitá je možnosť nastavenia výšky sedadla rotopedu. Väčšina rotopedov umožňuje nastavenie sedla aj v pozdĺžnom smere.
 • Riadidlá - polohovateľné sú štandard. Správne nastavenie polohy riadidiel je nevyhnutné pre efektívny a pohodlný tréning.
 • Pedále - normou sú balancované (vyvážené) pedále s nastaviteľnými pásikmi pre bezpečné a účinné cvičenie.
 • Počítače a snímače tepovej frekvencie - jednoduchý počítač je dnes súčasťou každého rotopedu. Meria rýchlosť, prejdené kilometre a čas cvičenia. Profesionálne modely rotopedov ponúkajú nadštandardné funkcie, napr. meranie tepovej frekvencie, počet spálených kalórií, nastavenie profilu trasy a podobne.

O čo sa ešte zaujímať pri výbere rotopedu?

 • Tichý chod, transportné kolieska, nastavovacie nožičky na vyrovnanie nerovností podlahy.
 • Ďalšie funkcie - profesionálne stroje umožňujú pripojenie hrudného pásu a prispôsobujú rýchlosť tepovej frekvencii cvičenca, ponúkajú tréningové programy, zmeranie telesného tuku, orientačný test telesnej kondície, senzory zabudované v rukovätiach a podobné vylepšenia pre atraktivitu tréningu.
 • Záruka, servis, náhradné diely - praktické je využiť odbornú montáž či servis rotopedu u Vás doma.

Vyberte si rotoped domov

Overené zákazníkmi Garancia kvality Finalista Shop roku 2017 Finalista Shop roku 2015 Shop roku 2011 Záruka 10 rokov
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.  Viac informácií V poriadku