Úvod > Ako vybrať vibromasážny stroj?

Ako vybrať vibromasážny stroj?

Ako správne vybrať vibračnú plošinu?

Pri výbere vibračnej plošiny (taktiež vibromasážny stroj, vibrogym)  sú pre väčšinu zákazníkov rozhodujúce faktory

  • systém vibrácií
  • zaťaženie 
  • a s tým taktiež úzko súvisiaca cena. 

Vibrácie môžu byť 3D, vertikálne alebo kombinované pri dvoch motorových plošinách. 

Vibromasážne stroje pre domáce použitie

Pre domáce použitie postačí jednomotorová vibračná plošina s výkonom motora od 200 do 350 W a zaťažením do 120 kg. 

Vibračné plošiny pre domáce použitie bývajú obvykle vybavené jedným motorom o výkone 200 - 350 W. Rozlišujeme 2 základné typy vibrácií a to vertikálne a 3D. Vertikálne vibrácie funguje na princípe tzv. Hojdačky, teda strany sa pohybujú hore a dole. Vibrácie označovaná ako 3D je kombináciou niekoľkých smerov vibrácií, ktoré vytvárajú tzv. 3D efekt, doska sa nijako nehúpe, ale kompletne celá vibruje. Môžeme sa tiež stretnúť aj s kombinovanou vibrácií, ktorá je zložená spojením 3D a vertikálne vibrácie. Vo výsledku sa potom pri 3D vibrácie plocha navyše hojdá. Ideálnou voľbou sú stroje, ktoré ponúka možnosť výberu niekoľkých vibrácií.

Prístroje majú rôznu frekvenciu vibrácií (počet kmitov za sekundu) a amplitúda (miera vychýlenia plošiny pri vibrácii). Bežný rozsah hodnôt vibrácií je 1 - 40 Hz a amplitúda 1 - 5 mm. Široký rozsah hodnôt býva samozrejme vykúpený vyššou cenou prístroja.

Pozrite sa na odporúčané domáce vibračné plošiny.

Vibračné plošiny do fitcentier a wellnescentier

Náročnejším používateľom a do fitcentier a wellnescentier odporúčame dvojmotorové vibračné plošiny so zdvojeným systémom vibrácií a zaťažením do 150 kg.

Výkonnejšie vibračné plošiny sú vybavené dvomi motormi. Jeden motor obvykle vytvára 3D a druhý vertikálne vibrácie. U väčšiny týchto vibromasážnych prístrojov môžete 3D a vertikálne vibrácie používať samostane tak aj synergicky (oba systémy dohromady). 

Vibračné plošiny sú obvykle vybavené computerom s množstvom prednastavených programov vrátane manuálneho ovládania. Môžu mať taktiež snímač tepu alebo merač telesného tuku a celú radu iných doplnkových funkcií. 

Pozrite sa na odporúčané komerčné vibromasážne stroje.

Ovládanie a údržba vibračných strojov je nenáročná

Vibračné plošiny sú nenáročné na údržbu a ich prevádzka nie je nijak nákladná. Energetická náročnosť je obdobná ako napríklad pri televízii a náročnosť obsluhy je porovnateľná s obsluhou automatickej pračky.

Veríme že Vám náš malý radca pomôže pri výbere vhodného vibromasážneho prístroja!

Váš inSPORTline tím

Súvisiace informácie